Lewandowski bijna speler van… Blackburn Rovers

door
Lewandowski bijna speler van… Blackburn Rovers

Robert Lewandowski staat intussen al jaren te boek als één van de beste spitsen – zoniet voetballers in het algemeen – ter wereld. De carrière van de Pool had er evenwel helemaal anders kunnen uitzien mocht er zich enkele jaren geleden geen specifiek weersverschijnsel hebben voorgedaan.


Toen Lewandowski nog actief was in eigen land bij Lech Poznan, stond er immers een transfer naar Blackburn Rovers aan te komen. Dat was in 2010, toen de Rovers nog actief waren in de Premier League. “Ik ben hem gaan bekijken met de hoofdscout”, begint toenmalig coach Sam Allerdyce zijn verhaal. “We waren danig onder de indruk, en hadden een deal voor 8 miljoen euro met zijn club. Lewandowski zou overvliegen naar Engeland, maar werden alle vluchten afgelast omwille van een aswolk. Een week of twee later tekende hij bij Dortmund.”

Ook Lewandowski zelf bevestigt het onwaarschijnlijke verhaal. “Ik had de kans om te tekenen bij Blackburn, maar ik wou er eerst wel eens gaan kijken hoe het daar was. Het kon toen echter niet door die aswolk, die uiteindelijk mijn leven heeft veranderd. Als ik toen naar Blackburn was gegaan, zou ik er misschien voor altijd hebben gezeten.”

ZOMERTRANSFER
Ook deze zomer is een transfer van de Poolse scherpschutter zeker een mogelijkheid, ondanks zijn nog steeds blakende vorm bij Bayern München. Volgend jaar loopt zijn contract daar echter af, en indien beide partijen niet tot een akkoord kunnen komen voor een verlenging, lijkt een transfer niet af te wenden. Real Madrid en FC Barcelona werden al genoemd.

LEES OOK: 'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Een geluk?

Meest recent

DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

42
42
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

131
131
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

133
133
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

174
174
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

269
269
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

214
214
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

78
78
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

547
547
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

63
63
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

146
146
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

480
480
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

148
148
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

251
251
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

167
167
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

169
169
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

381
381
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

554
554
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

127
127
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

708
708
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

335
335
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

222
222
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

351
351
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

293
293
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1104
1104
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

496
496

Meer sportnieuws