Sterkhouder Anderlecht weken buiten strijd

223 stemmen
Sterkhouder Anderlecht weken buiten strijd

RSC Anderlecht was sterk uit de winterstop gekomen, maar zal in de slotfase van de reguliere competitie nog alle zeilen moeten bijzetten om alsnog de Champions' Play-Off te halen. In ieder geval moet er komende zondag thuis gewonnen worden van Sporting Charleroi om in de running te blijven. Maar dan zal RSCA wel een sterkhouder moeten missen.


Vlak voor het ingaan van de interland-break ging Paars-Wit met het kleinste verschil onderuit op het veld van rechtstreekse concurrent AA Gent. Hierdoor tuimelden de Brusselaars voorlopig uit de top 4. In de twee resterende matchen zal RSCA dus meer punten moeten halen dan Gent en/of Antwerp. De druk op de thuismatch van zondag is bijgevolg aanzienlijk, al zal Vincent Kompany dan wel moeten schuiven met zijn basispionnen.

Zo zal de trainer geen beroep kunnen doen op Majeed Ashimeru. Eerder geraakte al bekend dat de Ghanese middenvelder een blessure aan de enkel heeft opgelopen. En op zijn persconferentie van vrijdagmiddag bevestigde Kompany dat hij voor enkele weken aan de kant staat. "We zullen het zonder hem moeten doen. Jammer, want hij zat in topvorm en maakte een erg goede progressie", werd de coach geciteerd bij La Dernière Heure. Mogelijk geraakt de middenvelder pas fit tegen de bekerfinale.

OLSSON ALS VERVANGER
Ashimeru kende een moeizame eerste helft van het seizoen. Maar de laatste weken startte hij telkens terug in de basis en behoorde hij regelmatig tot de betere spelers op het veld. Een flinke streep door de rekening dus voor Paars-Wit. Om Ashimeru te vervangen zal Kompany normaal gezien beroep doen op Kristoffer Olsson. Die deed de voorbije dagen alvast wat extra ritme op bij de Zweedse nationale ploeg.

LEES OOK: Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Wie moet Ashimeru vervangen?

Meest recent

AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

4
4
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

79
79
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

59
59
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

42
42
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

88
88
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

39
39
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

691
691
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

134
134
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

87
87
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

53
53
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

28
28
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

234
234
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

84
84
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

59
59
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

203
203
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

300
300
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

93
93
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

175
175
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

40
40
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

266
266
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

74
74
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

42
42
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

621
621
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

629
629
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

75
75

Meer sportnieuws