Vernietigende kritiek: "Die Belgen zijn over the hill"

door
Vernietigende kritiek:

De Rode Duivels weten sinds vrijdagavond welke landen ze zullen treffen tijdens de groepsfase van het WK in Qatar. Zo nemen bondscoach Roberto Martinez en zijn manschappen het op tegen Canada, Marokko en Kroatië. Op zich een haalbare, maar zeker niet te onderschatten groep.


Meteen na de loting verschenen dan ook gemengde reacties op de WK-tegenstand van de Duivels. Analist Gilles De Bilde liet bijvoorbeeld verstaan dat het halen van de tweede ronde geen problemen mag opleveren. Maar niet iedereen deelt die mening. Zo werd de WK-poule van de Duivels ook besproken in een video-analyse bij het Nederlandse Voetbal International en daar is men een pak minder positief.

Hoofdredacteur Pieter Zwart vreest bijvoorbeeld dat een WK midden in het club-seizoen geen goede zaak is voor een ploeg die inmiddels op leeftijd begint te geraken. "Bij dat Belgische elftal gaan ze allemaal al dik tegen de 30 jaar aan", stelt Zwart. "Zij komen dan halfweg een seizoen op zo'n tornooi aan, dan ben ik benieuwd of ze er meteen zullen staan. Eén slechte wedstrijd en je kan er zo meteen uitvliegen in deze poule."

OVER THE HILL
Journalist Martijn Krabbendam ging nog een stapje verder en denkt niet dat ons land zal schitteren in Qatar. "Die Belgen zullen wel doorgaan, maar dat is natuurlijk 'over the hill'. Wat is dit nu, het vierde grote tornooi van de laatste kans? Chokers. Dat gaat nooit wat worden. Op het moment dat het moet, geven ze nooit thuis. Heb je die documentaire van Italië op het EK gezien? Die zagen België en keken al meteen naar de wedstrijd die daarna kwam. Zij wisten ook: 'tegen die Belgen redden we het wel'."

LEES OOK: 'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Welk land denkt u dat het verste zal geraken tijdens het WK?

Meest recent

'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

9
9
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

25
25
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

79
79
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

79
79
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

55
55
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

39
39
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

391
391
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

159
159
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

60
60
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

108
108
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

108
108
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

122
122
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

144
144
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

81
81
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

96
96
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

64
64
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

169
169
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

155
155
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

187
187
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

339
339
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

173
173
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

117
117
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

382
382
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

229
229
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

668
668

Meer sportnieuws