Bayat wijst fans terecht na roep om ontslag: "Ben geen tovenaar"

110 stemmen
Bayat wijst fans terecht na roep om ontslag:

Charleroi was dit seizoen één van de aangename verrassingen van de Jupiler Pro League, want met een flink vernieuwde kern en Edward Still als compleet onervaren hoofdcoach wisten de Carolo's toch maar netjes zich op de zevende plaats te parkeren. Daarmee plaatsten ze zich voor de play-offs, maar die zijn met een nul op zes rampzalig begonnen.


Na de thuisnederlaag tegen AA Gent keerden de supporters zich massaal tegen Mehdi Bayat. De sterke man wordt verweten onvoldoende ambitie te tonen, want elk jaar worden de beste spelers verkocht voor enkele miljoenen. Aan inkomende zijde weigert Bayat echter grote sommen uit te geven aan versterking, waardoor Charleroi er maar niet in slaagt de volgende stap vooruit te zetten.

Aan de ene kant probeert Bayat zijn supporters te sussen. "De fans zijn veeleisend en dat is hun goed recht. Het is aan ons om die verantwoordelijkheid op te nemen en te proberen hen meer te geven", verklaart hij aan RTBF. Tegelijk wijst hij hen echter ook terecht. "We zijn verplicht om spelers te verkopen. Charleroi heeft geen miljardair die kapitaalsverhogingen kan doorvoeren, zoals bij sommige andere clubs", maakt hij de vergelijking met onder meer Antwerp.

NIEUW STADION
"Het is duidelijk dat we meer middelen nodig hebben", gaat Bayat nog verder. "We hebben een nieuw stadion nodig, met een familietribune om een nieuw publiek aan te trekken. Op het vlak van sponsoring en VIP-werking zitten we al aan ons maximum. Ik ben ook geen tovenaar. We moeten spelers verkopen. Elke club in België is verplicht om dat te doen."

LEES OOK: 'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Kan Charleroi ooit de aansluiting bij de top maken?

Meest recent

'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

81
81
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

146
146
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

126
126
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

87
87
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

36
36
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

472
472
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

86
86
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

104
104
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

138
138
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

131
131
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

59
59
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

405
405
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

130
130
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

158
158
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

160
160
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

190
190
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

564
564
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

158
158
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

158
158
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

405
405
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

354
354
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

98
98
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

792
792
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

263
263

Meer sportnieuws