"Geen enkele Belgische ploeg kan Anderlecht van zondag aan"

1169

RSC Anderlecht is sterk uit de interland-break gekomen. Sporting Charleroi haalde zondag weliswaar niet zijn beste niveau, toch maakte Paars-Wit indruk tijdens de 4-0-overwinning. Dat doet dus het beste vermoeden voor de ploeg van coach Vincent Kompany in de finale weken van het seizoen.


Ondanks de ruime zege heeft RSCA zijn ticket voor de Champions' Play-Offs wel nog steeds niet beet. Maar gezien de huidige vormcurve moet Paars-Wit zeker in staat zijn om komend weekend ook KV Kortrijk over de knie te leggen. In Wallonië lijkt men alvast helemaal overtuigd van de Brusselse kansen. Zo werd maandagavond bij de uitzending van La Tribune de loftrompet bovengehaald.

Met name commentator/analist Marc Delire toonde zich lyrisch. "Ik ben niet zeker dat een andere Belgische club momenteel kan rivaliseren met het Anderlecht van zondag", vertelde Delire. "Het zou zonde zijn moesten ze zich nog die mooie wedstrijden in Play-Off I ontnemen." Vooral Joshua Zirkzee kon hem bekoren. "Eerlijk gezegd denk ik niet dat er in onze competitie een speler rondloopt die meer getalenteerd is dan Zirkzee."

STERKE OLSSON
Maar ook de andere analisten in het praatprogramma waren lovend. "Anderlecht was superieur. Het straalde echt dominantie uit, dat was indrukwekkend om te zien. Als ze nog meer efficiënt waren geweest, kon het 7-0 of 8-0 zijn geworden", stelt Cécile De Gernier. "We hebben zelfs Ashimeru, die de voorbije weken bij de beste spelers hoorde, niet gemist. Olsson speelde één van zijn beste wedstrijden, hij verdient het om in de basis te blijven staan", vult Philippe Albert aan.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Anderlecht speelt volgend seizoen weer voor de titel ...

Meest recent

Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

0
0
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

30
30
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

38
38
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

43
43
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

52
52
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

212
212
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

80
80
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

67
67
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

70
70
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

24
24
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

66
66
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

249
249
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

36
36
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

49
49
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

110
110
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

57
57
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

210
210
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

73
73
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

200
200
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

88
88
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1015
1015
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

178
178

Meer sportnieuws