Vernietigende kritiek: "Die Belgen zijn over the hill"

door
Vernietigende kritiek:

De Rode Duivels weten sinds vrijdagavond welke landen ze zullen treffen tijdens de groepsfase van het WK in Qatar. Zo nemen bondscoach Roberto Martinez en zijn manschappen het op tegen Canada, Marokko en Kroatië. Op zich een haalbare, maar zeker niet te onderschatten groep.


Meteen na de loting verschenen dan ook gemengde reacties op de WK-tegenstand van de Duivels. Analist Gilles De Bilde liet bijvoorbeeld verstaan dat het halen van de tweede ronde geen problemen mag opleveren. Maar niet iedereen deelt die mening. Zo werd de WK-poule van de Duivels ook besproken in een video-analyse bij het Nederlandse Voetbal International en daar is men een pak minder positief.

Hoofdredacteur Pieter Zwart vreest bijvoorbeeld dat een WK midden in het club-seizoen geen goede zaak is voor een ploeg die inmiddels op leeftijd begint te geraken. "Bij dat Belgische elftal gaan ze allemaal al dik tegen de 30 jaar aan", stelt Zwart. "Zij komen dan halfweg een seizoen op zo'n tornooi aan, dan ben ik benieuwd of ze er meteen zullen staan. Eén slechte wedstrijd en je kan er zo meteen uitvliegen in deze poule."

OVER THE HILL
Journalist Martijn Krabbendam ging nog een stapje verder en denkt niet dat ons land zal schitteren in Qatar. "Die Belgen zullen wel doorgaan, maar dat is natuurlijk 'over the hill'. Wat is dit nu, het vierde grote tornooi van de laatste kans? Chokers. Dat gaat nooit wat worden. Op het moment dat het moet, geven ze nooit thuis. Heb je die documentaire van Italië op het EK gezien? Die zagen België en keken al meteen naar de wedstrijd die daarna kwam. Zij wisten ook: 'tegen die Belgen redden we het wel'."

LEES OOK: Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

Welk land denkt u dat het verste zal geraken tijdens het WK?

Meest recent

De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

79
79
Ex-spits RSCA en Ajax: "Hoopte deze zomer op JPL-aanbieding"

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

22
22
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

85
85
Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

72
72
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

239
239
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

169
169
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

104
104
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

279
279
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

127
127
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

907
907
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

163
163
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

117
117
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

26
26
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

539
539
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

648
648
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

396
396
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

433
433
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

144
144
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

237
237
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

373
373
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

332
332
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

278
278
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

152
152
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

518
518

Meer sportnieuws