"Clement ligt bijna buiten bij AS Monaco"

door

Philippe Clement koos niet zo lang geleden voor een nieuw trainersavontuur. Onze landgenoot verruilde landskampioen Club Brugge voor AS Monaco. In het prinsdom kan Clement voorlopig nog niet aan de verwachtingen voldoen.


In de Ligue 1 kamperen de Monegasken momenteel immers op een teleurstellende zevende plaats, ondanks een 3-0 zege tegen PSG. Ook in Europa lukte het niet. Monaco verloor in de achtste finales van de Europa League van het Portugese Sporting Braga, allesbehalve een Europese grootmacht. De stoel van Clement lijkt daardoor te wankelen in Zuid-Frankrijk, denkt ook Steven Defour.

De ex-Rode Duivel had het in de voetbalpodcast 90 Minutes over Clement. Hij liet er geen twijfel over bestaan, ondanks de stuntzege tegen PSG. "Hij ligt nog altijd bijna buiten (...) Hij gaat buiten liggen", klonk het duidelijk. Clement ondertekende een contract tot midden 2024 bij Monaco. Hij werd met grote trom binnengehaald, maar ondertussen is het enthousiasme rond zijn persoon toch al wat afgenomen. Dat komt natuurlijk door de wisselvallige prestaties van zijn ploeg. Afwachten of hij de trein op de rails kan zetten en eens een reeks kan neerzetten.

PRIJZENPAKKER

Clement stond in ons land bekend als een echte prijzenpakker. Met KRC Genk veroverde hij in 2019 de titel. Met Club Brugge deed hij dat in 2020 en 2021 (als T1). Ook bij Waasland-Beveren zette hij iets moois neer. Hij liet de Waaslanders knap voetballen en de ploeg groeide uit tot seizoensrevelatie. Nu is Clement voor het eerst aan de slag in het buitenland als coach, met tot nog toe niet de verhoopte resultaten.    

LEES OOK: ‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Is hij er volgend seizoen nog coach?

Meest recent

Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

41
41
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

45
45
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

25
25
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

190
190
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

64
64
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

192
192
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

190
190
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

615
615
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

89
89
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

163
163
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

377
377
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

52
52
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

277
277
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

303
303
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

114
114
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

602
602
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

51
51
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

99
99
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

196
196
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

796
796
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

280
280
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

107
107
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

388
388
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

302
302
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1574
1574

Meer sportnieuws