Onthutsende cijfers onthullen enorm RSCA-probleem

306 stemmen
Onthutsende cijfers onthullen enorm RSCA-probleem

RSC Anderlecht kent een goed seizoen, alleen de kers op de taart ontbreekt door de bekernederlaag. Als Paars-Wit in de top drie eindigt, heeft het met de beschikbare kern goed werk geleverd. In de Champions’ Play-Off wordt het wel tijd dat de aanvallende spelers opstaan.


We lazen dat RSCA voorspelbaar is en dat het bestuur meer verwacht. Nochtans boekte Anderlecht voor de bekerfinale een 22 op 27 met 20 gescoorde doelpunten en het incasseerde slechts 6 tegendoelpunten. Niet scherp in toppers? De laatste drie topwedstrijden in de competitie waren van zeer goede makelij. Tegen KRC Genk en Antwerp won RSCA verdiend en had de score hoger kunnen oplopen, op AA Gent werd onverdiend verloren na het missen van de nodige kansen. De bekerfinale was inderdaad niet goed, maar werd uiteindelijk beslist op strafschoppen… De waan van de dag regeert vaak in het voetbal. Als RSCA de top drie haalt, heeft het naar onze mening alles uit deze kern gehaald. Voor de titel moet er toch meer kwaliteit bijkomen.



In toppers moeten de topspelers opstaan, zoals in het verleden sterren als Dennis Praet, Milan Jovanovic, Lucas Biglia, Dieumerci Mbokani, Youri Tielemans, Aleksandar Mitrovic en vele anderen deden. Spelers van dié kwaliteit lopen er momenteel niet rond in het Lotto Park. Het is geen toeval dat Anderlecht in de topwedstrijden te veel kansen nodig heeft om te winnen.

In de bekerfinale lieten de aanvallende pionnen het afweten en dat is geen toeval. In de bekerfinale tegen AA Gent was enkel Yari Verschaeren 45 minuten bij de les, ook al was hij niet topfit. Lior Refaelov, Christian Kouamé, Benito Raman, Francis Amuzu en Joshua Zirkzee bakten er aanvallend niets van. Teleurstellend, maar misschien geen verrassing. In toppers kunnen zij het verschil (nog) niet maken.



Zirkzee is een heerlijke voetballer en RSCA zou er wel bij varen om hem nog een jaar te kunnen houden. De Nederlander is nog geen Lukas Nmecha – een zeer complete spits – en in toppers heeft hij het moeilijk. Kouamé is een werkpaard, maar niet bepalend genoeg in toppers, net zoals Raman. Refaelov heeft het vaak moeilijk om zijn stempel te drukken in deze topmatchen en Amuzu is vis noch vlees. Verschaeren is vaak de beste in topwedstrijden, hij zette duidelijk stappen voorwaarts al moet hij nog bepalender worden.

We maakten een overzicht van de prestaties van de aanvallende spelers van Anderlecht in de topmatchen tegen KRC Genk, Club Brugge, Royal Antwerp FC, Union SG en AA Gent. Een overzicht:
  • Joshua Zirkzee: 10 wedstrijden met 1 goal en 0 assists in 562 minuten 
  • Christian Kouamé: 9 wedstrijden met 0 goals en 2 assists in 777 minuten 
  • Lior Refaelov: 11 wedstrijden met 2 goals en 1 assist in 760 minuten 
  • Yari Verschaeren: 10 wedstrijden met 2 goals en 0 assists in 706 minuten 
  • Benito Raman: 11 matchen met 1 goal en 0 assists in 397 minuten 
  • Francis Amuzu: 11 matchen met 1 goal en 1 assist in 446 minuten
Deze cijfers verklaren ook waarom Anderlecht het o zo moeilijk heeft om toppers te winnen. Tegen KRC Genk, Royal Antwerp FC, Club Brugge, Union SG en AA Gent wisten de Brusselaars in de competitie en beker amper 2 keer te winnen in 11 wedstrijden. Er werd 3 keer gelijk gespeeld en 6 keer verloren. In de play-offs zullen de aanvallende pionnen dus dringend hun niveau moeten opkrikken.

LEES OOK: 'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Ontbreekt het RSCA aan aanvallende topkwaliteit?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

79
79
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

201
201
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

781
781
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

90
90
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

149
149
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

61
61
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

66
66
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

35
35
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

159
159
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

183
183
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

24
24
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

151
151
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

382
382
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

195
195
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

112
112
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

856
856
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

517
517
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws