Barça tegen de touwen na historisch dieptepunt

door
Barça tegen de touwen na historisch dieptepunt

Enkele weken geleden leek FC Barcelona weer helemaal terug na een klinkende 0-4-overwinning in El Clasico tegen Real Madrid. Maar dat bleek geen correcte weerspiegeling van de feiten. Zo kende de club opnieuw een flinke inzinking, zondagavond volgde een zoveelste dieptepunt.


De winterse kwaliteitsinjectie gecombineerd met een clubicoon als Xavi Hernandez als coach, zorgde voor heel vernieuwd enthousiasme in het Spotify Camp Nou. Maar dat enthousiasme is inmiddels weer helemaal verdwenen. Zondagavond verloor Barça ook met 0-1 van Rayo Vallecano. Het was alweer de derde thuisnederlaag op rij, iets wat in de rijke clubgeschiedenis nog maar één keer is voor gekomen. Het gebeurde zelfs nog nooit in eenzelfde seizoen.

Door de nederlaag van Barcelona heeft aartsrivaal Real Madrid de titel voor het grijpen. Een puntje volgende week tegen Espanyol is voldoende voor de Koninklijke om hun trofee binnen te halen. Overigens telde Barça 12 punten achterstand toen Ronald Koeman aan de kant werd geschoven. Inmiddels zijn dat er alweer 15 stuks. Van een aanzienlijke verbetering onder Xavi is er wat dat betreft dus niet bepaald sprake.

HISTORISCH DRAMA
De Catalaanse kranten zijn dan ook opnieuw bijzonder hard. "Een ramp", zo kopt men bij SPORT. Bij L'Esportiu heeft men het over een 'ineenstorting'. En bij Mundo Deportivo maakt men gewag van een 'historisch drama'. Veel tijd om hiervan te bekomen is er evenwel niet, zo zullen Xavi en zijn manschappen nog stevig aan de bak moeten om een plek in top 4 vast te houden.

LEES OOK: Na 'uiteenspatten' emotionele bom: Yamal haalt keihard uit

Barça heeft minstens drie jaar nodig om weer op topniveau te geraken ...

Meest recent

'Onthuld: met dit plan wil Anderlecht Dolberg doen vergeten'

RSC Anderlecht heeft dan toch afscheid genomen van Kasper Dolberg, die voor zo'n 10 miljoen euro ...

0
0
Niet alleen Lukaku: nog Rode Duivel krijgt mokerslag in CL

In de komende week is er nog interlandvoetbal, maar daarna kan het vizier stilaan gericht worden op ...

29
29
Batshuayi ontketent rel: vonken vliegen eraf

Geen Romelu Lukaku, geen plan. En dus kiest Rudi Garcia maar voor Michy Batshuayi. Maar waarom geen ...

167
167
Antwerp krijgt harde klap: Goots voorspelt rampscenario

De transferperiode zit er in de meeste landen op, terwijl Belgische clubs zich wel nog enkele dagen ...

197
197
Spelerslijsten CL: 5 afwezigen bij Union, Club verrast niet

Dinsdagavond verstreek de deadline voor het indienen van de spelerslijsten voor de Champions League. ...

141
141
Hein verrast met Duivels-defensie: "Hij is er klaar voor"

Donderdag en zondag zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de kwalificatiecampagne voor het WK ...

222
222
Dolberg komt met emotionele boodschap voor Anderlecht

De voorbije dagen heeft het weer gestormd bij Anderlecht. De tegenvallende resultaten deden het ...

359
359
Na 'uiteenspatten' emotionele bom: Yamal haalt keihard uit

Lamine Yamal is dé sensatie in het Spaanse voetbal. Het 18-jarige FC Barcelona-talent staat ...

143
143
Union slaat weer toe met compleet onbekende Belg

Union moest de voorbije dagen plots nog vol aan de bak op de transfermarkt. Het moest onverwacht nog ...

167
167
Garcia kondigt nieuwe aanvoerder Rode Duivels aan

De Rode Duivels zijn stilaan klaar voor hun volgende opdrachten in de kwalificatiecampagne voor het ...

484
484
Genk krijgt dankzij ref verrassende opsteker

KRC Genk kende enkele bewogen dagen. Het verbrook zijn transferrecord met de verkoop van Tolu aan ...

368
368
'Westerlo verrast en shopt nog bij PSV'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond al zijn deuren, maar Belgische clubs kunnen wel nog ...

77
77
Slaat STVV nog een grote transferslag?

Bij STVV doen ze al heel wat jaren goede transfers. Dat vulde de kassa al zeer goed, maar de ...

413
413
Lommel SK raast door: volgende vertrekker een feit

Lommel SK heeft een volgende uitgaande transfer afgerond. De Limburgers maakten vandaag nog een ...

49
49
Euvrard deelt nu al fikse waarschuwing uit bij Standard

Bij Standard is de start van het seizoen mislukt. De Rouches tellen na zes speeldagen amper zeven ...

325
325
Makelaar Dolberg doet boekje open over Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht heeft met Kasper Dolberg zijn beste speler verkocht. Dat brengt 10 miljoen euro in de ...

705
705
Debast hakt Duivelse knoop door: "Gesprek met Garcia"

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia wellicht met een jonge verdediging starten. Dat is logisch, ...

298
298
'Zeer fraaie transferslag voor La Louvière'

Belgische teams hebben nog enkele dagen om zich te versterken. Dat zal nodig zijn, zeker voor de ...

141
141
Tielemans doorbreekt stilzwijgen: terugkeer naar Anderlecht?

Youri Tielemans verliet RSC Anderlecht met een titel, maar nadien pakte RSCA geen platte prijs meer. ...

811
811
'Anderlecht in shock: gigantische transfer Verschaeren'

Anderlecht moest dinsdagavond nog afscheid nemen van Kasper Dolberg, die vlak voor het sluiten van ...

1513
1513
'Vergeten Origi zorgt voor complete transferbom'

De Rode Duivels moeten de komende maanden op zoek naar een vervanger voor de langdurig geblesseerde ...

661
661
'Shockgolf bij Standard: pijnlijke onthulling komt uit'

Bij Standard namen ze dit seizoen een nieuwe start. Met Marc Wilmots en Pierre François ...

573
573
Joos choqueert met Lukaku-vervanger bij Duivels

De Rode Duivels moeten in de komende dagen een nieuwe stap zetten richting kwalificatie voor het WK ...

470
470
Crisis dreigt: Lammens nu al kop van Jut bij United

Maandagavond sloot de transfermarkt in de Europese topcompetities, maar voor enkele landgenoten kwam ...

507
507
'Ajax verrast Bounida met geweldige opsteker'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren. Bij Ajax streek er op de valreep nog ...

130
130

Meer sportnieuws