Emoties lopen hoog op bij Cercle na knappe draw

182 stemmen
Emoties lopen hoog op bij Cercle na knappe draw

Cercle Brugge heeft zondag zijn rol als scherprechter in de strijd om Play-Off I met verve vervuld. Het wist AA Gent in bedwang te houden en sleepte in de slotfase nog een 2-2-gelijkspel uit de brand. Het was een emotionele wedstrijd, die voor de Bruggelingen helemaal in het teken stond van het afscheid van de deze week overleden Miguel Van Damme.


"Dit was zonder twijfel de meest emotionele wedstrijd die ik al gespeeld heb", moest aanvoerder Hannes Van der Bruggen ook beamen bij Sporza. "Het is al een heel beklijvend weekend geweest, het was gisteren een zware dag die je mentaal en fysiek sloopt. Ik denk dat we een mooi eerbetoon gebracht hebben aan Miguel. Voor de wedstrijd hadden we van zijn vrouw de boodschap gekregen dat Miguel het liefst gewild zou hebben dat we er vol voor gingen. Daar hebben we onze motivatie uitgehaald."

"We zijn niet zo goed begonnen, maar dat is normaal. We zijn mensen, we waren natuurlijk emotioneel. In het laatste halfuur hebben we het heel goed gedaan, we hebben veel druk op Gent gezet. We hadden de overwinning misschien wel verdiend, maar ik ben heel trots op mijn team", verklaarde trainer Dominik Thalhammer ook. "We hebben het fantastisch gedaan, terwijl het toch een heel moeilijke week was voor ons. We hebben gevochten als leeuwen, zoals ook Miguel gedaan heeft."

TOP ACHT
Met het gelijkspel is Cercle wel definitief uitgeteld in de strijd om de top acht. Het heeft met nog één speeldag te gaan immers vier punten achterstand op STVV, dat voorlopig de achtste plaats bezet. Al zullen ze daar bij Cercle na alle emoties van de voorbije week en gezien het feit dat ze een paar maanden geleden nog op een degradatieplaats stonden, wellicht niet zoveel om malen.


LEES OOK: Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Mag Cercle trots zijn?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

27
27
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

28
28
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

50
50
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

36
36
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

16
16
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

45
45
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

63
63
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

56
56
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

132
132
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

257
257
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

915
915
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

203
203
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

98
98
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

200
200
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

105
105
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

294
294
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

111
111
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

574
574
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

575
575
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

432
432
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1019
1019
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

241
241
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

304
304
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

482
482
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws