KRC Genk heeft zich in de strijd rond Mahatma Otoo gegooid. Volgens
Ghana Soccernet heeft Hearts of Oak bevestigd dat de Limburgse club interesse toont voor de Ghanese spits. Otoo werd even aan
Anderlecht gelinkt, maar
Paars-wit ontkende het gerucht.
In een officiële mededeling van de woordvoerder van de Ghanese club verwacht men de gesprekken met Genk te openen. De
transfer wordt echter geen simpele opdracht: de zeventien goals in de Ghanese eerste klasse hebben immers heel wat interesse opgewekt, zowel in Europa als Afrika. Ook Mamelodi Sundowns, de Zuid-Afrikaanse club van Glenn Verbauwhede, zou al een akkoord bereikt hebben met Hearts. Ook Anderlecht werd aan de Ghanees gelinkt, maar een bod werd echter ontkend door de Brusselse club.
Otoo won in 2008 de prijs voor Belofte van het Seizoen en werd het jaar erop reeds verkozen tot Beste Speler van het seizoen in de Ghana Premier League. Op de All-Africa Games, een tornooi met de Afrikaanse teams Ghana, Kameroen, Zuid-Afrika en Algerije, werd hij in 2011 topschutter met vier goals in evenveel wedstrijden.