Onthutsende cijfers onthullen enorm RSCA-probleem

door
Onthutsende cijfers onthullen enorm RSCA-probleem

RSC Anderlecht kent een goed seizoen, alleen de kers op de taart ontbreekt door de bekernederlaag. Als Paars-Wit in de top drie eindigt, heeft het met de beschikbare kern goed werk geleverd. In de Champions’ Play-Off wordt het wel tijd dat de aanvallende spelers opstaan.


We lazen dat RSCA voorspelbaar is en dat het bestuur meer verwacht. Nochtans boekte Anderlecht voor de bekerfinale een 22 op 27 met 20 gescoorde doelpunten en het incasseerde slechts 6 tegendoelpunten. Niet scherp in toppers? De laatste drie topwedstrijden in de competitie waren van zeer goede makelij. Tegen KRC Genk en Antwerp won RSCA verdiend en had de score hoger kunnen oplopen, op AA Gent werd onverdiend verloren na het missen van de nodige kansen. De bekerfinale was inderdaad niet goed, maar werd uiteindelijk beslist op strafschoppen… De waan van de dag regeert vaak in het voetbal. Als RSCA de top drie haalt, heeft het naar onze mening alles uit deze kern gehaald. Voor de titel moet er toch meer kwaliteit bijkomen.



In toppers moeten de topspelers opstaan, zoals in het verleden sterren als Dennis Praet, Milan Jovanovic, Lucas Biglia, Dieumerci Mbokani, Youri Tielemans, Aleksandar Mitrovic en vele anderen deden. Spelers van dié kwaliteit lopen er momenteel niet rond in het Lotto Park. Het is geen toeval dat Anderlecht in de topwedstrijden te veel kansen nodig heeft om te winnen.

In de bekerfinale lieten de aanvallende pionnen het afweten en dat is geen toeval. In de bekerfinale tegen AA Gent was enkel Yari Verschaeren 45 minuten bij de les, ook al was hij niet topfit. Lior Refaelov, Christian Kouamé, Benito Raman, Francis Amuzu en Joshua Zirkzee bakten er aanvallend niets van. Teleurstellend, maar misschien geen verrassing. In toppers kunnen zij het verschil (nog) niet maken.



Zirkzee is een heerlijke voetballer en RSCA zou er wel bij varen om hem nog een jaar te kunnen houden. De Nederlander is nog geen Lukas Nmecha – een zeer complete spits – en in toppers heeft hij het moeilijk. Kouamé is een werkpaard, maar niet bepalend genoeg in toppers, net zoals Raman. Refaelov heeft het vaak moeilijk om zijn stempel te drukken in deze topmatchen en Amuzu is vis noch vlees. Verschaeren is vaak de beste in topwedstrijden, hij zette duidelijk stappen voorwaarts al moet hij nog bepalender worden.

We maakten een overzicht van de prestaties van de aanvallende spelers van Anderlecht in de topmatchen tegen KRC Genk, Club Brugge, Royal Antwerp FC, Union SG en AA Gent. Een overzicht:
  • Joshua Zirkzee: 10 wedstrijden met 1 goal en 0 assists in 562 minuten 
  • Christian Kouamé: 9 wedstrijden met 0 goals en 2 assists in 777 minuten 
  • Lior Refaelov: 11 wedstrijden met 2 goals en 1 assist in 760 minuten 
  • Yari Verschaeren: 10 wedstrijden met 2 goals en 0 assists in 706 minuten 
  • Benito Raman: 11 matchen met 1 goal en 0 assists in 397 minuten 
  • Francis Amuzu: 11 matchen met 1 goal en 1 assist in 446 minuten
Deze cijfers verklaren ook waarom Anderlecht het o zo moeilijk heeft om toppers te winnen. Tegen KRC Genk, Royal Antwerp FC, Club Brugge, Union SG en AA Gent wisten de Brusselaars in de competitie en beker amper 2 keer te winnen in 11 wedstrijden. Er werd 3 keer gelijk gespeeld en 6 keer verloren. In de play-offs zullen de aanvallende pionnen dus dringend hun niveau moeten opkrikken.

LEES OOK: Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

Ontbreekt het RSCA aan aanvallende topkwaliteit?

Meest recent

‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

11
11
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

19
19
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

48
48
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

106
106
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

34
34
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

65
65
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

92
92
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

286
286
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

253
253
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

65
65
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

166
166
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

361
361
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

212
212
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

370
370
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

342
342
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

111
111
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

106
106
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

469
469
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

260
260
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

335
335
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

691
691
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

284
284
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

472
472
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

656
656
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

680
680

Meer sportnieuws