Top twee in 1B bepaald na incidentrijk duel

door
Top twee in 1B bepaald na incidentrijk duel

Ook de eerste klasse B heeft zich vrijdagavond weer op gang getrokken en dat leverde meteen een belangrijk resultaat op. Zo ging Waasland-Beveren met 2-0 onderuit na een incidentrijk duel op het veld van Lierse-Kempenzonen. Hierdoor staat de top twee voor dit seizoen ook al vast.


Voor WB stond er niets anders op dan de partij te winnen om een waterkansje te behouden op promotie. Voor rust viel er echter weinig te beleven op 't Lisp. Pas in het slot van de eerste periode werden beide doelmannen op de proef gesteld, maar zowel Nordin Jackers als Jens Teunckens maakten een goede beurt. Vlak na de pauze was het dan toch raak voor Lierse: na een goed getrapte corner werkte Kenneth Schuermans de 1-0 tegen de touwen.

Bij de bezoekers probeerde coach Jordi Condom het tij te keren met een driedubbele wissel, maar dat leverde niet meteen veel op. In de 70ste minuut werd de partij echter stilgelegd. Zo werd de match opgeschrikt door een erg luide knal. Naar verluidt werd een bommetje vanuit het thuisvak richting de bezoekende fans gegooid. Na een kwartiertje kon de match weer hervat worden. Voor Waasland-Beveren kon dat echter niet meer baten: Jens Naessens legde de 2-0-eindstand vast.

BESLISSENDE PLOOI
De Waaslanders moesten de kelk tot op de bodem ledigen, Derrick Tshimanga plakt in de slotfase immers nog rood. En zo kan dit weekend al bepaald worden hoe de promotie-tickets verdeeld worden. Indien Westerlo zaterdagavond wint in Lommel, zijn de Kemphanen sowieso verzekerd van de titel en een plekje in 1A voor volgend seizoen. RDWM heeft nog een mini-kans om alsnog met het kampioenschap aan de haal te gaan, maar is wel al zeker van minstens de barrage-matchen tegen de nummer 17 uit de Jupiler Pro League.

WB is dé teleurstelling van het seizoen in 1B ...

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

79
79
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

112
112
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

106
106
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

88
88
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

191
191
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

226
226
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

155
155
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

70
70
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

42
42
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

505
505
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

363
363
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

600
600
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

362
362
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

110
110
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

442
442
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

168
168
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

268
268
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

115
115
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

277
277
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

480
480
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

205
205
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

75
75
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

589
589

Meer sportnieuws