Emoties lopen hoog op bij Cercle na knappe draw

door
Emoties lopen hoog op bij Cercle na knappe draw

Cercle Brugge heeft zondag zijn rol als scherprechter in de strijd om Play-Off I met verve vervuld. Het wist AA Gent in bedwang te houden en sleepte in de slotfase nog een 2-2-gelijkspel uit de brand. Het was een emotionele wedstrijd, die voor de Bruggelingen helemaal in het teken stond van het afscheid van de deze week overleden Miguel Van Damme.


"Dit was zonder twijfel de meest emotionele wedstrijd die ik al gespeeld heb", moest aanvoerder Hannes Van der Bruggen ook beamen bij Sporza. "Het is al een heel beklijvend weekend geweest, het was gisteren een zware dag die je mentaal en fysiek sloopt. Ik denk dat we een mooi eerbetoon gebracht hebben aan Miguel. Voor de wedstrijd hadden we van zijn vrouw de boodschap gekregen dat Miguel het liefst gewild zou hebben dat we er vol voor gingen. Daar hebben we onze motivatie uitgehaald."

"We zijn niet zo goed begonnen, maar dat is normaal. We zijn mensen, we waren natuurlijk emotioneel. In het laatste halfuur hebben we het heel goed gedaan, we hebben veel druk op Gent gezet. We hadden de overwinning misschien wel verdiend, maar ik ben heel trots op mijn team", verklaarde trainer Dominik Thalhammer ook. "We hebben het fantastisch gedaan, terwijl het toch een heel moeilijke week was voor ons. We hebben gevochten als leeuwen, zoals ook Miguel gedaan heeft."

TOP ACHT
Met het gelijkspel is Cercle wel definitief uitgeteld in de strijd om de top acht. Het heeft met nog één speeldag te gaan immers vier punten achterstand op STVV, dat voorlopig de achtste plaats bezet. Al zullen ze daar bij Cercle na alle emoties van de voorbije week en gezien het feit dat ze een paar maanden geleden nog op een degradatieplaats stonden, wellicht niet zoveel om malen.


LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Mag Cercle trots zijn?

Meest recent

'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

259
259
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

39
39
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

7
7
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

33
33
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

72
72
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

103
103
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

93
93
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

75
75
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

258
258
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

317
317
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

46
46
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

134
134
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

206
206
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

298
298
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

69
69
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

69
69
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

273
273
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

421
421
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

385
385
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

279
279
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

452
452
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

244
244
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

301
301
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

187
187

Meer sportnieuws