Bongonda haalt zijn gram: "Ik moet niets meer bewijzen"

door
Bongonda haalt zijn gram:

KRC Genk won met 4-2 van KV Mechelen en boekte zo een 6 op 6 in de Europe play-offs. Theo Bongonda was de matchwinnaar met twee goals. Hij viel pas na 77 minuten in voor Paul Onuachu.


"Ik heb aan niemand iets te bewijzen. Het is niet makkelijk om op de bank te beginnen, maar ik ben ervaren genoeg om met deze situatie om te gaan. Als je mij nodig hebt, dan zal ik mij wel bewijzen en anders blijf ik op de bank of thuis", zegt de flankaanvaller aan Eleven Sports.

Racing Genk is dus zeer goed begonnen aan de play-offs. "Het is belangrijk om goed aan de play-offs te beginnen, want er zijn niet veel matchen. Nu volgen twee wedstrijden tegen Charleroi en dat is ook een goede ploeg. We bekijken het match per match."

KNAPPE CIJFERS

Bongonda kent een wisselvallig seizoen, maar de flankaanvaller heeft toch weer goede statistieken. Met 15 goals en 5 assists in 41 wedstrijden zijn die immers goed. Bernd Storck liet hem vanavond op de bank beginnen en de man van zeven miljoen euro was toch niet echt tevreden nadat hij amper 17 minuten mocht spelen. Bongonda is wellicht één van de spelers die Racing Genk komende zomer de rug zal toekeren. Hij ligt nog tot de zomer van 2023 onder contract en Genk lijkt dus geen andere keuze te hebben dan de ex-speler van Zulte Waregem van de hand te doen, anders dreigt hij een jaar later gratis te vertrekken. Dat is uiteraard geen optie.

LEES OOK: Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Moet Bongonda altijd starten?

Meest recent

Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

3
3
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

19
19
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

33
33
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

64
64
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

50
50
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

363
363
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

77
77
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

228
228
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

75
75
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

122
122
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

103
103
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

105
105
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

118
118
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

411
411
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

108
108
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

86
86
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

79
79
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

139
139
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

551
551
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

281
281
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

253
253
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

155
155
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

50
50
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

408
408

Meer sportnieuws