Sterkhouder Anderlecht weken buiten strijd

223 stemmen
Sterkhouder Anderlecht weken buiten strijd

RSC Anderlecht was sterk uit de winterstop gekomen, maar zal in de slotfase van de reguliere competitie nog alle zeilen moeten bijzetten om alsnog de Champions' Play-Off te halen. In ieder geval moet er komende zondag thuis gewonnen worden van Sporting Charleroi om in de running te blijven. Maar dan zal RSCA wel een sterkhouder moeten missen.


Vlak voor het ingaan van de interland-break ging Paars-Wit met het kleinste verschil onderuit op het veld van rechtstreekse concurrent AA Gent. Hierdoor tuimelden de Brusselaars voorlopig uit de top 4. In de twee resterende matchen zal RSCA dus meer punten moeten halen dan Gent en/of Antwerp. De druk op de thuismatch van zondag is bijgevolg aanzienlijk, al zal Vincent Kompany dan wel moeten schuiven met zijn basispionnen.

Zo zal de trainer geen beroep kunnen doen op Majeed Ashimeru. Eerder geraakte al bekend dat de Ghanese middenvelder een blessure aan de enkel heeft opgelopen. En op zijn persconferentie van vrijdagmiddag bevestigde Kompany dat hij voor enkele weken aan de kant staat. "We zullen het zonder hem moeten doen. Jammer, want hij zat in topvorm en maakte een erg goede progressie", werd de coach geciteerd bij La Dernière Heure. Mogelijk geraakt de middenvelder pas fit tegen de bekerfinale.

OLSSON ALS VERVANGER
Ashimeru kende een moeizame eerste helft van het seizoen. Maar de laatste weken startte hij telkens terug in de basis en behoorde hij regelmatig tot de betere spelers op het veld. Een flinke streep door de rekening dus voor Paars-Wit. Om Ashimeru te vervangen zal Kompany normaal gezien beroep doen op Kristoffer Olsson. Die deed de voorbije dagen alvast wat extra ritme op bij de Zweedse nationale ploeg.

LEES OOK: Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Wie moet Ashimeru vervangen?

Meest recent

WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

26
26
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

18
18
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

135
135
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

181
181
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

122
122
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

142
142
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

158
158
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

348
348
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

521
521
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

114
114
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

245
245
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

328
328
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

322
322
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

589
589
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

387
387
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

147
147
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

199
199
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

431
431
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

558
558
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

376
376
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

174
174
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

418
418
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

63
63
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

515
515

Meer sportnieuws