De Bilde trekt duidelijke conclusie na WK-loting

275
De Bilde trekt duidelijke conclusie na WK-loting

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens het komende WK in Qatar. Tijdens de loting van vrijdagavond in Doha werden Roberto Martinez en zijn manschappen ondergebracht in een haalbare maar wel pittige poule. Daarin vormen Canada, Marokko en Kroatië de tegenstanders van dienst.


Het WK gaat voor ons land van start tegen Canada. In principe mag dat geen grote problemen opleveren, al blijft het opletten voor de snelle en technischvaardige spelers zoals Jonathan David, Alphonso Davies en Tajon Buchanan van Club Brugge. Bij Marokko spelen dan weer heel wat (oude) bekenden uit het Belgische voetbal. Het wordt wel afwachten of bondscoach Vahid Halilhodzic tijdig vrede kan sluiten met topspelers als Noussair Mazraoui en Hakim Ziyech.

Kroatië is dan weer de regerende vice-wereldkampioen. Sinds 2018 heeft de ploeg weliswaar aan kwaliteit ingeboet, het blijft toch een taaie klant om mee af te rekenen. Maar desondanks trok analist Gilles De Bilde vlak na de loting meteen een duidelijke conclusie. "Ik denk dat we vrij makkelijk die eerste ronde moeten doorkomen", klonk het bij VTM Nieuws. "Ik hoorde inmiddels ook enkele internationals en zij vonden het allemaal een loting die op zich wel meeviel."

HAALBARE KAARTEN
De Bilde ziet tegen elk van de drie tegenstanders dan ook voldoende kansen om met de zege aan de haal te gaan. "Kroatië is niet meer het Kroatië dat vice-wereldkampioen werd. De Marokkanen zijn wel een goede stevige Afrikaanse ploeg, maar ik denk dat we daar niet zoveel problemen mee zullen kennen. En bij Canada hetzelfde verhaal. Die kennen we iets minder en er zitten enkele jongens bij uit onze competitie, maar die moeten we toch ook aankunnen."

LEES OOK: Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

De Duivels móéten groepswinnaar worden in deze poule ...

Meest recent

Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

21
21
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

63
63
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

55
55
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

236
236
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

391
391
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

69
69
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

138
138
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

366
366
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

128
128
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

387
387
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

85
85
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

371
371
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

333
333
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

601
601
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

477
477
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

126
126
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

125
125
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

378
378
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

211
211
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

551
551
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

472
472
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

330
330
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

504
504
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

236
236

Meer sportnieuws