Anderlecht zag Januzaj graag vertrekken

176
Anderlecht zag Januzaj graag vertrekken

De Rode Duivels komen vanavond in actie tegen Burkina Faso, en dat doen ze in de thuishaven van RSC Anderlecht, het Lotto Park. Zo zullen er heel wat Belgische internationals terugkeren op het oude nest. Paars-Wit is namelijk goed vertegenwoordigd in de selectie van Martinez.


Maar liefst 14 spelers hebben een link met Anderlecht, maar kwamen ze evenwel niet allemaal ook effectief in actie voor de A-ploeg. Denayer, Faes, Mangala, Van der Heyden, maar ook Adnan Januzaj zijn hier dan de spelers in kwestie. Die laatste vertrok reeds op 16-jarige leeftijd op Neerpede. De linkspoot verkoos een overstap naar Manchester United.

“Zonder twijfel mijn grootste ontgoocheling (van spelers die vroegtijdig bij Anderlecht vertrokken, nvdr)”, klinkt het bij hoofd opleiding Jean Kindermans in Het Laatste Nieuws. “Pure klasse, een nummer tien die nooit een bal verloor”, is hij vol lof.

“GEEN SLECHTE ZAAK”
Kindermans zag Januzaj dus absoluut niet graag vertrekken, een gevoel dat niet iedereen op Anderlecht destijds deelde. Zo was de toenmalige jeugdvoorzitter Philippe Collin van mening dat ze financieel geen slechte zaak deden met Januzaj te laten vertrekken. Hij vond immers dat die gezien zijn gebrek aan explosiviteit een fraaie som opleverde. Dat bedroeg destijds iets meer dan een half miljoen euro.

Bij Man Utd kon Januzaj uiteindelijk niet hélemaal doorbreken, maar werd hij wel voor 8,5 miljoen euro verkocht aan Real Sociedad. Daar is hij inmiddels al toe aan zijn vijfde seizoen, en behoort hij in het Baskenland tot de sterkhouders. Mogelijk wordt dit wel zijn laatste jaargang daar, want naar verluidt verlopen de contractonderhandelingen tussen speler en club maar stroef.

LEES OOK: Grote verrassing op komst onder de lat bij Duivels?

Januzaj was beter nog enkele jaren bij Anderlecht gebleven...

Meest recent

Mirisola onthult pijnlijke KRC Genk-klap: “Traantje gelaten”

Robin Mirisola heeft de ban gebroken bij OHL. De huurling van KRC Genk scoorde tegen Lommel zijn ...

1
1
Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

Royal Antwerp FC verloor vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League, maar zaterdag won The ...

28
28
Daan Heymans slaat hard terug op kritiek KRC Genk

Daan Heymans moest onder Jess Thorup lang genoegen nemen met een reserverol, maar de middenvelder ...

29
29
Westerlo in zak en as na spektakelstuk: grote teleurstelling

Westerlo en SK Beveren maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In de extra tijd ...

27
27
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

127
127
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

123
123
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

127
127
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

28
28
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

112
112
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

55
55
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

347
347
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

141
141
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

529
529
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

89
89
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

57
57
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

280
280
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

619
619
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

188
188
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

257
257
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

70
70
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

130
130
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

498
498
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

401
401
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

94
94
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

155
155

Meer sportnieuws