Bayat wijst fans terecht na roep om ontslag: "Ben geen tovenaar"

door
Bayat wijst fans terecht na roep om ontslag:

Charleroi was dit seizoen één van de aangename verrassingen van de Jupiler Pro League, want met een flink vernieuwde kern en Edward Still als compleet onervaren hoofdcoach wisten de Carolo's toch maar netjes zich op de zevende plaats te parkeren. Daarmee plaatsten ze zich voor de play-offs, maar die zijn met een nul op zes rampzalig begonnen.


Na de thuisnederlaag tegen AA Gent keerden de supporters zich massaal tegen Mehdi Bayat. De sterke man wordt verweten onvoldoende ambitie te tonen, want elk jaar worden de beste spelers verkocht voor enkele miljoenen. Aan inkomende zijde weigert Bayat echter grote sommen uit te geven aan versterking, waardoor Charleroi er maar niet in slaagt de volgende stap vooruit te zetten.

Aan de ene kant probeert Bayat zijn supporters te sussen. "De fans zijn veeleisend en dat is hun goed recht. Het is aan ons om die verantwoordelijkheid op te nemen en te proberen hen meer te geven", verklaart hij aan RTBF. Tegelijk wijst hij hen echter ook terecht. "We zijn verplicht om spelers te verkopen. Charleroi heeft geen miljardair die kapitaalsverhogingen kan doorvoeren, zoals bij sommige andere clubs", maakt hij de vergelijking met onder meer Antwerp.

NIEUW STADION
"Het is duidelijk dat we meer middelen nodig hebben", gaat Bayat nog verder. "We hebben een nieuw stadion nodig, met een familietribune om een nieuw publiek aan te trekken. Op het vlak van sponsoring en VIP-werking zitten we al aan ons maximum. Ik ben ook geen tovenaar. We moeten spelers verkopen. Elke club in België is verplicht om dat te doen."

LEES OOK: Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Kan Charleroi ooit de aansluiting bij de top maken?

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

34
34
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

22
22
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

96
96
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

46
46
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

36
36
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

149
149
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

183
183
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

42
42
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

112
112
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

385
385
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

94
94
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

75
75
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

719
719
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

203
203
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

192
192
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

185
185
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

188
188
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

462
462
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

57
57
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

169
169
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

31
31
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

265
265
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

411
411
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

183
183

Meer sportnieuws