Bayat wijst fans terecht na roep om ontslag: "Ben geen tovenaar"

110 stemmen
Bayat wijst fans terecht na roep om ontslag:

Charleroi was dit seizoen één van de aangename verrassingen van de Jupiler Pro League, want met een flink vernieuwde kern en Edward Still als compleet onervaren hoofdcoach wisten de Carolo's toch maar netjes zich op de zevende plaats te parkeren. Daarmee plaatsten ze zich voor de play-offs, maar die zijn met een nul op zes rampzalig begonnen.


Na de thuisnederlaag tegen AA Gent keerden de supporters zich massaal tegen Mehdi Bayat. De sterke man wordt verweten onvoldoende ambitie te tonen, want elk jaar worden de beste spelers verkocht voor enkele miljoenen. Aan inkomende zijde weigert Bayat echter grote sommen uit te geven aan versterking, waardoor Charleroi er maar niet in slaagt de volgende stap vooruit te zetten.

Aan de ene kant probeert Bayat zijn supporters te sussen. "De fans zijn veeleisend en dat is hun goed recht. Het is aan ons om die verantwoordelijkheid op te nemen en te proberen hen meer te geven", verklaart hij aan RTBF. Tegelijk wijst hij hen echter ook terecht. "We zijn verplicht om spelers te verkopen. Charleroi heeft geen miljardair die kapitaalsverhogingen kan doorvoeren, zoals bij sommige andere clubs", maakt hij de vergelijking met onder meer Antwerp.

NIEUW STADION
"Het is duidelijk dat we meer middelen nodig hebben", gaat Bayat nog verder. "We hebben een nieuw stadion nodig, met een familietribune om een nieuw publiek aan te trekken. Op het vlak van sponsoring en VIP-werking zitten we al aan ons maximum. Ik ben ook geen tovenaar. We moeten spelers verkopen. Elke club in België is verplicht om dat te doen."

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Kan Charleroi ooit de aansluiting bij de top maken?

Meest recent

‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

15
15
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

30
30
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

31
31
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

141
141
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

275
275
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

329
329
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

261
261
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

193
193
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

71
71
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

227
227
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

210
210
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

42
42
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

130
130
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

304
304
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

158
158
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

362
362
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

106
106
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

534
534
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

530
530
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

342
342
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

97
97
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

183
183
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

964
964
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

48
48
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

142
142

Meer sportnieuws