Kranten duiden zwakke schakel aan bij Duivels

door
Kranten duiden zwakke schakel aan bij Duivels

De Rode Duivels hebben de eerste interland-break van 2022 met een opsteker kunnen afsluiten. Dinsdagavond haalden de mannen van bondscoach Roberto Martinez het namelijk met duidelijke 3-0-cijfers van Burkina Faso. Het werd dus een betere prestatie dan afgelopen weekend tegen Ierland, al was niet iedereen op topniveau.


Martinez koos andermaal voor een behoorlijk experimentele basisploeg. Zo mocht onder meer Sebastiaan Bornauw nog eens opdraven. De verdediger van VfL Wolfsburg liet echter al een matige indruk achter tijdens zijn eerste interlands en kon die twijfels dit keer niet van zich afspelen. Vooral zijn wedstrijdstart was bijzonder matig. "Aarzelend begin met een dramatische terugspeelbal in minuut twee. Kreeg zijn zenuwen onder controle. Helaas ook een paar slordigheden na de rust", vatte Het Laatste Nieuws samen.

Ook La Dernière Heure vond de prestatie van Bornauw teleurstellend. "Bij de nationale ploeg wil het voor hem niet lukken. Na amper drie minuten miste hij een simpele bal, gelukkig werd hij gered door Sels en de ref. Beetje bij beetje herstelde hij van zijn fout en hij was beter in de tweede helft." Bij Het Nieuwsblad was men eveneens niet blind voor zijn slipper. "Al na twee minuten ging Bornauw in de fout door een te korte terugspeelbal op Sels, die stond gelukkig goed op te letten en was nog eerst bij de bal. Daarna wel op geen foutje meer te betrappen."

DÉJA-VU
Bornauw kon dus terug groeien in de match en mag op termijn zeker niet afgeschreven worden. Maar voor een WK-selectie lijkt hij toch tekort te komen. "Net als in zijn eerste twee wedstrijden bij de Duivels, maakte de bij Anderlecht opgeleide speler weer zijn foutje. In tegenstelling tot bij die twee eerste interlands, had de blunder dit keer geen gevolgen. Leverde daarna een goede lange bal op Foket en speelde een meer geruststellende tweede helft", verklaarde SudPresse zijn beoordeling van 5 op 10.

LEES OOK: Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Bornauw was de minste Duivel tegen Burkina Faso ...

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

164
164
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

48
48
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

37
37
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

258
258
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

360
360
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

292
292
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

406
406
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

636
636
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

786
786
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

510
510
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1238
1238
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

795
795
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

453
453
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1127
1127
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

135
135
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

228
228
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

156
156
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

674
674
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

927
927
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1541
1541

Meer sportnieuws