"Geen enkele Belgische ploeg kan Anderlecht van zondag aan"

door

RSC Anderlecht is sterk uit de interland-break gekomen. Sporting Charleroi haalde zondag weliswaar niet zijn beste niveau, toch maakte Paars-Wit indruk tijdens de 4-0-overwinning. Dat doet dus het beste vermoeden voor de ploeg van coach Vincent Kompany in de finale weken van het seizoen.


Ondanks de ruime zege heeft RSCA zijn ticket voor de Champions' Play-Offs wel nog steeds niet beet. Maar gezien de huidige vormcurve moet Paars-Wit zeker in staat zijn om komend weekend ook KV Kortrijk over de knie te leggen. In Wallonië lijkt men alvast helemaal overtuigd van de Brusselse kansen. Zo werd maandagavond bij de uitzending van La Tribune de loftrompet bovengehaald.

Met name commentator/analist Marc Delire toonde zich lyrisch. "Ik ben niet zeker dat een andere Belgische club momenteel kan rivaliseren met het Anderlecht van zondag", vertelde Delire. "Het zou zonde zijn moesten ze zich nog die mooie wedstrijden in Play-Off I ontnemen." Vooral Joshua Zirkzee kon hem bekoren. "Eerlijk gezegd denk ik niet dat er in onze competitie een speler rondloopt die meer getalenteerd is dan Zirkzee."

STERKE OLSSON
Maar ook de andere analisten in het praatprogramma waren lovend. "Anderlecht was superieur. Het straalde echt dominantie uit, dat was indrukwekkend om te zien. Als ze nog meer efficiënt waren geweest, kon het 7-0 of 8-0 zijn geworden", stelt Cécile De Gernier. "We hebben zelfs Ashimeru, die de voorbije weken bij de beste spelers hoorde, niet gemist. Olsson speelde één van zijn beste wedstrijden, hij verdient het om in de basis te blijven staan", vult Philippe Albert aan.

LEES OOK: Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Anderlecht speelt volgend seizoen weer voor de titel ...

Meest recent

AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

7
7
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

10
10
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

78
78
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

31
31
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

44
44
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

97
97
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

35
35
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

504
504
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

295
295
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

39
39
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

312
312
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

123
123
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

356
356
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

110
110
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

166
166
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

69
69
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

262
262
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

211
211
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

181
181
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

776
776
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

350
350
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

376
376
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

937
937
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

705
705
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

448
448

Meer sportnieuws