PSG net geen kampioen, De Bruyne dirigeert City

door
PSG net geen kampioen, De Bruyne dirigeert City

In de Ligue 1 zal Paris Saint-Germain nog minstens tot zaterdag moeten wachten om de champagne te ontkurken. De sterrenploeg won weliswaar vlot van Angers, maar ook eerste achtervolger Olympique Marseille pakte de volle buit en dus moest het titelfeest uitgesteld worden. In de Premier League kon Manchester City dan weer terug over Liverpool FC naar de eerste plaats springen.


Premier League: City klopt Brighton met 3-0
Na de zege van Liverpool tegen Manchester United, moest City winnen om de koppositie te heroveren. Maar tegen Brighton duurde het een tijdje alvorens het verschil gemaakt kon worden. Kevin De Bruyne, die zijn wederoptreden maakte na zijn voetblessure, probeerde wel maar zag zijn schot net naast gaan. Na de pauze had de titelverdediger meer geluk. Uitblinker De Bruyne zette goed door en Mahrez werkte de kans af.

Vervolgens legde Phil Foden de match in de beslissende plooi en maakte Bernardo Silva er 3-0 van, wederom op aangeven van KDB. City pakt zo opnieuw één puntje voorsprong op Liverpool. Voorts pakt Everton in extremis een gouden punt tegen Leicester City (1-1). Newcastle lijkt dan weer zo goed als gered na een zege tegen Crystal Palace (1-0).

Ligue 1: PSG nog geen kampioen
Voor PSG was het duidelijk: indien er beter werd gedaan dan Marseille, was de titel een feit. Aan de rust zag het er alvast goed uit. Ook zonder Neymar en Lionel Messi kenden de Parijzenaars geen problemen met Angers. Kylian Mbappé en Sergio Ramos legden de partij nog voor de pauze in een beslissende plooi. Marseille stond op dat moment dan weer 1-2-achter tegen Nantes.

Maar na de pauze kon L'OM de scheve situatie nog helemaal ombuigen. Dankzij onder meer twee strafschoppen van Dimitri Payet werd het 3-2. PSG haalde het in zijn match uiteindelijk met 0-3, maar zal moeten wachten tot zaterdag tegen RC Lens om ook mathematisch kampioen te worden.

LEES OOK: Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

City wordt alsnog kampioen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

23
23
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

102
102
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

24
24
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

125
125
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

31
31
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

83
83
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

178
178
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

155
155
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

123
123
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

167
167
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

321
321
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

481
481
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

763
763
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

165
165
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

25
25
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

120
120
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

105
105
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

128
128
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

515
515
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

317
317
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

150
150
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

124
124
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

479
479
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

688
688

Meer sportnieuws