"Clement ligt bijna buiten bij AS Monaco"

door

Philippe Clement koos niet zo lang geleden voor een nieuw trainersavontuur. Onze landgenoot verruilde landskampioen Club Brugge voor AS Monaco. In het prinsdom kan Clement voorlopig nog niet aan de verwachtingen voldoen.


In de Ligue 1 kamperen de Monegasken momenteel immers op een teleurstellende zevende plaats, ondanks een 3-0 zege tegen PSG. Ook in Europa lukte het niet. Monaco verloor in de achtste finales van de Europa League van het Portugese Sporting Braga, allesbehalve een Europese grootmacht. De stoel van Clement lijkt daardoor te wankelen in Zuid-Frankrijk, denkt ook Steven Defour.

De ex-Rode Duivel had het in de voetbalpodcast 90 Minutes over Clement. Hij liet er geen twijfel over bestaan, ondanks de stuntzege tegen PSG. "Hij ligt nog altijd bijna buiten (...) Hij gaat buiten liggen", klonk het duidelijk. Clement ondertekende een contract tot midden 2024 bij Monaco. Hij werd met grote trom binnengehaald, maar ondertussen is het enthousiasme rond zijn persoon toch al wat afgenomen. Dat komt natuurlijk door de wisselvallige prestaties van zijn ploeg. Afwachten of hij de trein op de rails kan zetten en eens een reeks kan neerzetten.

PRIJZENPAKKER

Clement stond in ons land bekend als een echte prijzenpakker. Met KRC Genk veroverde hij in 2019 de titel. Met Club Brugge deed hij dat in 2020 en 2021 (als T1). Ook bij Waasland-Beveren zette hij iets moois neer. Hij liet de Waaslanders knap voetballen en de ploeg groeide uit tot seizoensrevelatie. Nu is Clement voor het eerst aan de slag in het buitenland als coach, met tot nog toe niet de verhoopte resultaten.    

LEES OOK: Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Is hij er volgend seizoen nog coach?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

32
32
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

20
20
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

52
52
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

155
155
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

63
63
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

207
207
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

77
77
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

142
142
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

126
126
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

218
218
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

505
505
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

125
125
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

242
242
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

58
58
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

193
193
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

93
93
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

146
146
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

313
313
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

281
281
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

142
142
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

323
323
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

243
243
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

249
249
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

915
915
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

287
287

Meer sportnieuws