Sobol krijgt genadeschot bij Club Brugge

door
Sobol krijgt genadeschot bij Club Brugge

Eduard Sobol staat bijna drie jaar onder contract bij Club Brugge, maar in de periode was hij nooit onbesproken. De West-Vlamingen zoeken in elke mercato naarstig naar een linksback die een grotere meerwaarde kan brengen dan de Oekraïner, waardoor er in de voorbije jaren talloze linksachters gelinkt werden aan Club Brugge. Voorlopig is die zoektocht dus nog niet succesvol gebleken, denk bijvoorbeeld aan de bedenkelijke inbreng van Fede Ricca en Faitout Maoussa, maar daar kan opeens snel verandering in komen. Club heeft namelijk haar zinnen gezet op Bjorn Meijer van FC Groningen.


ADIOS SOBOL

Club Brugge speurt al enkele jaren de transfermarkt af naar een linksachter met het intrinsieke niveau voor de Europese subtop. Eduard Sobol is de laatste seizoenen de vaste linksachter op Jan Breydel maar de Oekraïner valt net iets te licht uit voor de beoogde kwaliteit op die positie. Club haalde daarom eerder al Fede Ricca en Faitout Maouassa als rechtstreekse concurrenten voor Sobol, maar dit tweetal voldoet ook niet aan de ambitieuze eisen van de huidige Belgische landskampioen.

Club Brugge had in de voorbije maanden en jaren nog andere linksachters op het oog, zoals onder meer Tyrell Malacia (Feyenoord), Michal Karbownik (Legia Warschau, nu Olympiakos), Matheus Bahia (EC Bahia) en Alexandro Bernabei (Lanus). Het is duidelijk dat een een extra kwaliteitsinjectie op de linksachter al een geruime tijd een grote prioriteit is voor Club Brugge. Enkel op die manier kunnen de West-Vlamingen stelselmatig aansluiting vinden met de Europese subtop.



Want hoe goed Eduard Sobol ook in de groep mag liggen, of hoe hard zijn professionele ingesteldheid op prijs wordt gesteld, de Oekraïner was nooit een onbesproken figuur bij Club Brugge. “Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol.” In de recente jaren waren de prestaties van Sobol duidelijk voer voor discussie in de Belgische kranten.

ONDERHANDELEN

Eduard Sobol is een degelijke en betrouwbare linksachter, maar ook niet meer dan dat. Daarom kijkt Club Brugge al eventjes uit naar een nieuwe concurrent die de kwaliteit op deze positie danig de hoogte injaagt. Het meest recente target in deze complexe zoektocht is de 19-jarige Nederlander Bjorn Meijer. Volgens Voetbal International zou Club Brugge alvast een “aanzienlijk bod” hebben neergelegd bij diens club FC Groningen, dat op zijn beurt droomt van een verkoopbedrag van 5 miljoen euro.



Dat is een relatief hoog bedrag voor de West-Vlamingen, zeker gelet op de jonge leeftijd van Bjorn Meijer en zijn eerder beperkte ervaring op het professionele niveau. Indien Club Brugge daadwerkelijk 5 miljoen euro zou neertellen voor hem, dan zou de Nederlander er alvast de 9de duurste aankoop ooit worden. Het moge duidelijk zijn dat beide clubs nog lange en pittige gesprekken zullen moeten voeren rond de onderhandelingstafel. Het speelt wel in Brugse voordeel dat Meijer niet zinnens is om zijn contract (tot 2023 met optie) te verlengen. Wat pragmatisme langs de kant van Groningen is dus sterk aangeraden.

LOF VANUIT NEDERLAND

Bjorn Meijer is pas dit seizoen een vaste waarde bij FC Groningen maar zijn proces verloopt met vallen en opstaan. William Pomp van Dagblad van het Noorden ziet in trainer Danny Buijs een belangrijke persoon die de ontwikkeling van Meijer goed laat verlopen. “Het is de kracht van Buijs dat hij hem steeds laat staan, want hij heeft de afgelopen tijd ook heus wel mindere helftjes gespeeld, hoor”, zei Pomp op de voetbalpodcast van Radio Noord.

“Hij krijgt hier wel vertrouwen van. Het is een heel nuchtere, verstandige jongen. Dat helpt mee. Buijs houdt niet op over hem te praten. Tegen iedereen die hij tegenkomt, zegt hij: 18 jaar nog maar, hè? Ik denk dat hij ook wel verbaasd is door zijn stormachtige ontwikkeling”, besloot William Pomp. Zijn collega-journalist Stefan Bleeker (RTV Noord) sloot af met een boodschap voor Groningen. “Ik zou als ik Groningen was toch maar eens met hem om de tafel gaan, want hij maakt een stormachtige ontwikkeling door.”



Ook Marcel Peeper, eenmalig Oranje-international en momenteel aan de slag bij De Telegraaf, is onder de indruk van Bjorn Meijer. Peeper nam hem dit seizoen bijvoorbeeld al op in zijn elftal van de week. “Hij is nog maar een jonge jongen, maar een heel talentvolle en lekker aanvallende linksback. Onbevangen ook. … Dit is echt een leuke voetballer voor de toekomst, als hij zo blijft doorgaan”, zei Peeper over het recentste transfertarget van Club Brugge.

DROMEN VAN PREMIER LEAGUE

Vlak nadat de interesse van Club Brugge in Bjorn Meijer naar buiten kwam, nam Voetbal International contact op met Mark-Jan Fledderus, technisch directeur van FC Groningen, om te polsen hoe concreet die belangstelling nu wel eigenlijk is. “Er zijn meerdere partijen met serieuze interesse, dat kan voor ons als club interessant worden”, aldus Fledderus, die de interesse van Club Brugge niet bevestigde, alsook niet het vermeende openingsbod van 5 miljoen euro.



Mark-Jan Fledderus bevestigde dus wél dat Club Brugge niet de enige geïnteresseerde partij is in Bjorn Meijer. Ook clubs uit de Premier League, de Serie A en de Eredivisie liggen namelijk op de loer voor de beloftevolle linksachter. Daarnaast is het aan Meijer zelf om te beslissen over zijn toekomst. En dan komt de interesse vanuit de Premier League wel slecht uit voor Club Brugge. “Ik heb altijd gezegd dat ik in de Engelse Premier League wil voetballen en misschien een WK wil spelen”, zei Meijer namelijk in februari aan RTV Noord.

LEES OOK: Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Moet Club Brugge 5 miljoen betalen voor Meijer?

Meest recent

UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

1
1
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

70
70
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

194
194
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

152
152
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

118
118
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

167
167
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

59
59
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

411
411
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

402
402
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

112
112
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

327
327
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

481
481
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

264
264
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

284
284
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

506
506
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

504
504
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

290
290
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

278
278
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

306
306
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

163
163
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

373
373
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

88
88
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

284
284
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

414
414

Meer sportnieuws