Clement geeft WK-favorieten: géén België

door
Clement geeft WK-favorieten: géén België

De Rode Duivels zullen stevig aan de bak moeten om hun WK-succes van vier jaar geleden in Rusland te evenaren of te verbeteren. Zo werd België tijdens de loting ondergebracht in een behoorlijk stevige poule. En ook in de tweede ronde wacht allicht een bijzonder zware tegenstander.


Kroatië, Canada en Marokko vormen de tegenstanders in de groepsfase. Op papier moet het weliswaar lukken voor de België om door te stoten naar de volgende ronde, maar er waren veel makkelijkere poules mogelijk. Bovendien wacht in de tweede ronde allicht een duel tegen Spanje of Duitsland. En ook Portugal en Brazilië maken deel uit van dezelfde tabelhelft. Opnieuw een halve finale wordt dus bijzonder moeilijk.

Philippe Clement vreest dan ook voor de Belgische kansen in Qatar. "We hebben een uitzonderlijke generatie gehad", vertelt de coach van AS Monaco bij L'Equipe. "Verschillende spelers, zoals Kompany en Vermaelen, zijn gestopt. Het gaat ook al een tijdje niet goed met Eden Hazard. Dat verandert toch veel voor een klein land als België. Daarom denk ik niet dat we tot de favorieten behoren."

FRANKRIJK OP ÉÉN
De favorietenrol speelt Clement dan ook door naar twee andere Europese toplanden. "Ik ben hier nu twee maanden en kan zeggen dat Frankrijk de grote favoriet is. Niet alleen wegens de basisspelers, maar omdat het een selectie is met twee à drie spelers van grote kwaliteit op elke positie. Ook Spanje heeft veel kwaliteiten met al die jonge spelers."

LEES OOK: Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

België hoort níét bij de vijf grootste favorieten ...

Meest recent

Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

8
8
'Leko gaat all-in: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

91
91
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

96
96
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

151
151
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

169
169
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

25
25
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

196
196
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

257
257
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

88
88
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

159
159
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

127
127
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

301
301
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

72
72
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

157
157
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

195
195
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

213
213
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

88
88
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

242
242
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

308
308
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

174
174
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

238
238
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

194
194
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

34
34
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

292
292
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

259
259

Meer sportnieuws