Imke Courtois: "Gent of Anderlecht? Zij gaan het halen!"

door
Imke Courtois:

RSC Anderlecht staat zondag voor de match van de waarheid. De Brusselaars hebben de voorbije maanden een knappe opmars gemaakt in het klassement en staan aan de rand van de Champions' Play-Offs. Maar om het ticket binnen te slepen zal er gewonnen moeten worden op het veld van KV Kortrijk.


De druk is dus groot, maar coach Vincent Kompany leeft met vertrouwen toe naar de wedstrijd. In de laatste matchen liet zijn ploeg dan ook goed voetbal zien. Zeker de match van vorig weekend tegen Charleroi (4-0-zege) was van een hoog niveau. Al loert er volgens de trainer wel nog één groot gevaar. Zo benadrukt hij dat de spelersgroep ondanks de druk zijn focus niet mag verliezen, anders zou het wel eens fout kunnen lopen.

COURTOIS GELOOFT ERIN

Maar Imke Courtois denkt dat Anderlecht zich straks wel zal plaatsen voor de Champions’ Play-offs, ten nadele van concurrent AA Gent. “Je weet dat ik daarin altijd voorzichtig ben, wie had na Gent-Anderlecht gedacht dat Gent het nog zou weggeven? Maar Anderlecht heeft toch de beste papieren, ik denk dat zij het halen”, zegt de analiste in De Zondag.

Zondag is de tegenstander van dienst KV Kortrijk. Daar loopt er heel wat bekend volk rond voor de Brusselaars met onder meer Nayel Mehssatou en Bryan Reynolds. De twee linksbacks hebben een rechtstreekse band met Sporting en groeiden op korte termijn uit tot goede vleugelverdedigers van de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Anderlecht ziet 'twee droomprofielen' bij KV Kortrijk

LEES OOK: 'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

Plaatst Anderlecht zich voor de Champions' Play-offs?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

4
4
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

27
27
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

254
254
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

246
246
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

140
140
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

191
191
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

54
54
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

508
508
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

191
191
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

364
364
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

542
542
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

203
203
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

369
369
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

178
178
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

148
148
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

149
149
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

73
73
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

244
244
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

69
69
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

318
318
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

221
221
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

225
225
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

437
437
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

521
521
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

79
79

Meer sportnieuws