PSG net geen kampioen, De Bruyne dirigeert City

door
PSG net geen kampioen, De Bruyne dirigeert City

In de Ligue 1 zal Paris Saint-Germain nog minstens tot zaterdag moeten wachten om de champagne te ontkurken. De sterrenploeg won weliswaar vlot van Angers, maar ook eerste achtervolger Olympique Marseille pakte de volle buit en dus moest het titelfeest uitgesteld worden. In de Premier League kon Manchester City dan weer terug over Liverpool FC naar de eerste plaats springen.


Premier League: City klopt Brighton met 3-0
Na de zege van Liverpool tegen Manchester United, moest City winnen om de koppositie te heroveren. Maar tegen Brighton duurde het een tijdje alvorens het verschil gemaakt kon worden. Kevin De Bruyne, die zijn wederoptreden maakte na zijn voetblessure, probeerde wel maar zag zijn schot net naast gaan. Na de pauze had de titelverdediger meer geluk. Uitblinker De Bruyne zette goed door en Mahrez werkte de kans af.

Vervolgens legde Phil Foden de match in de beslissende plooi en maakte Bernardo Silva er 3-0 van, wederom op aangeven van KDB. City pakt zo opnieuw één puntje voorsprong op Liverpool. Voorts pakt Everton in extremis een gouden punt tegen Leicester City (1-1). Newcastle lijkt dan weer zo goed als gered na een zege tegen Crystal Palace (1-0).

Ligue 1: PSG nog geen kampioen
Voor PSG was het duidelijk: indien er beter werd gedaan dan Marseille, was de titel een feit. Aan de rust zag het er alvast goed uit. Ook zonder Neymar en Lionel Messi kenden de Parijzenaars geen problemen met Angers. Kylian Mbappé en Sergio Ramos legden de partij nog voor de pauze in een beslissende plooi. Marseille stond op dat moment dan weer 1-2-achter tegen Nantes.

Maar na de pauze kon L'OM de scheve situatie nog helemaal ombuigen. Dankzij onder meer twee strafschoppen van Dimitri Payet werd het 3-2. PSG haalde het in zijn match uiteindelijk met 0-3, maar zal moeten wachten tot zaterdag tegen RC Lens om ook mathematisch kampioen te worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

City wordt alsnog kampioen ...

Meest recent

Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

0
0
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

29
29
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

79
79
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

102
102
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

11
11
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

109
109
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

226
226
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

140
140
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

72
72
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

38
38
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

271
271
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

70
70
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

180
180
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

299
299
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

97
97
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

185
185
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

152
152
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

72
72
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

112
112
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

205
205
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

185
185
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

678
678
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

148
148

Meer sportnieuws