Anderlecht zag Januzaj graag vertrekken

door
Anderlecht zag Januzaj graag vertrekken

De Rode Duivels komen vanavond in actie tegen Burkina Faso, en dat doen ze in de thuishaven van RSC Anderlecht, het Lotto Park. Zo zullen er heel wat Belgische internationals terugkeren op het oude nest. Paars-Wit is namelijk goed vertegenwoordigd in de selectie van Martinez.


Maar liefst 14 spelers hebben een link met Anderlecht, maar kwamen ze evenwel niet allemaal ook effectief in actie voor de A-ploeg. Denayer, Faes, Mangala, Van der Heyden, maar ook Adnan Januzaj zijn hier dan de spelers in kwestie. Die laatste vertrok reeds op 16-jarige leeftijd op Neerpede. De linkspoot verkoos een overstap naar Manchester United.

“Zonder twijfel mijn grootste ontgoocheling (van spelers die vroegtijdig bij Anderlecht vertrokken, nvdr)”, klinkt het bij hoofd opleiding Jean Kindermans in Het Laatste Nieuws. “Pure klasse, een nummer tien die nooit een bal verloor”, is hij vol lof.

“GEEN SLECHTE ZAAK”
Kindermans zag Januzaj dus absoluut niet graag vertrekken, een gevoel dat niet iedereen op Anderlecht destijds deelde. Zo was de toenmalige jeugdvoorzitter Philippe Collin van mening dat ze financieel geen slechte zaak deden met Januzaj te laten vertrekken. Hij vond immers dat die gezien zijn gebrek aan explosiviteit een fraaie som opleverde. Dat bedroeg destijds iets meer dan een half miljoen euro.

Bij Man Utd kon Januzaj uiteindelijk niet hélemaal doorbreken, maar werd hij wel voor 8,5 miljoen euro verkocht aan Real Sociedad. Daar is hij inmiddels al toe aan zijn vijfde seizoen, en behoort hij in het Baskenland tot de sterkhouders. Mogelijk wordt dit wel zijn laatste jaargang daar, want naar verluidt verlopen de contractonderhandelingen tussen speler en club maar stroef.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Januzaj was beter nog enkele jaren bij Anderlecht gebleven...

Meest recent

Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

24
24
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

37
37
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

58
58
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

114
114
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

56
56
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

211
211
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

126
126
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

363
363
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1022
1022
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

57
57
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

139
139
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

141
141
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

253
253
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

55
55
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

547
547
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

114
114
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

384
384
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

600
600
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

311
311
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

366
366
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

374
374
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

80
80
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

462
462
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

84
84

Meer sportnieuws