"Clement ligt bijna buiten bij AS Monaco"

door

Philippe Clement koos niet zo lang geleden voor een nieuw trainersavontuur. Onze landgenoot verruilde landskampioen Club Brugge voor AS Monaco. In het prinsdom kan Clement voorlopig nog niet aan de verwachtingen voldoen.


In de Ligue 1 kamperen de Monegasken momenteel immers op een teleurstellende zevende plaats, ondanks een 3-0 zege tegen PSG. Ook in Europa lukte het niet. Monaco verloor in de achtste finales van de Europa League van het Portugese Sporting Braga, allesbehalve een Europese grootmacht. De stoel van Clement lijkt daardoor te wankelen in Zuid-Frankrijk, denkt ook Steven Defour.

De ex-Rode Duivel had het in de voetbalpodcast 90 Minutes over Clement. Hij liet er geen twijfel over bestaan, ondanks de stuntzege tegen PSG. "Hij ligt nog altijd bijna buiten (...) Hij gaat buiten liggen", klonk het duidelijk. Clement ondertekende een contract tot midden 2024 bij Monaco. Hij werd met grote trom binnengehaald, maar ondertussen is het enthousiasme rond zijn persoon toch al wat afgenomen. Dat komt natuurlijk door de wisselvallige prestaties van zijn ploeg. Afwachten of hij de trein op de rails kan zetten en eens een reeks kan neerzetten.

PRIJZENPAKKER

Clement stond in ons land bekend als een echte prijzenpakker. Met KRC Genk veroverde hij in 2019 de titel. Met Club Brugge deed hij dat in 2020 en 2021 (als T1). Ook bij Waasland-Beveren zette hij iets moois neer. Hij liet de Waaslanders knap voetballen en de ploeg groeide uit tot seizoensrevelatie. Nu is Clement voor het eerst aan de slag in het buitenland als coach, met tot nog toe niet de verhoopte resultaten.    

LEES OOK: Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

Is hij er volgend seizoen nog coach?

Meest recent

Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

19
19
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

142
142
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

30
30
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

157
157
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

123
123
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

165
165
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

251
251
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

539
539
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

176
176
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

267
267
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1621
1621
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

220
220
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

343
343
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

561
561
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

164
164
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

297
297
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

367
367
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

79
79
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

615
615
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

536
536
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

230
230
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

522
522
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

512
512
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

101
101
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

439
439

Meer sportnieuws