KV Kortrijk 'slachtoffer' van competitieformat

143 stemmen
KV Kortrijk 'slachtoffer' van competitieformat

In de Jupiler Pro League zijn we aan de vooravond beland van de twee laatste speeldagen in de reguliere competitie. Er staat daarin nog heel wat op het spel, maar voor een aantal ploegen rest er in principe niets meer om voor te spelen. Dat is onder meer het geval bij KV Kortrijk.


De Kerels kenden een degelijk seizoen, waarin ze nooit echt in groot degradatiegevaar geraakten. Maar na de mindere reeks van de laatste weken is ook de laatste kans op deelname aan de Europe Play-Offs verdwenen. En dus staat er in de komende matchen enkel nog de sportieve eer op het spel. Al is dat niet meteen de grootste motivatie na een lang en slopend seizoen.

Volgens coach Karim Belhocine heeft deze situatie grotendeels te maken met het Belgische competitieformat. "Je kunt het ons niet kwalijk nemen dat we mede dankzij drie opeenvolgende overwinningen in december een gunstige positie hadden verworven. Daarna viel het enkele keren tegen en geraakten we buiten de strijd voor Play-Off II. Het is de schuld van het competitieformat dat we in al maart zonder rechtstreeks doel moesten voetballen", vertelt hij op de clubwebstek.

ELKE MATCH EEN DOEL
Desondanks ziet Belhocine nog voldoende redenen om in de slotmatchen tegen KV Mechelen en RSC Anderlecht nog een laatste keer tot het uiterste te gaan. "Er is in elke wedstrijd een doel. Elke speler speelt voor zijn persoonlijke doelstellingen: de jongeren moeten zich tonen in functie van het volgend seizoen, anderen omdat ze een transfer beogen of hun contract bij de club willen verlengen."

LEES OOK: Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Voor KVK is het seizoen al geslaagd ...

Meest recent

'Plottwist in Brugge: target Club tekent bij ... Cercle'

In de zoektocht naar een nieuwe flankaanvaller deden er de afgelopen weken tal van namen de ronde ...

44
44
'Anderlecht duwt door: Sibierski lanceert slotoffensief'

Met een 2-1 zege tegen La Louvière heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart niet gemist. ...

131
131
'Leko klapt uit de biecht: vuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge heeft al een drukke zomer achter de rug, maar het huiswerk zit er nog steeds niet op in ...

201
201
'Kassa rinkelt bij KRC Genk: opvolger al onderweg'

Konstantinos Karetsas liet de kassa er al luider dan ooit rinkelen, terwijl Rafiu Durosinmi het ...

150
150
'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

288
288
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

276
276
'Transferbommetje bij AA Gent: deal van bijna 5 miljoen'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

171
171
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

80
80
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

798
798
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

126
126
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

411
411
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1551
1551
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

362
362
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

487
487
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

362
362
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

420
420
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolgers Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

1202
1202
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

366
366
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

308
308
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

315
315
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

390
390
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

74
74
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

64
64
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

574
574
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

40
40

Meer sportnieuws