Sobol krijgt genadeschot bij Club Brugge

door
Sobol krijgt genadeschot bij Club Brugge

Eduard Sobol staat bijna drie jaar onder contract bij Club Brugge, maar in de periode was hij nooit onbesproken. De West-Vlamingen zoeken in elke mercato naarstig naar een linksback die een grotere meerwaarde kan brengen dan de Oekraïner, waardoor er in de voorbije jaren talloze linksachters gelinkt werden aan Club Brugge. Voorlopig is die zoektocht dus nog niet succesvol gebleken, denk bijvoorbeeld aan de bedenkelijke inbreng van Fede Ricca en Faitout Maoussa, maar daar kan opeens snel verandering in komen. Club heeft namelijk haar zinnen gezet op Bjorn Meijer van FC Groningen.


ADIOS SOBOL

Club Brugge speurt al enkele jaren de transfermarkt af naar een linksachter met het intrinsieke niveau voor de Europese subtop. Eduard Sobol is de laatste seizoenen de vaste linksachter op Jan Breydel maar de Oekraïner valt net iets te licht uit voor de beoogde kwaliteit op die positie. Club haalde daarom eerder al Fede Ricca en Faitout Maouassa als rechtstreekse concurrenten voor Sobol, maar dit tweetal voldoet ook niet aan de ambitieuze eisen van de huidige Belgische landskampioen.

Club Brugge had in de voorbije maanden en jaren nog andere linksachters op het oog, zoals onder meer Tyrell Malacia (Feyenoord), Michal Karbownik (Legia Warschau, nu Olympiakos), Matheus Bahia (EC Bahia) en Alexandro Bernabei (Lanus). Het is duidelijk dat een een extra kwaliteitsinjectie op de linksachter al een geruime tijd een grote prioriteit is voor Club Brugge. Enkel op die manier kunnen de West-Vlamingen stelselmatig aansluiting vinden met de Europese subtop.



Want hoe goed Eduard Sobol ook in de groep mag liggen, of hoe hard zijn professionele ingesteldheid op prijs wordt gesteld, de Oekraïner was nooit een onbesproken figuur bij Club Brugge. “Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol.” In de recente jaren waren de prestaties van Sobol duidelijk voer voor discussie in de Belgische kranten.

ONDERHANDELEN

Eduard Sobol is een degelijke en betrouwbare linksachter, maar ook niet meer dan dat. Daarom kijkt Club Brugge al eventjes uit naar een nieuwe concurrent die de kwaliteit op deze positie danig de hoogte injaagt. Het meest recente target in deze complexe zoektocht is de 19-jarige Nederlander Bjorn Meijer. Volgens Voetbal International zou Club Brugge alvast een “aanzienlijk bod” hebben neergelegd bij diens club FC Groningen, dat op zijn beurt droomt van een verkoopbedrag van 5 miljoen euro.



Dat is een relatief hoog bedrag voor de West-Vlamingen, zeker gelet op de jonge leeftijd van Bjorn Meijer en zijn eerder beperkte ervaring op het professionele niveau. Indien Club Brugge daadwerkelijk 5 miljoen euro zou neertellen voor hem, dan zou de Nederlander er alvast de 9de duurste aankoop ooit worden. Het moge duidelijk zijn dat beide clubs nog lange en pittige gesprekken zullen moeten voeren rond de onderhandelingstafel. Het speelt wel in Brugse voordeel dat Meijer niet zinnens is om zijn contract (tot 2023 met optie) te verlengen. Wat pragmatisme langs de kant van Groningen is dus sterk aangeraden.

LOF VANUIT NEDERLAND

Bjorn Meijer is pas dit seizoen een vaste waarde bij FC Groningen maar zijn proces verloopt met vallen en opstaan. William Pomp van Dagblad van het Noorden ziet in trainer Danny Buijs een belangrijke persoon die de ontwikkeling van Meijer goed laat verlopen. “Het is de kracht van Buijs dat hij hem steeds laat staan, want hij heeft de afgelopen tijd ook heus wel mindere helftjes gespeeld, hoor”, zei Pomp op de voetbalpodcast van Radio Noord.

“Hij krijgt hier wel vertrouwen van. Het is een heel nuchtere, verstandige jongen. Dat helpt mee. Buijs houdt niet op over hem te praten. Tegen iedereen die hij tegenkomt, zegt hij: 18 jaar nog maar, hè? Ik denk dat hij ook wel verbaasd is door zijn stormachtige ontwikkeling”, besloot William Pomp. Zijn collega-journalist Stefan Bleeker (RTV Noord) sloot af met een boodschap voor Groningen. “Ik zou als ik Groningen was toch maar eens met hem om de tafel gaan, want hij maakt een stormachtige ontwikkeling door.”



Ook Marcel Peeper, eenmalig Oranje-international en momenteel aan de slag bij De Telegraaf, is onder de indruk van Bjorn Meijer. Peeper nam hem dit seizoen bijvoorbeeld al op in zijn elftal van de week. “Hij is nog maar een jonge jongen, maar een heel talentvolle en lekker aanvallende linksback. Onbevangen ook. … Dit is echt een leuke voetballer voor de toekomst, als hij zo blijft doorgaan”, zei Peeper over het recentste transfertarget van Club Brugge.

DROMEN VAN PREMIER LEAGUE

Vlak nadat de interesse van Club Brugge in Bjorn Meijer naar buiten kwam, nam Voetbal International contact op met Mark-Jan Fledderus, technisch directeur van FC Groningen, om te polsen hoe concreet die belangstelling nu wel eigenlijk is. “Er zijn meerdere partijen met serieuze interesse, dat kan voor ons als club interessant worden”, aldus Fledderus, die de interesse van Club Brugge niet bevestigde, alsook niet het vermeende openingsbod van 5 miljoen euro.



Mark-Jan Fledderus bevestigde dus wél dat Club Brugge niet de enige geïnteresseerde partij is in Bjorn Meijer. Ook clubs uit de Premier League, de Serie A en de Eredivisie liggen namelijk op de loer voor de beloftevolle linksachter. Daarnaast is het aan Meijer zelf om te beslissen over zijn toekomst. En dan komt de interesse vanuit de Premier League wel slecht uit voor Club Brugge. “Ik heb altijd gezegd dat ik in de Engelse Premier League wil voetballen en misschien een WK wil spelen”, zei Meijer namelijk in februari aan RTV Noord.

LEES OOK: 'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Moet Club Brugge 5 miljoen betalen voor Meijer?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

71
71
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

23
23
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

48
48
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

151
151
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

110
110
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

143
143
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

57
57
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

134
134
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

186
186
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

518
518
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

213
213
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

57
57
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

406
406
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

420
420
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

87
87
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1208
1208
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

616
616
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

181
181
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

55
55
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

234
234
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

960
960
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

172
172
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

188
188
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

422
422
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

759
759

Meer sportnieuws