Lewandowski bijna speler van… Blackburn Rovers

door
Lewandowski bijna speler van… Blackburn Rovers

Robert Lewandowski staat intussen al jaren te boek als één van de beste spitsen – zoniet voetballers in het algemeen – ter wereld. De carrière van de Pool had er evenwel helemaal anders kunnen uitzien mocht er zich enkele jaren geleden geen specifiek weersverschijnsel hebben voorgedaan.


Toen Lewandowski nog actief was in eigen land bij Lech Poznan, stond er immers een transfer naar Blackburn Rovers aan te komen. Dat was in 2010, toen de Rovers nog actief waren in de Premier League. “Ik ben hem gaan bekijken met de hoofdscout”, begint toenmalig coach Sam Allerdyce zijn verhaal. “We waren danig onder de indruk, en hadden een deal voor 8 miljoen euro met zijn club. Lewandowski zou overvliegen naar Engeland, maar werden alle vluchten afgelast omwille van een aswolk. Een week of twee later tekende hij bij Dortmund.”

Ook Lewandowski zelf bevestigt het onwaarschijnlijke verhaal. “Ik had de kans om te tekenen bij Blackburn, maar ik wou er eerst wel eens gaan kijken hoe het daar was. Het kon toen echter niet door die aswolk, die uiteindelijk mijn leven heeft veranderd. Als ik toen naar Blackburn was gegaan, zou ik er misschien voor altijd hebben gezeten.”

ZOMERTRANSFER
Ook deze zomer is een transfer van de Poolse scherpschutter zeker een mogelijkheid, ondanks zijn nog steeds blakende vorm bij Bayern München. Volgend jaar loopt zijn contract daar echter af, en indien beide partijen niet tot een akkoord kunnen komen voor een verlenging, lijkt een transfer niet af te wenden. Real Madrid en FC Barcelona werden al genoemd.

LEES OOK: ‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Een geluk?

Meest recent

'Monsterbod van 95 miljoen euro op Nico Williams'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

4
4
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

24
24
Rudi Garcia roept grote vrees: update over zes Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

25
25
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

24
24
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

74
74
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

44
44
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

53
53
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

24
24
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

55
55
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

165
165
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

334
334
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

186
186
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

175
175
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

169
169
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

57
57
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1365
1365
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

48
48
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

49
49
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

341
341
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

139
139
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

205
205
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

249
249
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

54
54
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

212
212
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

428
428

Meer sportnieuws