Lewandowski bijna speler van… Blackburn Rovers

121 stemmen
Lewandowski bijna speler van… Blackburn Rovers

Robert Lewandowski staat intussen al jaren te boek als één van de beste spitsen – zoniet voetballers in het algemeen – ter wereld. De carrière van de Pool had er evenwel helemaal anders kunnen uitzien mocht er zich enkele jaren geleden geen specifiek weersverschijnsel hebben voorgedaan.


Toen Lewandowski nog actief was in eigen land bij Lech Poznan, stond er immers een transfer naar Blackburn Rovers aan te komen. Dat was in 2010, toen de Rovers nog actief waren in de Premier League. “Ik ben hem gaan bekijken met de hoofdscout”, begint toenmalig coach Sam Allerdyce zijn verhaal. “We waren danig onder de indruk, en hadden een deal voor 8 miljoen euro met zijn club. Lewandowski zou overvliegen naar Engeland, maar werden alle vluchten afgelast omwille van een aswolk. Een week of twee later tekende hij bij Dortmund.”

Ook Lewandowski zelf bevestigt het onwaarschijnlijke verhaal. “Ik had de kans om te tekenen bij Blackburn, maar ik wou er eerst wel eens gaan kijken hoe het daar was. Het kon toen echter niet door die aswolk, die uiteindelijk mijn leven heeft veranderd. Als ik toen naar Blackburn was gegaan, zou ik er misschien voor altijd hebben gezeten.”

ZOMERTRANSFER
Ook deze zomer is een transfer van de Poolse scherpschutter zeker een mogelijkheid, ondanks zijn nog steeds blakende vorm bij Bayern München. Volgend jaar loopt zijn contract daar echter af, en indien beide partijen niet tot een akkoord kunnen komen voor een verlenging, lijkt een transfer niet af te wenden. Real Madrid en FC Barcelona werden al genoemd.

LEES OOK: 'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Een geluk?

Meest recent

Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

0
0
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

70
70
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

8
8
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

35
35
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

229
229
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

219
219
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

71
71
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

130
130
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

86
86
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

118
118
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

264
264
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

237
237
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

152
152
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

350
350
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

531
531
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

349
349
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

159
159
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

85
85
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

358
358
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

429
429
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

315
315
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

244
244
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

427
427
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

381
381

Meer sportnieuws