Sobol krijgt genadeschot bij Club Brugge

door
Sobol krijgt genadeschot bij Club Brugge

Eduard Sobol staat bijna drie jaar onder contract bij Club Brugge, maar in de periode was hij nooit onbesproken. De West-Vlamingen zoeken in elke mercato naarstig naar een linksback die een grotere meerwaarde kan brengen dan de Oekraïner, waardoor er in de voorbije jaren talloze linksachters gelinkt werden aan Club Brugge. Voorlopig is die zoektocht dus nog niet succesvol gebleken, denk bijvoorbeeld aan de bedenkelijke inbreng van Fede Ricca en Faitout Maoussa, maar daar kan opeens snel verandering in komen. Club heeft namelijk haar zinnen gezet op Bjorn Meijer van FC Groningen.


ADIOS SOBOL

Club Brugge speurt al enkele jaren de transfermarkt af naar een linksachter met het intrinsieke niveau voor de Europese subtop. Eduard Sobol is de laatste seizoenen de vaste linksachter op Jan Breydel maar de Oekraïner valt net iets te licht uit voor de beoogde kwaliteit op die positie. Club haalde daarom eerder al Fede Ricca en Faitout Maouassa als rechtstreekse concurrenten voor Sobol, maar dit tweetal voldoet ook niet aan de ambitieuze eisen van de huidige Belgische landskampioen.

Club Brugge had in de voorbije maanden en jaren nog andere linksachters op het oog, zoals onder meer Tyrell Malacia (Feyenoord), Michal Karbownik (Legia Warschau, nu Olympiakos), Matheus Bahia (EC Bahia) en Alexandro Bernabei (Lanus). Het is duidelijk dat een een extra kwaliteitsinjectie op de linksachter al een geruime tijd een grote prioriteit is voor Club Brugge. Enkel op die manier kunnen de West-Vlamingen stelselmatig aansluiting vinden met de Europese subtop.



Want hoe goed Eduard Sobol ook in de groep mag liggen, of hoe hard zijn professionele ingesteldheid op prijs wordt gesteld, de Oekraïner was nooit een onbesproken figuur bij Club Brugge. “Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol.” In de recente jaren waren de prestaties van Sobol duidelijk voer voor discussie in de Belgische kranten.

ONDERHANDELEN

Eduard Sobol is een degelijke en betrouwbare linksachter, maar ook niet meer dan dat. Daarom kijkt Club Brugge al eventjes uit naar een nieuwe concurrent die de kwaliteit op deze positie danig de hoogte injaagt. Het meest recente target in deze complexe zoektocht is de 19-jarige Nederlander Bjorn Meijer. Volgens Voetbal International zou Club Brugge alvast een “aanzienlijk bod” hebben neergelegd bij diens club FC Groningen, dat op zijn beurt droomt van een verkoopbedrag van 5 miljoen euro.



Dat is een relatief hoog bedrag voor de West-Vlamingen, zeker gelet op de jonge leeftijd van Bjorn Meijer en zijn eerder beperkte ervaring op het professionele niveau. Indien Club Brugge daadwerkelijk 5 miljoen euro zou neertellen voor hem, dan zou de Nederlander er alvast de 9de duurste aankoop ooit worden. Het moge duidelijk zijn dat beide clubs nog lange en pittige gesprekken zullen moeten voeren rond de onderhandelingstafel. Het speelt wel in Brugse voordeel dat Meijer niet zinnens is om zijn contract (tot 2023 met optie) te verlengen. Wat pragmatisme langs de kant van Groningen is dus sterk aangeraden.

LOF VANUIT NEDERLAND

Bjorn Meijer is pas dit seizoen een vaste waarde bij FC Groningen maar zijn proces verloopt met vallen en opstaan. William Pomp van Dagblad van het Noorden ziet in trainer Danny Buijs een belangrijke persoon die de ontwikkeling van Meijer goed laat verlopen. “Het is de kracht van Buijs dat hij hem steeds laat staan, want hij heeft de afgelopen tijd ook heus wel mindere helftjes gespeeld, hoor”, zei Pomp op de voetbalpodcast van Radio Noord.

“Hij krijgt hier wel vertrouwen van. Het is een heel nuchtere, verstandige jongen. Dat helpt mee. Buijs houdt niet op over hem te praten. Tegen iedereen die hij tegenkomt, zegt hij: 18 jaar nog maar, hè? Ik denk dat hij ook wel verbaasd is door zijn stormachtige ontwikkeling”, besloot William Pomp. Zijn collega-journalist Stefan Bleeker (RTV Noord) sloot af met een boodschap voor Groningen. “Ik zou als ik Groningen was toch maar eens met hem om de tafel gaan, want hij maakt een stormachtige ontwikkeling door.”



Ook Marcel Peeper, eenmalig Oranje-international en momenteel aan de slag bij De Telegraaf, is onder de indruk van Bjorn Meijer. Peeper nam hem dit seizoen bijvoorbeeld al op in zijn elftal van de week. “Hij is nog maar een jonge jongen, maar een heel talentvolle en lekker aanvallende linksback. Onbevangen ook. … Dit is echt een leuke voetballer voor de toekomst, als hij zo blijft doorgaan”, zei Peeper over het recentste transfertarget van Club Brugge.

DROMEN VAN PREMIER LEAGUE

Vlak nadat de interesse van Club Brugge in Bjorn Meijer naar buiten kwam, nam Voetbal International contact op met Mark-Jan Fledderus, technisch directeur van FC Groningen, om te polsen hoe concreet die belangstelling nu wel eigenlijk is. “Er zijn meerdere partijen met serieuze interesse, dat kan voor ons als club interessant worden”, aldus Fledderus, die de interesse van Club Brugge niet bevestigde, alsook niet het vermeende openingsbod van 5 miljoen euro.



Mark-Jan Fledderus bevestigde dus wél dat Club Brugge niet de enige geïnteresseerde partij is in Bjorn Meijer. Ook clubs uit de Premier League, de Serie A en de Eredivisie liggen namelijk op de loer voor de beloftevolle linksachter. Daarnaast is het aan Meijer zelf om te beslissen over zijn toekomst. En dan komt de interesse vanuit de Premier League wel slecht uit voor Club Brugge. “Ik heb altijd gezegd dat ik in de Engelse Premier League wil voetballen en misschien een WK wil spelen”, zei Meijer namelijk in februari aan RTV Noord.

LEES OOK: 'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

Moet Club Brugge 5 miljoen betalen voor Meijer?

Meest recent

Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

19
19
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

38
38
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

77
77
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

23
23
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

32
32
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

386
386
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

68
68
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

78
78
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

242
242
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

206
206
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

366
366
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

173
173
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

43
43
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

144
144
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

197
197
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

44
44
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

156
156
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

248
248
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

228
228
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

206
206
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

50
50
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

300
300
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

371
371
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

55
55
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

201
201

Meer sportnieuws