Top twee in 1B bepaald na incidentrijk duel

door
Top twee in 1B bepaald na incidentrijk duel

Ook de eerste klasse B heeft zich vrijdagavond weer op gang getrokken en dat leverde meteen een belangrijk resultaat op. Zo ging Waasland-Beveren met 2-0 onderuit na een incidentrijk duel op het veld van Lierse-Kempenzonen. Hierdoor staat de top twee voor dit seizoen ook al vast.


Voor WB stond er niets anders op dan de partij te winnen om een waterkansje te behouden op promotie. Voor rust viel er echter weinig te beleven op 't Lisp. Pas in het slot van de eerste periode werden beide doelmannen op de proef gesteld, maar zowel Nordin Jackers als Jens Teunckens maakten een goede beurt. Vlak na de pauze was het dan toch raak voor Lierse: na een goed getrapte corner werkte Kenneth Schuermans de 1-0 tegen de touwen.

Bij de bezoekers probeerde coach Jordi Condom het tij te keren met een driedubbele wissel, maar dat leverde niet meteen veel op. In de 70ste minuut werd de partij echter stilgelegd. Zo werd de match opgeschrikt door een erg luide knal. Naar verluidt werd een bommetje vanuit het thuisvak richting de bezoekende fans gegooid. Na een kwartiertje kon de match weer hervat worden. Voor Waasland-Beveren kon dat echter niet meer baten: Jens Naessens legde de 2-0-eindstand vast.

BESLISSENDE PLOOI
De Waaslanders moesten de kelk tot op de bodem ledigen, Derrick Tshimanga plakt in de slotfase immers nog rood. En zo kan dit weekend al bepaald worden hoe de promotie-tickets verdeeld worden. Indien Westerlo zaterdagavond wint in Lommel, zijn de Kemphanen sowieso verzekerd van de titel en een plekje in 1A voor volgend seizoen. RDWM heeft nog een mini-kans om alsnog met het kampioenschap aan de haal te gaan, maar is wel al zeker van minstens de barrage-matchen tegen de nummer 17 uit de Jupiler Pro League.

WB is dé teleurstelling van het seizoen in 1B ...

Meest recent

'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

10
10
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

52
52
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

49
49
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

11
11
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

94
94
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

105
105
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

155
155
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

125
125
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

176
176
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

22
22
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

212
212
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

73
73
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

219
219
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

267
267
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

136
136
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

215
215
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

109
109
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

255
255
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

110
110
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

95
95
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

197
197
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

115
115
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

400
400

Meer sportnieuws