'Ito kan bijzonder mooie transfer versieren'

door
'Ito kan bijzonder mooie transfer versieren'

Bij KRC Genk mogen heel wat spelers de club in de zomer verlaten, dat liet Head of Football Dimitri De Condé al weten. Een speler die ze wél willen houden, is Junya Ito. De Japanner zou echter wel eens kunnen vertrekken.


Volgens buitenlandse media heeft Bayer Leverkusen zijn oog laten vallen op Ito. De 29-jarige Japanner kende niet zijn beste seizoen, maar was toch nog één van de weinige Genkies die een goed niveau haalde. Met 8 goals en 18 assists in 44 wedstrijden zijn de statistieken simpelweg zeer goed voor een flankaanvaller. Ito is inzake mentaliteit bovendien een voorbeeld voor veel spelers in de kern. Racing Genk zit in een goede positie, want de Japanse international ligt nog tot medio 2024 onder onder contract in de Cegeka Arena. Volgens Transfermarkt.be heeft de spurtbom een marktwaarde van 7,5 miljoen euro.

NU OF NOOIT?

Voor Ito is het mogelijk wel nu of nooit voor een toptransfer. Hij is immers al 29 jaar, al kan Genk hem met het aankomende WK mogelijk overtuigen om nog tot minstens januari 2023 te blijven. Wie weet kan hij na een sterk WK naar nog meer clubs?

In Limburg is hij zeker van een basisplaats en daardoor is Ito ook uitgegroeid tot een smaakmaker bij Japan. Zijn inbreng bij Genk was sinds zijn komst in januari 2019 heel erg duidelijk. Ito scoorde 29 keer en deelde 45 assists uit in 138 wedstrijden. Hij was goed voor een beslissende actie om de 148,77 minuten. Een vertrek zou een bijzonder grote aderlating zijn voor KRC Genk.

LEES OOK: Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

Zal Ito vertrekken?

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

25
25
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

25
25
Vroegtijdig einde carrière Mignolet? Vader reageert

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

42
42
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

25
25
'Anderlecht gaat vol voor oude bekende'

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

54
54
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

117
117
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

35
35
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

603
603
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

63
63
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

66
66
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

312
312
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

74
74
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

347
347
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

374
374
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

57
57
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

179
179
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

149
149
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

84
84
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

276
276
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

55
55
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

51
51
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

226
226
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

127
127
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

328
328

Meer sportnieuws