Clement geeft WK-favorieten: géén België

door
Clement geeft WK-favorieten: géén België

De Rode Duivels zullen stevig aan de bak moeten om hun WK-succes van vier jaar geleden in Rusland te evenaren of te verbeteren. Zo werd België tijdens de loting ondergebracht in een behoorlijk stevige poule. En ook in de tweede ronde wacht allicht een bijzonder zware tegenstander.


Kroatië, Canada en Marokko vormen de tegenstanders in de groepsfase. Op papier moet het weliswaar lukken voor de België om door te stoten naar de volgende ronde, maar er waren veel makkelijkere poules mogelijk. Bovendien wacht in de tweede ronde allicht een duel tegen Spanje of Duitsland. En ook Portugal en Brazilië maken deel uit van dezelfde tabelhelft. Opnieuw een halve finale wordt dus bijzonder moeilijk.

Philippe Clement vreest dan ook voor de Belgische kansen in Qatar. "We hebben een uitzonderlijke generatie gehad", vertelt de coach van AS Monaco bij L'Equipe. "Verschillende spelers, zoals Kompany en Vermaelen, zijn gestopt. Het gaat ook al een tijdje niet goed met Eden Hazard. Dat verandert toch veel voor een klein land als België. Daarom denk ik niet dat we tot de favorieten behoren."

FRANKRIJK OP ÉÉN
De favorietenrol speelt Clement dan ook door naar twee andere Europese toplanden. "Ik ben hier nu twee maanden en kan zeggen dat Frankrijk de grote favoriet is. Niet alleen wegens de basisspelers, maar omdat het een selectie is met twee à drie spelers van grote kwaliteit op elke positie. Ook Spanje heeft veel kwaliteiten met al die jonge spelers."

LEES OOK: Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

België hoort níét bij de vijf grootste favorieten ...

Meest recent

Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

48
48
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

46
46
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

494
494
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

30
30
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

204
204
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

314
314
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

265
265
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

38
38
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

139
139
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

362
362
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

238
238
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

72
72
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

336
336
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

158
158
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

428
428
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

265
265
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

37
37
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

240
240
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

514
514
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

200
200
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

412
412
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

100
100
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

78
78
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

581
581
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

960
960

Meer sportnieuws