Clement geeft WK-favorieten: géén België

door
Clement geeft WK-favorieten: géén België

De Rode Duivels zullen stevig aan de bak moeten om hun WK-succes van vier jaar geleden in Rusland te evenaren of te verbeteren. Zo werd België tijdens de loting ondergebracht in een behoorlijk stevige poule. En ook in de tweede ronde wacht allicht een bijzonder zware tegenstander.


Kroatië, Canada en Marokko vormen de tegenstanders in de groepsfase. Op papier moet het weliswaar lukken voor de België om door te stoten naar de volgende ronde, maar er waren veel makkelijkere poules mogelijk. Bovendien wacht in de tweede ronde allicht een duel tegen Spanje of Duitsland. En ook Portugal en Brazilië maken deel uit van dezelfde tabelhelft. Opnieuw een halve finale wordt dus bijzonder moeilijk.

Philippe Clement vreest dan ook voor de Belgische kansen in Qatar. "We hebben een uitzonderlijke generatie gehad", vertelt de coach van AS Monaco bij L'Equipe. "Verschillende spelers, zoals Kompany en Vermaelen, zijn gestopt. Het gaat ook al een tijdje niet goed met Eden Hazard. Dat verandert toch veel voor een klein land als België. Daarom denk ik niet dat we tot de favorieten behoren."

FRANKRIJK OP ÉÉN
De favorietenrol speelt Clement dan ook door naar twee andere Europese toplanden. "Ik ben hier nu twee maanden en kan zeggen dat Frankrijk de grote favoriet is. Niet alleen wegens de basisspelers, maar omdat het een selectie is met twee à drie spelers van grote kwaliteit op elke positie. Ook Spanje heeft veel kwaliteiten met al die jonge spelers."

LEES OOK: Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

België hoort níét bij de vijf grootste favorieten ...

Meest recent

"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

13
13
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

26
26
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

101
101
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

32
32
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

280
280
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

69
69
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

143
143
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

660
660
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

149
149
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

43
43
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

255
255
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

927
927
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

151
151
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

184
184
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

103
103
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

43
43
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

772
772
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

523
523
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

69
69
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

462
462
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

242
242
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

377
377
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

250
250
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

472
472
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

418
418

Meer sportnieuws