Vanhaezebrouck stelt voorwaarde tot verlengd verblijf

door
Vanhaezebrouck stelt voorwaarde tot verlengd verblijf

AA Gent heeft zijn eerste grote prijs sinds 2015 veroverd. De Buffalo's haalden het maandag in de bekerfinale van RSC Anderlecht na een spannende wedstrijd die uiteindelijk werd beslist aan de hand van strafschoppen. Knap werk dus van coach Hein Vanhaezebrouck, die desondanks mist blijft spuien over zijn toekomst in de Ghelamco Arena.


Ondanks het missen van een plek in de Champions' Play-Offs, mag Gent nu al terugblikken op een behoorlijk geslaagd seizoen waarin het ook een sterke Europese campagne speelde. Er is dus weinig reden om het aflopende contract van Vanhaezebrouck niet te verlengen. Maar de trainer zelf, die onder meer al aan Antwerp FC werd gelinkt, is niet van plan om zomaar zijn kribbel te zetten onder een nieuwe overeenkomst. Hij wil eerst 'duidelijkheid' naar komend seizoen toe: wat zullen dan de ambities zijn? En vooral: welke middelen zullen beschikbaar zijn om die doelen te behalen?

Want als Vanhaezebrouck blijft, wil hij ook een selectie hebben die mee kan doen voor de prijzen. "Je kan niet gaan claimen dat je moet meedoen met de absolute topploegen als je gebonden bent aan beperkingen. We hadden met Nieuwjaar nog graag iets gedaan en dat ging gewoonweg niet. Ik snap dat. Maar dan is mijn vraag wel: waar gaat het volgend jaar en het jaar daarna naartoe? Ik weet dat het misschien niet makkelijk is om die vraag te beantwoorden, maar ik heb ze toch gesteld", vertelde hij bij Het Laatste Nieuws.

BESTUUR OPTIMISTISCH
Aan de clubleiding dus om Vanhaezebrouck van die 'duidelijkheid' te voorzien. Voorzitter Ivan De Witte liet zich niet verleiden tot grootse uitspraken, maar gaf wel aan dat hij een goed gevoel had over het dossier. In ieder geval is het de intentie van de club om de samenwerking met haar succestrainer nog een tijdje voort te zetten. "Hein is hier thuis, Hein weet wat hij aan ons heeft. En het is onze bedoeling met hem door te gaan", aldus CEO Michel Louwagie.

LEES OOK: 'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

Gent moet er alles aan doen om Hein te houden ...

Meest recent

Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

12
12
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

11
11
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

123
123
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

316
316
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

287
287
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

32
32
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

276
276
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

108
108
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

45
45
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

93
93
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

78
78
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

319
319
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

213
213
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

222
222
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

197
197
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

121
121
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

292
292
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

328
328
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

910
910
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

61
61
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

385
385
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

79
79
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1400
1400
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

438
438

Meer sportnieuws