Vernietigende kritiek: "Die Belgen zijn over the hill"

door
Vernietigende kritiek:

De Rode Duivels weten sinds vrijdagavond welke landen ze zullen treffen tijdens de groepsfase van het WK in Qatar. Zo nemen bondscoach Roberto Martinez en zijn manschappen het op tegen Canada, Marokko en Kroatië. Op zich een haalbare, maar zeker niet te onderschatten groep.


Meteen na de loting verschenen dan ook gemengde reacties op de WK-tegenstand van de Duivels. Analist Gilles De Bilde liet bijvoorbeeld verstaan dat het halen van de tweede ronde geen problemen mag opleveren. Maar niet iedereen deelt die mening. Zo werd de WK-poule van de Duivels ook besproken in een video-analyse bij het Nederlandse Voetbal International en daar is men een pak minder positief.

Hoofdredacteur Pieter Zwart vreest bijvoorbeeld dat een WK midden in het club-seizoen geen goede zaak is voor een ploeg die inmiddels op leeftijd begint te geraken. "Bij dat Belgische elftal gaan ze allemaal al dik tegen de 30 jaar aan", stelt Zwart. "Zij komen dan halfweg een seizoen op zo'n tornooi aan, dan ben ik benieuwd of ze er meteen zullen staan. Eén slechte wedstrijd en je kan er zo meteen uitvliegen in deze poule."

OVER THE HILL
Journalist Martijn Krabbendam ging nog een stapje verder en denkt niet dat ons land zal schitteren in Qatar. "Die Belgen zullen wel doorgaan, maar dat is natuurlijk 'over the hill'. Wat is dit nu, het vierde grote tornooi van de laatste kans? Chokers. Dat gaat nooit wat worden. Op het moment dat het moet, geven ze nooit thuis. Heb je die documentaire van Italië op het EK gezien? Die zagen België en keken al meteen naar de wedstrijd die daarna kwam. Zij wisten ook: 'tegen die Belgen redden we het wel'."

LEES OOK: 'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Welk land denkt u dat het verste zal geraken tijdens het WK?

Meest recent

Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

0
0
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

67
67
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

187
187
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

32
32
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

50
50
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

246
246
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

199
199
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

125
125
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

30
30
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

254
254
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

101
101
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

311
311
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

183
183
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

245
245
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

64
64
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

252
252
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

358
358
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

62
62
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

176
176
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

128
128
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

249
249
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

200
200
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

220
220
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

26
26
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

241
241

Meer sportnieuws