De Bilde trekt duidelijke conclusie na WK-loting

door
De Bilde trekt duidelijke conclusie na WK-loting

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens het komende WK in Qatar. Tijdens de loting van vrijdagavond in Doha werden Roberto Martinez en zijn manschappen ondergebracht in een haalbare maar wel pittige poule. Daarin vormen Canada, Marokko en Kroatië de tegenstanders van dienst.


Het WK gaat voor ons land van start tegen Canada. In principe mag dat geen grote problemen opleveren, al blijft het opletten voor de snelle en technischvaardige spelers zoals Jonathan David, Alphonso Davies en Tajon Buchanan van Club Brugge. Bij Marokko spelen dan weer heel wat (oude) bekenden uit het Belgische voetbal. Het wordt wel afwachten of bondscoach Vahid Halilhodzic tijdig vrede kan sluiten met topspelers als Noussair Mazraoui en Hakim Ziyech.

Kroatië is dan weer de regerende vice-wereldkampioen. Sinds 2018 heeft de ploeg weliswaar aan kwaliteit ingeboet, het blijft toch een taaie klant om mee af te rekenen. Maar desondanks trok analist Gilles De Bilde vlak na de loting meteen een duidelijke conclusie. "Ik denk dat we vrij makkelijk die eerste ronde moeten doorkomen", klonk het bij VTM Nieuws. "Ik hoorde inmiddels ook enkele internationals en zij vonden het allemaal een loting die op zich wel meeviel."

HAALBARE KAARTEN
De Bilde ziet tegen elk van de drie tegenstanders dan ook voldoende kansen om met de zege aan de haal te gaan. "Kroatië is niet meer het Kroatië dat vice-wereldkampioen werd. De Marokkanen zijn wel een goede stevige Afrikaanse ploeg, maar ik denk dat we daar niet zoveel problemen mee zullen kennen. En bij Canada hetzelfde verhaal. Die kennen we iets minder en er zitten enkele jongens bij uit onze competitie, maar die moeten we toch ook aankunnen."

LEES OOK: Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Duivels móéten groepswinnaar worden in deze poule ...

Meest recent

Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

62
62
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

23
23
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

67
67
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

18
18
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

49
49
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

45
45
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

155
155
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

193
193
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

796
796
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

37
37
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

502
502
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

338
338
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

131
131
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

144
144
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

733
733
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

639
639
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

232
232
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

137
137
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

87
87
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

57
57
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

894
894
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

330
330
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

119
119
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

551
551
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

164
164

Meer sportnieuws