Barça grijpt meteen fors in na Frankfurt-fiasco

door
Barça grijpt meteen fors in na Frankfurt-fiasco

De laatste weken heerste opnieuw het nodige positivisme rond FC Barcelona, dat onder het bewind van coach Xavi Hernandez terug op weg leek naar de top. Maar donderdagavond kreeg het herstelproces een flinke knauw. Zo werden de Catalanen op pijnlijke wijze uit de Europa League geknikkerd.


Barça vatte de kwartfinale tegen Eintracht Frankfurt nochtans aan als uitgesproken favoriet. Maar nadat de heenmatch op een 1-1-gelijkspel was geëindigd, verloren de Catalanen donderdagavond met 2-3 van de huidige nummer 9 in de Bundesliga. De ploeg van Xavi speelde dan ook een povere wedstrijd en kwam pas in de slotminuten echter onder stoom. Al moet gezegd dat de wedstrijdomstandigheden ook niet optimaal waren.

Zo leek het bij momenten wel of Barça een uitwedstrijd speelde in het eigen Camp Nou. Via allerlei constructies waren de Duitse supporters er immers in geslaagd om duizenden tickets te kopen voor de neutrale vakken en zelfs voor de vakken die bestemd waren voor de eigen achterban. Een deel van de Barça-supporters bleef dan ook binnen tijdens de eerste 10 minuten van de tweede helft uit protest.

LAPORTA GRIJPT IN
In ieder geval blijft het ticket-fiasco niet zonder gevolgen. Zo kondigde voorzitter Joan Laporta aan dat er maatregelen genomen zullen worden. "Ik kan aankondigen dat de tickets voor internationale wedstrijden voortaan op naam gezet worden. Dit is een maatregel die we niet in wilden stellen, omdat dit een groot deel van de goedwillende fans oncomfortabel maakt. Maar we hebben geen keuze, we willen dat dit nooit meer gebeurt", zei de preses tegenover TV3.

LEES OOK: 'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Voor Barcelona is het seizoen sowieso al mislukt ...

Meest recent

JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

9
9
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

142
142
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

214
214
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

18
18
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

42
42
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

68
68
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

649
649
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

76
76
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

84
84
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

313
313
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

79
79
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

830
830
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

254
254
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

378
378
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

44
44
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

159
159
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

235
235
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

64
64
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

123
123
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

561
561
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

95
95
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

37
37
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

225
225
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

61
61
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

170
170

Meer sportnieuws