De Bilde trekt duidelijke conclusie na WK-loting

275
De Bilde trekt duidelijke conclusie na WK-loting

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens het komende WK in Qatar. Tijdens de loting van vrijdagavond in Doha werden Roberto Martinez en zijn manschappen ondergebracht in een haalbare maar wel pittige poule. Daarin vormen Canada, Marokko en Kroatië de tegenstanders van dienst.


Het WK gaat voor ons land van start tegen Canada. In principe mag dat geen grote problemen opleveren, al blijft het opletten voor de snelle en technischvaardige spelers zoals Jonathan David, Alphonso Davies en Tajon Buchanan van Club Brugge. Bij Marokko spelen dan weer heel wat (oude) bekenden uit het Belgische voetbal. Het wordt wel afwachten of bondscoach Vahid Halilhodzic tijdig vrede kan sluiten met topspelers als Noussair Mazraoui en Hakim Ziyech.

Kroatië is dan weer de regerende vice-wereldkampioen. Sinds 2018 heeft de ploeg weliswaar aan kwaliteit ingeboet, het blijft toch een taaie klant om mee af te rekenen. Maar desondanks trok analist Gilles De Bilde vlak na de loting meteen een duidelijke conclusie. "Ik denk dat we vrij makkelijk die eerste ronde moeten doorkomen", klonk het bij VTM Nieuws. "Ik hoorde inmiddels ook enkele internationals en zij vonden het allemaal een loting die op zich wel meeviel."

HAALBARE KAARTEN
De Bilde ziet tegen elk van de drie tegenstanders dan ook voldoende kansen om met de zege aan de haal te gaan. "Kroatië is niet meer het Kroatië dat vice-wereldkampioen werd. De Marokkanen zijn wel een goede stevige Afrikaanse ploeg, maar ik denk dat we daar niet zoveel problemen mee zullen kennen. En bij Canada hetzelfde verhaal. Die kennen we iets minder en er zitten enkele jongens bij uit onze competitie, maar die moeten we toch ook aankunnen."

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

De Duivels móéten groepswinnaar worden in deze poule ...

Meest recent

Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

5
5
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

87
87
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

84
84
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

49
49
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

43
43
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

77
77
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

179
179
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

155
155
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

341
341
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

303
303
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

126
126
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

130
130
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

229
229
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

194
194
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

260
260
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

323
323
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

222
222
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

231
231
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

102
102
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

261
261
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

143
143
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

252
252

Meer sportnieuws