"Geen enkele Belgische ploeg kan Anderlecht van zondag aan"

door

RSC Anderlecht is sterk uit de interland-break gekomen. Sporting Charleroi haalde zondag weliswaar niet zijn beste niveau, toch maakte Paars-Wit indruk tijdens de 4-0-overwinning. Dat doet dus het beste vermoeden voor de ploeg van coach Vincent Kompany in de finale weken van het seizoen.


Ondanks de ruime zege heeft RSCA zijn ticket voor de Champions' Play-Offs wel nog steeds niet beet. Maar gezien de huidige vormcurve moet Paars-Wit zeker in staat zijn om komend weekend ook KV Kortrijk over de knie te leggen. In Wallonië lijkt men alvast helemaal overtuigd van de Brusselse kansen. Zo werd maandagavond bij de uitzending van La Tribune de loftrompet bovengehaald.

Met name commentator/analist Marc Delire toonde zich lyrisch. "Ik ben niet zeker dat een andere Belgische club momenteel kan rivaliseren met het Anderlecht van zondag", vertelde Delire. "Het zou zonde zijn moesten ze zich nog die mooie wedstrijden in Play-Off I ontnemen." Vooral Joshua Zirkzee kon hem bekoren. "Eerlijk gezegd denk ik niet dat er in onze competitie een speler rondloopt die meer getalenteerd is dan Zirkzee."

STERKE OLSSON
Maar ook de andere analisten in het praatprogramma waren lovend. "Anderlecht was superieur. Het straalde echt dominantie uit, dat was indrukwekkend om te zien. Als ze nog meer efficiënt waren geweest, kon het 7-0 of 8-0 zijn geworden", stelt Cécile De Gernier. "We hebben zelfs Ashimeru, die de voorbije weken bij de beste spelers hoorde, niet gemist. Olsson speelde één van zijn beste wedstrijden, hij verdient het om in de basis te blijven staan", vult Philippe Albert aan.

LEES OOK: 'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Anderlecht speelt volgend seizoen weer voor de titel ...

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

49
49
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

150
150
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

136
136
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

56
56
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

65
65
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

212
212
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

204
204
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

61
61
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

95
95
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

365
365
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

305
305
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

192
192
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

335
335
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

940
940
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

114
114
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

211
211
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

304
304
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

231
231
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

227
227
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

374
374
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

199
199
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

67
67
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws