'Ito kan bijzonder mooie transfer versieren'

door
'Ito kan bijzonder mooie transfer versieren'

Bij KRC Genk mogen heel wat spelers de club in de zomer verlaten, dat liet Head of Football Dimitri De Condé al weten. Een speler die ze wél willen houden, is Junya Ito. De Japanner zou echter wel eens kunnen vertrekken.


Volgens buitenlandse media heeft Bayer Leverkusen zijn oog laten vallen op Ito. De 29-jarige Japanner kende niet zijn beste seizoen, maar was toch nog één van de weinige Genkies die een goed niveau haalde. Met 8 goals en 18 assists in 44 wedstrijden zijn de statistieken simpelweg zeer goed voor een flankaanvaller. Ito is inzake mentaliteit bovendien een voorbeeld voor veel spelers in de kern. Racing Genk zit in een goede positie, want de Japanse international ligt nog tot medio 2024 onder onder contract in de Cegeka Arena. Volgens Transfermarkt.be heeft de spurtbom een marktwaarde van 7,5 miljoen euro.

NU OF NOOIT?

Voor Ito is het mogelijk wel nu of nooit voor een toptransfer. Hij is immers al 29 jaar, al kan Genk hem met het aankomende WK mogelijk overtuigen om nog tot minstens januari 2023 te blijven. Wie weet kan hij na een sterk WK naar nog meer clubs?

In Limburg is hij zeker van een basisplaats en daardoor is Ito ook uitgegroeid tot een smaakmaker bij Japan. Zijn inbreng bij Genk was sinds zijn komst in januari 2019 heel erg duidelijk. Ito scoorde 29 keer en deelde 45 assists uit in 138 wedstrijden. Hij was goed voor een beslissende actie om de 148,77 minuten. Een vertrek zou een bijzonder grote aderlating zijn voor KRC Genk.

LEES OOK: Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

Zal Ito vertrekken?

Meest recent

'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

47
47
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

62
62
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

42
42
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

155
155
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

36
36
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

123
123
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

195
195
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

178
178
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

191
191
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

220
220
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

364
364
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

175
175
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

47
47
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

94
94
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

556
556
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

75
75
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

806
806
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

580
580
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

31
31
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

82
82
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

174
174
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

423
423
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

219
219
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

754
754

Meer sportnieuws