Croonen: "We willen dat hij bij Genk blijft"

door
Croonen:

Bij KRC Genk gaan een aantal sterkhouders de club in de zomer mogen verlaten. Genk wil cashen en een aantal jongens waren dit seizoen ook niet met hun hoofd in Limburg. Eén speler willen ze liever niet laten gaan in de Cegeka Arena.


Bryan Heynen sprak immers ook over een transfer. De middenvelder voelt zich naar eigen zeggen klaar voor een transfer naar een grotere competitie, maar voorlopig doet zijn naam nergens de ronde. Heynen speelt een degelijk seizoen en was zeker één van de beteren in een dramatisch Genk, maar een topjaar draaide hij ook niet. Voorzitter Peter Croonen hoopt dat Heynen wil uitgroeien tot een speler die jarenlang bij Genk speelt. Een voorbeeld voor de talenten van eigen bodem. Hem verkopen is niet noodzakelijk, voor andere jongens is dat wel het geval.

LANG CONTRACT

"Elke Belgische club moet spelers verkopen. Het verkopen van spelers behoort bij ons bedrijfsmodel. Iemand als Bryan Heynen heeft volgens mij zeker de kwaliteiten om in een betere competitie te spelen, zelfs bij een topclub, maar ik hoop dat hij nog een tijd bij ons zal blijven. Wij moeten om de zoveel tijd bepaalde transferinkomsten realiseren, maar dat is perfect combineerbaar met een as van spelers die wel langdurig bij Racing Genk kunnen en willen spelen", zegt Croonen in TVL Sportcafé.

Heynen - die volgens Transfermarkt.be een marktwaarde heeft van 6,5 miljoen euro - ligt nog tot medio 2026 onder contract, dus Racing Genk zit in een zeer goede onderhandelingspositie. Een vertrek lijkt dan ook niet meteen aan de orde.

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Zal Heynen bij Genk blijven?

Meest recent

KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

15
15
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

145
145
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

106
106
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

19
19
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

77
77
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

198
198
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

42
42
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

24
24
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

14
14
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

134
134
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

152
152
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

120
120
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

764
764
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

149
149
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

45
45
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

113
113
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

341
341
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

243
243
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

36
36
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

586
586
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

577
577
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

178
178
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

376
376
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

782
782
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

102
102

Meer sportnieuws