Martinez heeft WK-plannetje: "Moeten die kans grijpen"

door
Martinez heeft WK-plannetje:

Canada, Marokko en Kroatië. Met deze drie landen zullen de Rode Duivels moeten afrekenen indien ze zich willen plaatsen voor de tweede ronde van het WK. Een verraderlijke groep die zeker niet onderschat mag worden. Maar tevens ook een poule waarin België in staat moet zijn om minstens de tweede plaats te halen.


Bondscoach Roberto Martinez was dan ook in de wolken met deze loting. Vooral dan met het feit dat de Belgen werden ondergebracht in Groep F. Hierdoor beginnen de Duivels redelijk laat aan het tornooi. Zo staat de eerste wedstrijd tegen Canada pas op woensdag op het programma, terwijl de eindronde al op maandag van start gaat.

Dat biedt Martinez dus de gelegenheid om zijn manschappen nog wat langer klaar te stomen. En de Spanjaard ziet nog een voordeel: zo hoopt hij om een extra oefenmatch in te lassen. "Het feit dat we pas op de derde dag voor het eerst in actie komen, geeft ons de kans om nog een oefenwedstrijd af te werken voor het WK. We moeten die opportuniteit grijpen", klonk het bij HLN.

CANADA ALS PANAMA
Over de tegenstand is Martinez zoals gewoonlijk op zijn hoede. Zo ziet hij heel wat talent rondlopen bij Marokko en is hij beducht voor de ervaring van Kroatië. "En dan is er nog Canada. Dat land kan wel eens de verrassing worden. Ze hebben niets te verliezen. Een beetje vergelijkbaar met Panama op het WK 2018. Toen hadden we het allerminst onder de markt en hadden we het 60 minuten lastig", aldus de bondscoach.

LEES OOK: Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Martinez zwaait na het WK af als bondscoach ...

Meest recent

Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

5
5
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

11
11
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

79
79
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

92
92
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

52
52
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

38
38
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

305
305
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

61
61
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

42
42
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

60
60
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

83
83
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

176
176
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

92
92
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

622
622
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

198
198
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

106
106
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

131
131
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

162
162
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

275
275
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

321
321
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

207
207
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

221
221
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

372
372
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

143
143
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

153
153

Meer sportnieuws