KV Kortrijk 'slachtoffer' van competitieformat

143
KV Kortrijk 'slachtoffer' van competitieformat

In de Jupiler Pro League zijn we aan de vooravond beland van de twee laatste speeldagen in de reguliere competitie. Er staat daarin nog heel wat op het spel, maar voor een aantal ploegen rest er in principe niets meer om voor te spelen. Dat is onder meer het geval bij KV Kortrijk.


De Kerels kenden een degelijk seizoen, waarin ze nooit echt in groot degradatiegevaar geraakten. Maar na de mindere reeks van de laatste weken is ook de laatste kans op deelname aan de Europe Play-Offs verdwenen. En dus staat er in de komende matchen enkel nog de sportieve eer op het spel. Al is dat niet meteen de grootste motivatie na een lang en slopend seizoen.

Volgens coach Karim Belhocine heeft deze situatie grotendeels te maken met het Belgische competitieformat. "Je kunt het ons niet kwalijk nemen dat we mede dankzij drie opeenvolgende overwinningen in december een gunstige positie hadden verworven. Daarna viel het enkele keren tegen en geraakten we buiten de strijd voor Play-Off II. Het is de schuld van het competitieformat dat we in al maart zonder rechtstreeks doel moesten voetballen", vertelt hij op de clubwebstek.

ELKE MATCH EEN DOEL
Desondanks ziet Belhocine nog voldoende redenen om in de slotmatchen tegen KV Mechelen en RSC Anderlecht nog een laatste keer tot het uiterste te gaan. "Er is in elke wedstrijd een doel. Elke speler speelt voor zijn persoonlijke doelstellingen: de jongeren moeten zich tonen in functie van het volgend seizoen, anderen omdat ze een transfer beogen of hun contract bij de club willen verlengen."

LEES OOK: Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Voor KVK is het seizoen al geslaagd ...

Meest recent

'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

0
0
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

4
4
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

48
48
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

79
79
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

127
127
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

15
15
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

175
175
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

373
373
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

253
253
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

232
232
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

159
159
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

312
312
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

331
331
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

307
307
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

198
198
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

603
603
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

499
499
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

182
182
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

145
145
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

140
140
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

32
32
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

116
116
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

40
40
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

81
81

Meer sportnieuws