Anderlecht gewaarschuwd: "Hij wordt gevaar nummer één"

251 stemmen
Anderlecht gewaarschuwd:

RSC Anderlecht vierde afgelopen zondag groot feest nadat de recordkampioen zich kon verzekeren van een plekje in de Champions' Play-Offs. Maar inmiddels is de knop alweer omgedraaid in het Brusselse kamp. Aanstaande maandag staat immers al de bekerfinale op het programma.


Paars-Wit snakt alvast naar zijn eerste grote prijs sinds 2017, maar zal de zege op de Heizel allerminst cadeau krijgen. Tegenstander AA Gent wil immers revanche nemen voor de verloren strijd om de top 4. Bovendien mikken de Buffalo's zelf ook op het Europese ticket, zodat ze de nacompetitie zonder enige vorm van druk kunnen aanvatten. En in in de ploeg van coach Hein Vanhaezebrouck lopen enkele uitstekende spelers rond.

Guillaume Gillet, die succesvol was bij beide clubs, werd bij La Dernière Heure bijvoorbeeld gevraagd om een elftal samen te stellen met de beste spelers van zowel Gent als Anderlecht. En de ex-Rode Duivel twijfelde niet om Tarik Tissoudali een plekje te geven in zijn ploeg. "Voor Anderlecht zal Tissoudali het gevaar nummer één worden", klonk het duidelijk bij Gillet.

STERK MIDDENVELD
Voorts is hij ook onder de indruk van het Gentse middenveld. Vadis Odjidja is bijvoorbeeld 'incontournable' in zijn fictieve ploeg. Al is het voorlopig nog niet duidelijk of de aanvoerder tijdig fit zal geraken. Daarnaast kan ook Sven Kums hem bekoren. Die haalt de laatste weken weer een hoog niveau en is volgens Gillet een ideale regulator op het middenveld. Anderlecht zal zijn handen dus meer dan vol hebben met de Buffalos.

De ideale elf volgens Gillet:
Van Crombrugge; Castro Montes, Ngadeu, Hoedt, Gomez; Kums, Ashimeru, Vadis; Tissoudali, Zirkzee, Verschaeren

LEES OOK: Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Welke club heeft op papier de sterkste selectie?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

21
21
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

93
93
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

44
44
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

64
64
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

337
337
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

90
90
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

136
136
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

498
498
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

60
60
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

242
242
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

366
366
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1304
1304
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

556
556
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

184
184
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

206
206
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

828
828
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

608
608
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

144
144
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws