Anderlecht zag Januzaj graag vertrekken

door
Anderlecht zag Januzaj graag vertrekken

De Rode Duivels komen vanavond in actie tegen Burkina Faso, en dat doen ze in de thuishaven van RSC Anderlecht, het Lotto Park. Zo zullen er heel wat Belgische internationals terugkeren op het oude nest. Paars-Wit is namelijk goed vertegenwoordigd in de selectie van Martinez.


Maar liefst 14 spelers hebben een link met Anderlecht, maar kwamen ze evenwel niet allemaal ook effectief in actie voor de A-ploeg. Denayer, Faes, Mangala, Van der Heyden, maar ook Adnan Januzaj zijn hier dan de spelers in kwestie. Die laatste vertrok reeds op 16-jarige leeftijd op Neerpede. De linkspoot verkoos een overstap naar Manchester United.

“Zonder twijfel mijn grootste ontgoocheling (van spelers die vroegtijdig bij Anderlecht vertrokken, nvdr)”, klinkt het bij hoofd opleiding Jean Kindermans in Het Laatste Nieuws. “Pure klasse, een nummer tien die nooit een bal verloor”, is hij vol lof.

“GEEN SLECHTE ZAAK”
Kindermans zag Januzaj dus absoluut niet graag vertrekken, een gevoel dat niet iedereen op Anderlecht destijds deelde. Zo was de toenmalige jeugdvoorzitter Philippe Collin van mening dat ze financieel geen slechte zaak deden met Januzaj te laten vertrekken. Hij vond immers dat die gezien zijn gebrek aan explosiviteit een fraaie som opleverde. Dat bedroeg destijds iets meer dan een half miljoen euro.

Bij Man Utd kon Januzaj uiteindelijk niet hélemaal doorbreken, maar werd hij wel voor 8,5 miljoen euro verkocht aan Real Sociedad. Daar is hij inmiddels al toe aan zijn vijfde seizoen, en behoort hij in het Baskenland tot de sterkhouders. Mogelijk wordt dit wel zijn laatste jaargang daar, want naar verluidt verlopen de contractonderhandelingen tussen speler en club maar stroef.

LEES OOK: Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Januzaj was beter nog enkele jaren bij Anderlecht gebleven...

Meest recent

Ruben Van Gucht zorgt voor storm op tv en daarbuiten

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

3
3
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

4
4
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

54
54
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

106
106
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

94
94
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

188
188
'Kompany verleidt Real Madrid: miljoenendeal op komst?'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

145
145
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

69
69
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

294
294
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

403
403
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

39
39
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

59
59
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

318
318
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

374
374
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

147
147
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

116
116
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

107
107
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

312
312
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

87
87
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

396
396
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

127
127
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

296
296
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

456
456
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

283
283
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

809
809

Meer sportnieuws