Onthutsende cijfers onthullen enorm RSCA-probleem

door
Onthutsende cijfers onthullen enorm RSCA-probleem

RSC Anderlecht kent een goed seizoen, alleen de kers op de taart ontbreekt door de bekernederlaag. Als Paars-Wit in de top drie eindigt, heeft het met de beschikbare kern goed werk geleverd. In de Champions’ Play-Off wordt het wel tijd dat de aanvallende spelers opstaan.


We lazen dat RSCA voorspelbaar is en dat het bestuur meer verwacht. Nochtans boekte Anderlecht voor de bekerfinale een 22 op 27 met 20 gescoorde doelpunten en het incasseerde slechts 6 tegendoelpunten. Niet scherp in toppers? De laatste drie topwedstrijden in de competitie waren van zeer goede makelij. Tegen KRC Genk en Antwerp won RSCA verdiend en had de score hoger kunnen oplopen, op AA Gent werd onverdiend verloren na het missen van de nodige kansen. De bekerfinale was inderdaad niet goed, maar werd uiteindelijk beslist op strafschoppen… De waan van de dag regeert vaak in het voetbal. Als RSCA de top drie haalt, heeft het naar onze mening alles uit deze kern gehaald. Voor de titel moet er toch meer kwaliteit bijkomen.



In toppers moeten de topspelers opstaan, zoals in het verleden sterren als Dennis Praet, Milan Jovanovic, Lucas Biglia, Dieumerci Mbokani, Youri Tielemans, Aleksandar Mitrovic en vele anderen deden. Spelers van dié kwaliteit lopen er momenteel niet rond in het Lotto Park. Het is geen toeval dat Anderlecht in de topwedstrijden te veel kansen nodig heeft om te winnen.

In de bekerfinale lieten de aanvallende pionnen het afweten en dat is geen toeval. In de bekerfinale tegen AA Gent was enkel Yari Verschaeren 45 minuten bij de les, ook al was hij niet topfit. Lior Refaelov, Christian Kouamé, Benito Raman, Francis Amuzu en Joshua Zirkzee bakten er aanvallend niets van. Teleurstellend, maar misschien geen verrassing. In toppers kunnen zij het verschil (nog) niet maken.



Zirkzee is een heerlijke voetballer en RSCA zou er wel bij varen om hem nog een jaar te kunnen houden. De Nederlander is nog geen Lukas Nmecha – een zeer complete spits – en in toppers heeft hij het moeilijk. Kouamé is een werkpaard, maar niet bepalend genoeg in toppers, net zoals Raman. Refaelov heeft het vaak moeilijk om zijn stempel te drukken in deze topmatchen en Amuzu is vis noch vlees. Verschaeren is vaak de beste in topwedstrijden, hij zette duidelijk stappen voorwaarts al moet hij nog bepalender worden.

We maakten een overzicht van de prestaties van de aanvallende spelers van Anderlecht in de topmatchen tegen KRC Genk, Club Brugge, Royal Antwerp FC, Union SG en AA Gent. Een overzicht:
  • Joshua Zirkzee: 10 wedstrijden met 1 goal en 0 assists in 562 minuten 
  • Christian Kouamé: 9 wedstrijden met 0 goals en 2 assists in 777 minuten 
  • Lior Refaelov: 11 wedstrijden met 2 goals en 1 assist in 760 minuten 
  • Yari Verschaeren: 10 wedstrijden met 2 goals en 0 assists in 706 minuten 
  • Benito Raman: 11 matchen met 1 goal en 0 assists in 397 minuten 
  • Francis Amuzu: 11 matchen met 1 goal en 1 assist in 446 minuten
Deze cijfers verklaren ook waarom Anderlecht het o zo moeilijk heeft om toppers te winnen. Tegen KRC Genk, Royal Antwerp FC, Club Brugge, Union SG en AA Gent wisten de Brusselaars in de competitie en beker amper 2 keer te winnen in 11 wedstrijden. Er werd 3 keer gelijk gespeeld en 6 keer verloren. In de play-offs zullen de aanvallende pionnen dus dringend hun niveau moeten opkrikken.

LEES OOK: Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

Ontbreekt het RSCA aan aanvallende topkwaliteit?

Meest recent

Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

61
61
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

90
90
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

140
140
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

435
435
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

42
42
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

59
59
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

259
259
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

45
45
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

171
171
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

278
278
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

245
245
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

591
591
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

325
325
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

166
166
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

176
176
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

212
212
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

429
429
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

446
446
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

177
177
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

193
193
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

549
549
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

41
41
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

301
301
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

284
284
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

33
33

Meer sportnieuws