Arsenal duwt zwalpend United dieper in miserie

door
Arsenal duwt zwalpend United dieper in miserie

Enkele dagen na de afgang tegen Liverpool, heeft Manchester United een nieuwe opdoffer geslikt binnen de strijd om de vierde plaats in de Premier League. Zo werd met 3-1 verloren op het veld van rechtstreekse concurrent Arsenal. Voor de Mancunians lijkt het Champions League-ticket stilaan buiten bereik.


De afgang van afgelopen dinsdag zat duidelijk nog in de kopjes bij United. Arsenal, dat woensdag ook al met 4-2 van Chelsea had gewonnen, kwam al na enkele minuten op voorsprong via Nuno Tavares. Halfweg de tweede helft leek Eddie Nketiah de 2-0 te maken, maar op aangeven van de VAR werd zijn treffer terecht afgekeurd wegens buitenspel. De videoref zag bij dezelfde fase echter ook een strafschopfout op Bukayo Saka. Die ging zelf achter de bal staan en zette David De Gea op het verkeerde spoor.

ManU leek dus op weg naar een nieuwe vernedering. Maar dat was buiten Cristiano Ronaldo gerekend. Mits wat hulp van de thuisdefensie zorgde de Portugees nog voor rust voor de aansluitingstreffer. Meteen goed voor zijn 100ste treffer ooit in de Premier League. Ronaldo wees bij het vier naar de hemel. Een eerbetoon aan zijn zoontje, dat maandag om het leven kwam bij de geboorte.

ZES PUNTEN-KLOOF
In een matige tweede helft kreeg United de kansen om gelijk te maken. Een povere Bruno Fernandes trapte echter een stafschop op de paal, in totaal raakten de bezoekers zelfs drie keer het doelhout. Uiteindelijk was het de verguisde Granit Xhaka die de boeken dicht deed met een heerlijke treffer (zie video onderaan). Arsenal, momenteel vierde in de stand, telt nu zes punten voorsprong op United (6de) dat bovendien nog een match meer heeft gespeeld.

LEES OOK: Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

United haalt de top vier níét dit seizoen ...

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

71
71
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

30
30
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

20
20
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

90
90
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

240
240
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

146
146
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

291
291
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

153
153
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

195
195
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

34
34
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

45
45
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

613
613
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

733
733
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

123
123
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

302
302
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

371
371
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

396
396
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

376
376
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

575
575
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

405
405
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

234
234
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws