"Geen enkele Belgische ploeg kan Anderlecht van zondag aan"

door

RSC Anderlecht is sterk uit de interland-break gekomen. Sporting Charleroi haalde zondag weliswaar niet zijn beste niveau, toch maakte Paars-Wit indruk tijdens de 4-0-overwinning. Dat doet dus het beste vermoeden voor de ploeg van coach Vincent Kompany in de finale weken van het seizoen.


Ondanks de ruime zege heeft RSCA zijn ticket voor de Champions' Play-Offs wel nog steeds niet beet. Maar gezien de huidige vormcurve moet Paars-Wit zeker in staat zijn om komend weekend ook KV Kortrijk over de knie te leggen. In Wallonië lijkt men alvast helemaal overtuigd van de Brusselse kansen. Zo werd maandagavond bij de uitzending van La Tribune de loftrompet bovengehaald.

Met name commentator/analist Marc Delire toonde zich lyrisch. "Ik ben niet zeker dat een andere Belgische club momenteel kan rivaliseren met het Anderlecht van zondag", vertelde Delire. "Het zou zonde zijn moesten ze zich nog die mooie wedstrijden in Play-Off I ontnemen." Vooral Joshua Zirkzee kon hem bekoren. "Eerlijk gezegd denk ik niet dat er in onze competitie een speler rondloopt die meer getalenteerd is dan Zirkzee."

STERKE OLSSON
Maar ook de andere analisten in het praatprogramma waren lovend. "Anderlecht was superieur. Het straalde echt dominantie uit, dat was indrukwekkend om te zien. Als ze nog meer efficiënt waren geweest, kon het 7-0 of 8-0 zijn geworden", stelt Cécile De Gernier. "We hebben zelfs Ashimeru, die de voorbije weken bij de beste spelers hoorde, niet gemist. Olsson speelde één van zijn beste wedstrijden, hij verdient het om in de basis te blijven staan", vult Philippe Albert aan.

LEES OOK: ‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Anderlecht speelt volgend seizoen weer voor de titel ...

Meest recent

'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

16
16
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

9
9
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

66
66
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

137
137
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

134
134
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

47
47
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

115
115
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

56
56
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

43
43
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

90
90
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

273
273
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

243
243
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

137
137
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

464
464
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

351
351
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1220
1220
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

674
674
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

246
246
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

178
178
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

381
381
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

173
173
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

341
341
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

282
282
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

234
234

Meer sportnieuws