Onthutsende cijfers onthullen enorm RSCA-probleem

door
Onthutsende cijfers onthullen enorm RSCA-probleem

RSC Anderlecht kent een goed seizoen, alleen de kers op de taart ontbreekt door de bekernederlaag. Als Paars-Wit in de top drie eindigt, heeft het met de beschikbare kern goed werk geleverd. In de Champions’ Play-Off wordt het wel tijd dat de aanvallende spelers opstaan.


We lazen dat RSCA voorspelbaar is en dat het bestuur meer verwacht. Nochtans boekte Anderlecht voor de bekerfinale een 22 op 27 met 20 gescoorde doelpunten en het incasseerde slechts 6 tegendoelpunten. Niet scherp in toppers? De laatste drie topwedstrijden in de competitie waren van zeer goede makelij. Tegen KRC Genk en Antwerp won RSCA verdiend en had de score hoger kunnen oplopen, op AA Gent werd onverdiend verloren na het missen van de nodige kansen. De bekerfinale was inderdaad niet goed, maar werd uiteindelijk beslist op strafschoppen… De waan van de dag regeert vaak in het voetbal. Als RSCA de top drie haalt, heeft het naar onze mening alles uit deze kern gehaald. Voor de titel moet er toch meer kwaliteit bijkomen.



In toppers moeten de topspelers opstaan, zoals in het verleden sterren als Dennis Praet, Milan Jovanovic, Lucas Biglia, Dieumerci Mbokani, Youri Tielemans, Aleksandar Mitrovic en vele anderen deden. Spelers van dié kwaliteit lopen er momenteel niet rond in het Lotto Park. Het is geen toeval dat Anderlecht in de topwedstrijden te veel kansen nodig heeft om te winnen.

In de bekerfinale lieten de aanvallende pionnen het afweten en dat is geen toeval. In de bekerfinale tegen AA Gent was enkel Yari Verschaeren 45 minuten bij de les, ook al was hij niet topfit. Lior Refaelov, Christian Kouamé, Benito Raman, Francis Amuzu en Joshua Zirkzee bakten er aanvallend niets van. Teleurstellend, maar misschien geen verrassing. In toppers kunnen zij het verschil (nog) niet maken.



Zirkzee is een heerlijke voetballer en RSCA zou er wel bij varen om hem nog een jaar te kunnen houden. De Nederlander is nog geen Lukas Nmecha – een zeer complete spits – en in toppers heeft hij het moeilijk. Kouamé is een werkpaard, maar niet bepalend genoeg in toppers, net zoals Raman. Refaelov heeft het vaak moeilijk om zijn stempel te drukken in deze topmatchen en Amuzu is vis noch vlees. Verschaeren is vaak de beste in topwedstrijden, hij zette duidelijk stappen voorwaarts al moet hij nog bepalender worden.

We maakten een overzicht van de prestaties van de aanvallende spelers van Anderlecht in de topmatchen tegen KRC Genk, Club Brugge, Royal Antwerp FC, Union SG en AA Gent. Een overzicht:
  • Joshua Zirkzee: 10 wedstrijden met 1 goal en 0 assists in 562 minuten 
  • Christian Kouamé: 9 wedstrijden met 0 goals en 2 assists in 777 minuten 
  • Lior Refaelov: 11 wedstrijden met 2 goals en 1 assist in 760 minuten 
  • Yari Verschaeren: 10 wedstrijden met 2 goals en 0 assists in 706 minuten 
  • Benito Raman: 11 matchen met 1 goal en 0 assists in 397 minuten 
  • Francis Amuzu: 11 matchen met 1 goal en 1 assist in 446 minuten
Deze cijfers verklaren ook waarom Anderlecht het o zo moeilijk heeft om toppers te winnen. Tegen KRC Genk, Royal Antwerp FC, Club Brugge, Union SG en AA Gent wisten de Brusselaars in de competitie en beker amper 2 keer te winnen in 11 wedstrijden. Er werd 3 keer gelijk gespeeld en 6 keer verloren. In de play-offs zullen de aanvallende pionnen dus dringend hun niveau moeten opkrikken.

LEES OOK: Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

Ontbreekt het RSCA aan aanvallende topkwaliteit?

Meest recent

Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

0
0
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

218
218
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

31
31
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

377
377
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

269
269
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

90
90
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

672
672
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

33
33
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

278
278
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

683
683
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

617
617
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

281
281
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

462
462
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

184
184
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

345
345
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

759
759
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

487
487
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

534
534
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

212
212
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

887
887
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

128
128
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

584
584
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

403
403
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

499
499
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

1144
1144

Meer sportnieuws