PSG net geen kampioen, De Bruyne dirigeert City

door
PSG net geen kampioen, De Bruyne dirigeert City

In de Ligue 1 zal Paris Saint-Germain nog minstens tot zaterdag moeten wachten om de champagne te ontkurken. De sterrenploeg won weliswaar vlot van Angers, maar ook eerste achtervolger Olympique Marseille pakte de volle buit en dus moest het titelfeest uitgesteld worden. In de Premier League kon Manchester City dan weer terug over Liverpool FC naar de eerste plaats springen.


Premier League: City klopt Brighton met 3-0
Na de zege van Liverpool tegen Manchester United, moest City winnen om de koppositie te heroveren. Maar tegen Brighton duurde het een tijdje alvorens het verschil gemaakt kon worden. Kevin De Bruyne, die zijn wederoptreden maakte na zijn voetblessure, probeerde wel maar zag zijn schot net naast gaan. Na de pauze had de titelverdediger meer geluk. Uitblinker De Bruyne zette goed door en Mahrez werkte de kans af.

Vervolgens legde Phil Foden de match in de beslissende plooi en maakte Bernardo Silva er 3-0 van, wederom op aangeven van KDB. City pakt zo opnieuw één puntje voorsprong op Liverpool. Voorts pakt Everton in extremis een gouden punt tegen Leicester City (1-1). Newcastle lijkt dan weer zo goed als gered na een zege tegen Crystal Palace (1-0).

Ligue 1: PSG nog geen kampioen
Voor PSG was het duidelijk: indien er beter werd gedaan dan Marseille, was de titel een feit. Aan de rust zag het er alvast goed uit. Ook zonder Neymar en Lionel Messi kenden de Parijzenaars geen problemen met Angers. Kylian Mbappé en Sergio Ramos legden de partij nog voor de pauze in een beslissende plooi. Marseille stond op dat moment dan weer 1-2-achter tegen Nantes.

Maar na de pauze kon L'OM de scheve situatie nog helemaal ombuigen. Dankzij onder meer twee strafschoppen van Dimitri Payet werd het 3-2. PSG haalde het in zijn match uiteindelijk met 0-3, maar zal moeten wachten tot zaterdag tegen RC Lens om ook mathematisch kampioen te worden.

LEES OOK: Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

City wordt alsnog kampioen ...

Meest recent

'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

0
0
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

35
35
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

41
41
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

143
143
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

217
217
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

86
86
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

44
44
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

151
151
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

135
135
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

75
75
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

241
241
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

133
133
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

198
198
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

152
152
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

82
82
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

219
219
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

95
95
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

156
156
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

302
302
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

337
337
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

29
29
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

697
697
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

476
476
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

266
266
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

425
425

Meer sportnieuws