'AA Gent houdt hart vast voor bekerfinale'

226 stemmen
'AA Gent houdt hart vast voor bekerfinale'

Ondanks de knappe prestaties van de laatste maanden, dreigt AA Gent dan toch naast een plekje in de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's lieten zondagnamiddag immers twee dure punten liggen tegen Cercle Brugge. En de Oost-Vlamingen slikten nog een andere opdoffer op Jan Breydel.


De match verliep nochtans lange tijd naar behoren voor Gent. De bekerfinalist was in de eerste helft baas tegen Groen-Zwart en kwam ook tot twee keer toe op voorsprong. Maar in de tweede periode kende de ploeg van coach Hein Vanhaezebrouck een stevige terugval. De Buffalo's bleven ver onder hun gewenste niveau en kregen amper nog een goede aanval in mekaar geknutseld.

Volgens Vanhaezebrouck had dat niet in het minst te maken met het uitvallen van aanvoerder Vadis Odjidja. "Ik zag geen collectieve drang om het spel in handen te nemen", stelde de trainer op de clubwebstek. "Vadis viel uit en hij werd gemist. Hij is de man die in zo’n situaties de alarmbel luidt en naar voren trekt. De jongens die er nu op stonden ondergingen het lijdzaam. Zonde."

BEKERFINALE IN GEDRANG?
Odjidja moest vlak voor rust noodgedwongen naar de kant gehaald worden met wat leek op een knieblessure. In de komende dagen zullen verdere onderzoeken moeten bepalen hoe lang de aanvoerder exact buiten strijd staat. Maar volgens Het Laatste Nieuws zou de bekerfinale tegen Anderlecht wel eens in gevaar kunnen komen voor de middenvelder. Die wordt binnen exact twee weken afgewerkt.

LEES OOK: Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis is momenteel de belangrijkste pion bij AA Gent ...

Meest recent

'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

0
0
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

24
24
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

46
46
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

38
38
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

35
35
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

97
97
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

91
91
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

91
91
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

79
79
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

113
113
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

40
40
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

95
95
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

173
173
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

232
232
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

549
549
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

64
64
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

181
181
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

502
502
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

886
886
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

128
128
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

386
386
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

180
180
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

725
725
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

624
624
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

21
21

Meer sportnieuws