Telefoontje met Kompany? Belhocine reageert

door
Telefoontje met Kompany? Belhocine reageert

Aanstaande zondag wordt tijdens de slotspeeldag van de reguliere beslist welke club met het laatste ticket voor de Champions' Play-Offs aan de haal gaat. RSC Anderlecht en AA Gent zijn alvast de twee overgebleven kandidaten. En KV Kortrijk is één van de scherprechters in dit duel.


Paars-Wit beschikt momenteel over de beste papieren. Na de slipper van de Buffalo's op Cercle Brugge (2-2), klommen de Brusselaars naar een voorlopige vierde plaats. Indien Vincent Kompany en zijn manschappen zondag dus winnen op het veld van KV Kortrijk, zijn zij sowieso verzekerd van hun ticket voor de belangrijkste nacompetitie. Voor KVK-coach Karim Belhocine wordt het sowieso een bijzonder duel. Hij heeft namelijk een verleden bij zowel Anderlecht als Gent, bovendien werkte hij samen met Kompany én Hein Vanhaezebrouck.

Op zijn persbabbel werd Belhocine dan ook gevraagd of hij inmiddels contact hadden met beide trainers. "Neen hoor. Ze zullen werk genoeg hebben met hun eigen voorbereiding", reageerde hij op de clubwebstek van de Kerels. "Trouwens, één keer mijn elftal op de mat staat, hangt het van hen af wat het resultaat wordt. Zij moeten zich zondag overtreffen om een goede beurt te maken. Als wij na onze ongelukkige periode nog iets kunnen doen voor onze supporters, dan is het een sterke prestatie neerzetten tegen Anderlecht."

GEEN VOORKEUR
Belhocine mikt zelf dus gewoon op de zege. Toch werd hij gepolst aan welke collega hij het laatste ticket voor Play-Off I het meeste gunt. "Ik ken beiden heel goed en kom met alle twee heel goed overeen. Ik mag zeggen dat ik beide coaches en beide clubs sterk apprecieer. Maar wij zijn er niet om op de 34ste speeldag de een of de ander plezier te doen. Wij willen winnen. De twee clubs moesten maar eerder hun onderlinge strijd hebben uitgevochten."

LEES OOK: Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Wie verdient het ticket volgens u het meest?

Meest recent

KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

0
0
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

0
0
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

30
30
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

81
81
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

131
131
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

58
58
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

519
519
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

117
117
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

354
354
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

83
83
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

401
401
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

395
395
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

130
130
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

456
456
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

291
291
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

483
483
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

562
562
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

440
440
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

189
189
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

266
266
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

373
373
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

240
240
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

103
103
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

230
230
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

214
214

Meer sportnieuws