Czernia en Leekens: "Druk bij Union, kwaliteitsverlies bij RSCA"

137 stemmen
Czernia en Leekens:

Royal Union SG opent de play-offs met een thuiswedstrijd tegen RSC Anderlecht. Union kan de Brusselse vrienden een ferm tik uitdelen, terwijl RSCA zich weer in de titelstrijd kan knokken mits een driepunter. VoetbalNieuws blikte met Alex Czerniatynski (ex-trainer Union SG) en Georges Leekens (ex-coach van Anderlecht) vooruit naar de topper in het Dudenpark.


Heren, wat kunnen we in deze play-offs verwachten van Union en RSCA?
Czernia: “Als je naar het hele seizoen kijkt, dan verdient Union de titel. Maar het zijn nu eenmaal play-offs in België en dan kan het snel verkeren. Ze hebben drie punten voorsprong op Club Brugge en dat is niet veel. Stel dat je de eerste match tegen Anderlecht verliest en dan naar Antwerp moet gaan… Het is dus belangrijk voor hen om goed te starten. Als ze bijvoorbeeld wél zouden kunnen winnen van Anderlecht, dan zijn ze misschien vertrokken om de titel te winnen.”

Leekens: "RSCA moet de knop omdraaien en een nieuw elan vinden in de play-offs. Anderlecht begint toch wel met de nodige druk op Union en een zege zou hen mentaal heel veel deugd doen.”



Bij Union moet niets volgens Mazzu, maar ze krijgen wel een uitgelezen kans op de titel, bij Anderlecht ligt de bekernederlaag nog vers in het geheugen. Waar ligt de meeste druk?
Czernia: “Voor Union SG zal er ook de nodige druk zijn. Het is voor hen een beetje nu of nooit, hé. Je krijgt als Union zijnde niet elk seizoen de kans om de titel te winnen, dus in dat opzicht staat er wel druk op de ketel. Al is die minder dan bij Club Brugge, Anderlecht en Antwerp. Daar is het toch meer van moeten. Bovendien is het ook afwachten hoe ze die zes wedstrijden gaan kunnen afwerken. Hoe vangen ze eventuele blessures of schorsingen op? Zo kunnen ze toch moeilijk de afwezigheid van Deniz Undav en Dante Vanzeir opvangen. Maar ook als Union geen kampioen zou worden, mogen ze bijzonder trots zijn op hun seizoen, dat ook dan méér dan geslaagd is. Iedereen gunt hen ook de titel, omdat ze het ook zouden verdienen. Het zou wel een enorm voetbalsprookje zijn om als promovendus meteen de titel te winnen.”

Leekens: “Anderlecht speelde al mooi voetbal dit seizoen, maar die bekernederlaag zal toch hard zijn aangekomen in de spelersgroep. Ik begrijp Kompany maar al te goed dat hij de druk wil afhouden, maar die is nu zeker aanwezig. Met een bekerwinst hadden ze ontspannen deze play-offs kunnen aanvatten, want dan waren ze al zeker van Europa. Op financieel en sportief vlak maakt dat toch een groot verschil uit."



Van welke spelers verwachten jullie het meest?
Czernia: “Je kijkt bij Union toch altijd uit naar dezelfde spelers. Daarmee bedoel ik Undav, Vanzeir en ook Nielsen. Dat zijn de drie spelers die het verschil maken en zij zullen dat ook moeten doen in de play-offs.”

Leekens: “Anderlecht zal in de play-offs een goede Refaelov, die al sterk speelde dit seizoen, nodig hebben en uiteraard ook een goede Verschaeren. Die laatste mag voorlopig terugblikken op een goed seizoen. Hopelijk geraakt hij snel terug in zijn ritme, wat niet altijd makkelijk is na een blessure. Je zag tegen Gent ook dat hij niet topfit was, net als Gomez en uiteraard Ashimeru. Dat zij niet 100% waren was duidelijk en ik begrijp dat Kompany over een brede kern spreekt en iedereen wil betrekken, maar het is toch een kwaliteitsverlies als zij niet top zijn. Het is belangrijk dat zij dat wel zijn in de play-offs.”

Claudio Reulens

LEES OOK: Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Wat zal het worden?

Meest recent

Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

24
24
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

220
220
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

121
121
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

202
202
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

250
250
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

230
230
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

362
362
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

86
86
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

684
684
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

726
726
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

383
383
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

473
473
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

77
77
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

230
230
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

81
81
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

125
125
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

571
571
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

744
744
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

241
241
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

183
183
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

450
450
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

123
123
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

129
129
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

203
203

Meer sportnieuws