Onthutsende cijfers onthullen enorm RSCA-probleem

306 stemmen
Onthutsende cijfers onthullen enorm RSCA-probleem

RSC Anderlecht kent een goed seizoen, alleen de kers op de taart ontbreekt door de bekernederlaag. Als Paars-Wit in de top drie eindigt, heeft het met de beschikbare kern goed werk geleverd. In de Champions’ Play-Off wordt het wel tijd dat de aanvallende spelers opstaan.


We lazen dat RSCA voorspelbaar is en dat het bestuur meer verwacht. Nochtans boekte Anderlecht voor de bekerfinale een 22 op 27 met 20 gescoorde doelpunten en het incasseerde slechts 6 tegendoelpunten. Niet scherp in toppers? De laatste drie topwedstrijden in de competitie waren van zeer goede makelij. Tegen KRC Genk en Antwerp won RSCA verdiend en had de score hoger kunnen oplopen, op AA Gent werd onverdiend verloren na het missen van de nodige kansen. De bekerfinale was inderdaad niet goed, maar werd uiteindelijk beslist op strafschoppen… De waan van de dag regeert vaak in het voetbal. Als RSCA de top drie haalt, heeft het naar onze mening alles uit deze kern gehaald. Voor de titel moet er toch meer kwaliteit bijkomen.



In toppers moeten de topspelers opstaan, zoals in het verleden sterren als Dennis Praet, Milan Jovanovic, Lucas Biglia, Dieumerci Mbokani, Youri Tielemans, Aleksandar Mitrovic en vele anderen deden. Spelers van dié kwaliteit lopen er momenteel niet rond in het Lotto Park. Het is geen toeval dat Anderlecht in de topwedstrijden te veel kansen nodig heeft om te winnen.

In de bekerfinale lieten de aanvallende pionnen het afweten en dat is geen toeval. In de bekerfinale tegen AA Gent was enkel Yari Verschaeren 45 minuten bij de les, ook al was hij niet topfit. Lior Refaelov, Christian Kouamé, Benito Raman, Francis Amuzu en Joshua Zirkzee bakten er aanvallend niets van. Teleurstellend, maar misschien geen verrassing. In toppers kunnen zij het verschil (nog) niet maken.



Zirkzee is een heerlijke voetballer en RSCA zou er wel bij varen om hem nog een jaar te kunnen houden. De Nederlander is nog geen Lukas Nmecha – een zeer complete spits – en in toppers heeft hij het moeilijk. Kouamé is een werkpaard, maar niet bepalend genoeg in toppers, net zoals Raman. Refaelov heeft het vaak moeilijk om zijn stempel te drukken in deze topmatchen en Amuzu is vis noch vlees. Verschaeren is vaak de beste in topwedstrijden, hij zette duidelijk stappen voorwaarts al moet hij nog bepalender worden.

We maakten een overzicht van de prestaties van de aanvallende spelers van Anderlecht in de topmatchen tegen KRC Genk, Club Brugge, Royal Antwerp FC, Union SG en AA Gent. Een overzicht:
  • Joshua Zirkzee: 10 wedstrijden met 1 goal en 0 assists in 562 minuten 
  • Christian Kouamé: 9 wedstrijden met 0 goals en 2 assists in 777 minuten 
  • Lior Refaelov: 11 wedstrijden met 2 goals en 1 assist in 760 minuten 
  • Yari Verschaeren: 10 wedstrijden met 2 goals en 0 assists in 706 minuten 
  • Benito Raman: 11 matchen met 1 goal en 0 assists in 397 minuten 
  • Francis Amuzu: 11 matchen met 1 goal en 1 assist in 446 minuten
Deze cijfers verklaren ook waarom Anderlecht het o zo moeilijk heeft om toppers te winnen. Tegen KRC Genk, Royal Antwerp FC, Club Brugge, Union SG en AA Gent wisten de Brusselaars in de competitie en beker amper 2 keer te winnen in 11 wedstrijden. Er werd 3 keer gelijk gespeeld en 6 keer verloren. In de play-offs zullen de aanvallende pionnen dus dringend hun niveau moeten opkrikken.

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Ontbreekt het RSCA aan aanvallende topkwaliteit?

Meest recent

Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

26
26
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

63
63
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

32
32
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

50
50
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

77
77
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

58
58
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

63
63
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

327
327
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

97
97
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

106
106
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

237
237
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

146
146
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

332
332
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

200
200
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

151
151
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

423
423
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

134
134
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

316
316
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

133
133
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

299
299
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

249
249
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

333
333
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

129
129
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

259
259

Meer sportnieuws