Vernietigende kritiek: "Die Belgen zijn over the hill"

door
Vernietigende kritiek:

De Rode Duivels weten sinds vrijdagavond welke landen ze zullen treffen tijdens de groepsfase van het WK in Qatar. Zo nemen bondscoach Roberto Martinez en zijn manschappen het op tegen Canada, Marokko en Kroatië. Op zich een haalbare, maar zeker niet te onderschatten groep.


Meteen na de loting verschenen dan ook gemengde reacties op de WK-tegenstand van de Duivels. Analist Gilles De Bilde liet bijvoorbeeld verstaan dat het halen van de tweede ronde geen problemen mag opleveren. Maar niet iedereen deelt die mening. Zo werd de WK-poule van de Duivels ook besproken in een video-analyse bij het Nederlandse Voetbal International en daar is men een pak minder positief.

Hoofdredacteur Pieter Zwart vreest bijvoorbeeld dat een WK midden in het club-seizoen geen goede zaak is voor een ploeg die inmiddels op leeftijd begint te geraken. "Bij dat Belgische elftal gaan ze allemaal al dik tegen de 30 jaar aan", stelt Zwart. "Zij komen dan halfweg een seizoen op zo'n tornooi aan, dan ben ik benieuwd of ze er meteen zullen staan. Eén slechte wedstrijd en je kan er zo meteen uitvliegen in deze poule."

OVER THE HILL
Journalist Martijn Krabbendam ging nog een stapje verder en denkt niet dat ons land zal schitteren in Qatar. "Die Belgen zullen wel doorgaan, maar dat is natuurlijk 'over the hill'. Wat is dit nu, het vierde grote tornooi van de laatste kans? Chokers. Dat gaat nooit wat worden. Op het moment dat het moet, geven ze nooit thuis. Heb je die documentaire van Italië op het EK gezien? Die zagen België en keken al meteen naar de wedstrijd die daarna kwam. Zij wisten ook: 'tegen die Belgen redden we het wel'."

LEES OOK: Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Welk land denkt u dat het verste zal geraken tijdens het WK?

Meest recent

KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

27
27
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

25
25
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

37
37
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

69
69
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

163
163
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

45
45
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

58
58
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

449
449
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

151
151
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

228
228
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

284
284
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

39
39
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

125
125
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

51
51
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

545
545
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

157
157
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

265
265
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

360
360
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

270
270
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

192
192
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

102
102
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

74
74
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

114
114
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

490
490

Meer sportnieuws