'AA Gent houdt hart vast voor bekerfinale'

226 stemmen
'AA Gent houdt hart vast voor bekerfinale'

Ondanks de knappe prestaties van de laatste maanden, dreigt AA Gent dan toch naast een plekje in de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's lieten zondagnamiddag immers twee dure punten liggen tegen Cercle Brugge. En de Oost-Vlamingen slikten nog een andere opdoffer op Jan Breydel.


De match verliep nochtans lange tijd naar behoren voor Gent. De bekerfinalist was in de eerste helft baas tegen Groen-Zwart en kwam ook tot twee keer toe op voorsprong. Maar in de tweede periode kende de ploeg van coach Hein Vanhaezebrouck een stevige terugval. De Buffalo's bleven ver onder hun gewenste niveau en kregen amper nog een goede aanval in mekaar geknutseld.

Volgens Vanhaezebrouck had dat niet in het minst te maken met het uitvallen van aanvoerder Vadis Odjidja. "Ik zag geen collectieve drang om het spel in handen te nemen", stelde de trainer op de clubwebstek. "Vadis viel uit en hij werd gemist. Hij is de man die in zo’n situaties de alarmbel luidt en naar voren trekt. De jongens die er nu op stonden ondergingen het lijdzaam. Zonde."

BEKERFINALE IN GEDRANG?
Odjidja moest vlak voor rust noodgedwongen naar de kant gehaald worden met wat leek op een knieblessure. In de komende dagen zullen verdere onderzoeken moeten bepalen hoe lang de aanvoerder exact buiten strijd staat. Maar volgens Het Laatste Nieuws zou de bekerfinale tegen Anderlecht wel eens in gevaar kunnen komen voor de middenvelder. Die wordt binnen exact twee weken afgewerkt.

LEES OOK: Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

🚀

Vadis is momenteel de belangrijkste pion bij AA Gent ...

Meest recent

Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

35
35
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

27
27
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

208
208
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

454
454
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

176
176
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

231
231
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

70
70
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

704
704
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

416
416
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

125
125
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

396
396
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

465
465
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

66
66
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

95
95
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

170
170
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

51
51
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

452
452
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

446
446
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

241
241
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

154
154
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

69
69
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

581
581
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

130
130
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

144
144

Meer sportnieuws