Lewandowski bijna speler van… Blackburn Rovers

121 stemmen
Lewandowski bijna speler van… Blackburn Rovers

Robert Lewandowski staat intussen al jaren te boek als één van de beste spitsen – zoniet voetballers in het algemeen – ter wereld. De carrière van de Pool had er evenwel helemaal anders kunnen uitzien mocht er zich enkele jaren geleden geen specifiek weersverschijnsel hebben voorgedaan.


Toen Lewandowski nog actief was in eigen land bij Lech Poznan, stond er immers een transfer naar Blackburn Rovers aan te komen. Dat was in 2010, toen de Rovers nog actief waren in de Premier League. “Ik ben hem gaan bekijken met de hoofdscout”, begint toenmalig coach Sam Allerdyce zijn verhaal. “We waren danig onder de indruk, en hadden een deal voor 8 miljoen euro met zijn club. Lewandowski zou overvliegen naar Engeland, maar werden alle vluchten afgelast omwille van een aswolk. Een week of twee later tekende hij bij Dortmund.”

Ook Lewandowski zelf bevestigt het onwaarschijnlijke verhaal. “Ik had de kans om te tekenen bij Blackburn, maar ik wou er eerst wel eens gaan kijken hoe het daar was. Het kon toen echter niet door die aswolk, die uiteindelijk mijn leven heeft veranderd. Als ik toen naar Blackburn was gegaan, zou ik er misschien voor altijd hebben gezeten.”

ZOMERTRANSFER
Ook deze zomer is een transfer van de Poolse scherpschutter zeker een mogelijkheid, ondanks zijn nog steeds blakende vorm bij Bayern München. Volgend jaar loopt zijn contract daar echter af, en indien beide partijen niet tot een akkoord kunnen komen voor een verlenging, lijkt een transfer niet af te wenden. Real Madrid en FC Barcelona werden al genoemd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

🚀 FC Bayern München-fans lezen nu:

Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK
163

Een geluk?

Meest recent

Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

21
21
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

34
34
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

28
28
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

68
68
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

27
27
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

207
207
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

82
82
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

534
534
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

49
49
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

236
236
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

236
236
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

489
489
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

432
432
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

532
532
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

74
74
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

105
105
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

171
171
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

92
92
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

221
221
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

161
161
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

144
144
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

277
277
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

552
552
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

335
335

Meer sportnieuws