De Bilde trekt duidelijke conclusie na WK-loting

275
De Bilde trekt duidelijke conclusie na WK-loting

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens het komende WK in Qatar. Tijdens de loting van vrijdagavond in Doha werden Roberto Martinez en zijn manschappen ondergebracht in een haalbare maar wel pittige poule. Daarin vormen Canada, Marokko en Kroatië de tegenstanders van dienst.


Het WK gaat voor ons land van start tegen Canada. In principe mag dat geen grote problemen opleveren, al blijft het opletten voor de snelle en technischvaardige spelers zoals Jonathan David, Alphonso Davies en Tajon Buchanan van Club Brugge. Bij Marokko spelen dan weer heel wat (oude) bekenden uit het Belgische voetbal. Het wordt wel afwachten of bondscoach Vahid Halilhodzic tijdig vrede kan sluiten met topspelers als Noussair Mazraoui en Hakim Ziyech.

Kroatië is dan weer de regerende vice-wereldkampioen. Sinds 2018 heeft de ploeg weliswaar aan kwaliteit ingeboet, het blijft toch een taaie klant om mee af te rekenen. Maar desondanks trok analist Gilles De Bilde vlak na de loting meteen een duidelijke conclusie. "Ik denk dat we vrij makkelijk die eerste ronde moeten doorkomen", klonk het bij VTM Nieuws. "Ik hoorde inmiddels ook enkele internationals en zij vonden het allemaal een loting die op zich wel meeviel."

HAALBARE KAARTEN
De Bilde ziet tegen elk van de drie tegenstanders dan ook voldoende kansen om met de zege aan de haal te gaan. "Kroatië is niet meer het Kroatië dat vice-wereldkampioen werd. De Marokkanen zijn wel een goede stevige Afrikaanse ploeg, maar ik denk dat we daar niet zoveel problemen mee zullen kennen. En bij Canada hetzelfde verhaal. Die kennen we iets minder en er zitten enkele jongens bij uit onze competitie, maar die moeten we toch ook aankunnen."

LEES OOK: ‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

De Duivels móéten groepswinnaar worden in deze poule ...

Meest recent

Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

20
20
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

6
6
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

66
66
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

101
101
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

207
207
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

212
212
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

32
32
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

233
233
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

53
53
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

30
30
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

131
131
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

124
124
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

71
71
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

53
53
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

56
56
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

61
61
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

353
353
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

64
64
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

54
54
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

147
147
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

93
93
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

156
156
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

186
186
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

69
69
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

82
82

Meer sportnieuws