'Belgische topclubs lonken naar smaakmaker Cercle'

door
'Belgische topclubs lonken naar smaakmaker Cercle'

Cercle Brugge beleefde een bijzonder seizoen. Het leek lange tijd op degradatie af te stevenen, maar na het vervangen van Yves Vanderhaeghe door Dominik Thalhammer zette de Vereniging een straffe reeks neer. Daardoor haalden ze zelfs nog ei zo na de play-offs, maar uiteindelijk grijpen ze daar toch net naast. Daardoor kan er nu al volop werk gemaakt worden van volgend seizoen.


De kans lijkt wel klein dat Cercle dan nog op Leonardo Lopes zal kunnen rekenen. "Hij staat in de belangstelling van een pak ploegen, grote in België en ook in het buitenland. Het wordt moeilijk om Leo te houden", onthult technisch directeur Carlos Aviña immers in Krant van West-Vlaanderen. "Hij ontpopte zich tot een van de sterkhouders. Mocht hij uiteindelijk toch vertrekken, halen we sowieso iemand met hetzelfde talent en capaciteiten in huis."

Cercle plukte de 23-jarige Portugees in 2020 voor 2 miljoen euro weg bij Hull City en zal wellicht zoveel mogelijk winst willen maken. Het zit ook in een goede onderhandelingspositie, want Lopes ligt nog vast tot 2024. Vorige zomer zou Anderlecht al interesse getoond hebben en misschien kunnen ze opnieuw aan hem denken als Josh Cullen zou vertrekken.

VEEL WERK
Verder staat er nog heel wat op til bij Cercle. Aviña laat immers weten dat ze ook bezig zijn met het lichten van de aankoopopties van Matondo en Miangue, al zijn er nog wat twijfels over de blessuregevoeligheid van die laatste. Daarnaast hopen ze ook de contracten van Hotic en Vitinho open te breken. Aan uitgaande zijde moeten Velkovski, Corryn en Ganvoula weg, terwijl er ook nog belangstelling is voor Kanouté. Cercle wees al een bod op de middenvelder af.

LEES OOK: Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Zou hij een aanwinst zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

59
59
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

40
40
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

58
58
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

129
129
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

155
155
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

82
82
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

35
35
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

48
48
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

234
234
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

49
49
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

324
324
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

262
262
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

73
73
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

239
239
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

408
408
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

145
145
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

312
312
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

294
294
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

161
161
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

149
149
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

127
127
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

99
99
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

508
508
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

164
164

Meer sportnieuws