'Kompany topkandidaat in de Premier League'

454
'Kompany topkandidaat in de Premier League'

Vincent Kompany zette in augustus 2020 verrassend in het begin van het seizoen een punt achter zijn spelerscarrière en werd meteen hoofdtrainer van Anderlecht, nadat hij in het seizoen daarvoor al officieus speler-trainer was. De 36-jarige ex-verdediger loodste Paars-Wit in zijn tweede seizoen naar een bekerfinale en een voorlopige derde plaats in de Jupiler Pro League.


Daarmee lijkt Kompany in eigen land nog niet alle criticasters overtuigd te hebben, want sommigen blijven vinden dat hij meer uit de huidige kern van Anderlecht kan halen. Maar in het buitenland lijkt men wel onder de indruk te zijn van zijn evolutie als trainer. Meer zelfs: Kompany kan nu al de overstap naar de Premier League maken, als hij dat zou willen.

The Telegraph meldt immers dat Kompany wel degelijk in de running is om de nieuwe trainer van Burnley te worden. Dat knokt dezer dagen nog voor het behoud in de Premier League en is na een tien op vijftien naar een veilige zeventiende plaats geklommen. De club blijft desondanks op zoek naar een definitieve opvolger voor de twee weken geleden ontslagen Sean Dyche.

ROONEY EN CO
Kompany is één van de voornaamste kandidaten op het lijstje van voorzitter Alan Pace, die evenwel ook nog een aantal andere trainers op het oog heeft. Het zou gaan om onder meer Wayne Rooney - die het niet onaardig deed bij het failliete Derby County -, Chris Wilder (Middlesbrough) en Carlos Carvalhal (Braga). De kans lijkt wel klein dat Kompany momenteel veel oren zal hebben naar een vertrek bij Anderlecht.

LEES OOK: Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Zou Burnley een goede stap zijn voor Kompany?

Meest recent

Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

312
312
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

32
32
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

236
236
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

26
26
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

47
47
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

623
623
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

34
34
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

47
47
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

178
178
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

116
116
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

44
44
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

296
296
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

156
156
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

69
69
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

100
100
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

226
226
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

105
105
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

525
525
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

521
521
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

410
410
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

150
150
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

254
254
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

221
221
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

490
490

Meer sportnieuws