Imke Courtois: "Gent of Anderlecht? Zij gaan het halen!"

door
Imke Courtois:

RSC Anderlecht staat zondag voor de match van de waarheid. De Brusselaars hebben de voorbije maanden een knappe opmars gemaakt in het klassement en staan aan de rand van de Champions' Play-Offs. Maar om het ticket binnen te slepen zal er gewonnen moeten worden op het veld van KV Kortrijk.


De druk is dus groot, maar coach Vincent Kompany leeft met vertrouwen toe naar de wedstrijd. In de laatste matchen liet zijn ploeg dan ook goed voetbal zien. Zeker de match van vorig weekend tegen Charleroi (4-0-zege) was van een hoog niveau. Al loert er volgens de trainer wel nog één groot gevaar. Zo benadrukt hij dat de spelersgroep ondanks de druk zijn focus niet mag verliezen, anders zou het wel eens fout kunnen lopen.

COURTOIS GELOOFT ERIN

Maar Imke Courtois denkt dat Anderlecht zich straks wel zal plaatsen voor de Champions’ Play-offs, ten nadele van concurrent AA Gent. “Je weet dat ik daarin altijd voorzichtig ben, wie had na Gent-Anderlecht gedacht dat Gent het nog zou weggeven? Maar Anderlecht heeft toch de beste papieren, ik denk dat zij het halen”, zegt de analiste in De Zondag.

Zondag is de tegenstander van dienst KV Kortrijk. Daar loopt er heel wat bekend volk rond voor de Brusselaars met onder meer Nayel Mehssatou en Bryan Reynolds. De twee linksbacks hebben een rechtstreekse band met Sporting en groeiden op korte termijn uit tot goede vleugelverdedigers van de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Anderlecht ziet 'twee droomprofielen' bij KV Kortrijk

LEES OOK: 'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

Plaatst Anderlecht zich voor de Champions' Play-offs?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

34
34
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

92
92
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

52
52
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

60
60
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

106
106
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

49
49
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

161
161
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

69
69
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

574
574
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

56
56
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

70
70
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

65
65
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

355
355
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

246
246
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

358
358
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

586
586
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

261
261
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

336
336
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

234
234
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

96
96
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

151
151
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

180
180
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

147
147
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

35
35
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

185
185

Meer sportnieuws