Anderlecht gewaarschuwd: "Hij wordt gevaar nummer één"

251 stemmen
Anderlecht gewaarschuwd:

RSC Anderlecht vierde afgelopen zondag groot feest nadat de recordkampioen zich kon verzekeren van een plekje in de Champions' Play-Offs. Maar inmiddels is de knop alweer omgedraaid in het Brusselse kamp. Aanstaande maandag staat immers al de bekerfinale op het programma.


Paars-Wit snakt alvast naar zijn eerste grote prijs sinds 2017, maar zal de zege op de Heizel allerminst cadeau krijgen. Tegenstander AA Gent wil immers revanche nemen voor de verloren strijd om de top 4. Bovendien mikken de Buffalo's zelf ook op het Europese ticket, zodat ze de nacompetitie zonder enige vorm van druk kunnen aanvatten. En in in de ploeg van coach Hein Vanhaezebrouck lopen enkele uitstekende spelers rond.

Guillaume Gillet, die succesvol was bij beide clubs, werd bij La Dernière Heure bijvoorbeeld gevraagd om een elftal samen te stellen met de beste spelers van zowel Gent als Anderlecht. En de ex-Rode Duivel twijfelde niet om Tarik Tissoudali een plekje te geven in zijn ploeg. "Voor Anderlecht zal Tissoudali het gevaar nummer één worden", klonk het duidelijk bij Gillet.

STERK MIDDENVELD
Voorts is hij ook onder de indruk van het Gentse middenveld. Vadis Odjidja is bijvoorbeeld 'incontournable' in zijn fictieve ploeg. Al is het voorlopig nog niet duidelijk of de aanvoerder tijdig fit zal geraken. Daarnaast kan ook Sven Kums hem bekoren. Die haalt de laatste weken weer een hoog niveau en is volgens Gillet een ideale regulator op het middenveld. Anderlecht zal zijn handen dus meer dan vol hebben met de Buffalos.

De ideale elf volgens Gillet:
Van Crombrugge; Castro Montes, Ngadeu, Hoedt, Gomez; Kums, Ashimeru, Vadis; Tissoudali, Zirkzee, Verschaeren

LEES OOK: AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

Welke club heeft op papier de sterkste selectie?

Meest recent

'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

1
1
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

58
58
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

44
44
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

31
31
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

50
50
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

231
231
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

144
144
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

220
220
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

240
240
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

73
73
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

831
831
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

282
282
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

315
315
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

420
420
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

133
133
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

98
98
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

165
165
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

261
261
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

355
355
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

225
225
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

42
42
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

44
44
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

292
292

Meer sportnieuws