Deschacht spaart Anderlecht niet: "Ontoelaatbaar!"

208 stemmen
Deschacht spaart Anderlecht niet:

RSC Anderlecht opent zondagavond zijn campagne in de Play-Offs met een bezoek aan stadsgenoot en leider Union SG. En de druk is meteen behoorlijk groot bij Paars-Wit. Na de nederlaag in de bekerfinale moet er immers iets rechtgezet worden tijdens de nacompetitie.


Het doel van Anderlecht is duidelijk dit jaar. De club wil beslag leggen op een Europees ticket en liefst één waardoor men meteen verzekerd is van de groepsfases. Daar kreeg het afgelopen maandag een uitgelezen kans voor. Maar tijdens de bekerfinale toonde AA Gent zich na strafschoppen uiteindelijk te sterk. En het werd al bij al een verdiende overwinning voor de Buffalo's, die een veel gretigere indruk achterlieten.

Olivier Deschacht begrijpt dan ook niet hoe zijn ex-ploeg zo matig voor de dag kon komen. Vooral het gebrek aan fitheid was voor hem een doorn in het oog, zo laat de oud-verdediger optekenen in een uitgebreid gesprek met de krant Het Laatste Nieuws. "Hoe bestaat het dat de helft de spelers in zo'n match krampen krijgt, ik begrijp er niets van. Wordt er anders getraind? Verzorgen spelers zich minder goed? Ik weet het niet, maar dit is echt ontoelaatbaar", aldus Deschacht.

VROEGER FITTER
Nochtans werkten de Buffalo's dit seizoen al een pak meer wedstrijden af. Maar daar was op het veld weinig van te merken. "Ik ben niet de man die graag met het vingertje zwaait en 'over mijn tijd' praat. Maar ik heb de indruk dat wij vroeger fitter waren en makkelijk 50 wedstrijden op een seizoen aan konden. Echt bizar."

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

De spelers van RSCA waren onvoldoende fit ...

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

32
32
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

28
28
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

158
158
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

124
124
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

335
335
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

430
430
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

108
108
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

322
322
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

676
676
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

506
506
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

147
147
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1089
1089
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

659
659
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

247
247
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

509
509
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

251
251
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1257
1257
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

636
636

Meer sportnieuws