Bayat wijst fans terecht na roep om ontslag: "Ben geen tovenaar"

door
Bayat wijst fans terecht na roep om ontslag:

Charleroi was dit seizoen één van de aangename verrassingen van de Jupiler Pro League, want met een flink vernieuwde kern en Edward Still als compleet onervaren hoofdcoach wisten de Carolo's toch maar netjes zich op de zevende plaats te parkeren. Daarmee plaatsten ze zich voor de play-offs, maar die zijn met een nul op zes rampzalig begonnen.


Na de thuisnederlaag tegen AA Gent keerden de supporters zich massaal tegen Mehdi Bayat. De sterke man wordt verweten onvoldoende ambitie te tonen, want elk jaar worden de beste spelers verkocht voor enkele miljoenen. Aan inkomende zijde weigert Bayat echter grote sommen uit te geven aan versterking, waardoor Charleroi er maar niet in slaagt de volgende stap vooruit te zetten.

Aan de ene kant probeert Bayat zijn supporters te sussen. "De fans zijn veeleisend en dat is hun goed recht. Het is aan ons om die verantwoordelijkheid op te nemen en te proberen hen meer te geven", verklaart hij aan RTBF. Tegelijk wijst hij hen echter ook terecht. "We zijn verplicht om spelers te verkopen. Charleroi heeft geen miljardair die kapitaalsverhogingen kan doorvoeren, zoals bij sommige andere clubs", maakt hij de vergelijking met onder meer Antwerp.

NIEUW STADION
"Het is duidelijk dat we meer middelen nodig hebben", gaat Bayat nog verder. "We hebben een nieuw stadion nodig, met een familietribune om een nieuw publiek aan te trekken. Op het vlak van sponsoring en VIP-werking zitten we al aan ons maximum. Ik ben ook geen tovenaar. We moeten spelers verkopen. Elke club in België is verplicht om dat te doen."

LEES OOK: Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Kan Charleroi ooit de aansluiting bij de top maken?

Meest recent

'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

76
76
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

53
53
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

187
187
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

358
358
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

264
264
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

315
315
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

359
359
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

47
47
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

382
382
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

65
65
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

65
65
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

69
69
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

220
220
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

246
246
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

409
409
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

89
89
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

180
180
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

302
302
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

184
184
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

73
73
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

166
166
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

167
167
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

368
368
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

178
178
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1295
1295

Meer sportnieuws