Anderlecht zag Januzaj graag vertrekken

176 stemmen
Anderlecht zag Januzaj graag vertrekken

De Rode Duivels komen vanavond in actie tegen Burkina Faso, en dat doen ze in de thuishaven van RSC Anderlecht, het Lotto Park. Zo zullen er heel wat Belgische internationals terugkeren op het oude nest. Paars-Wit is namelijk goed vertegenwoordigd in de selectie van Martinez.


Maar liefst 14 spelers hebben een link met Anderlecht, maar kwamen ze evenwel niet allemaal ook effectief in actie voor de A-ploeg. Denayer, Faes, Mangala, Van der Heyden, maar ook Adnan Januzaj zijn hier dan de spelers in kwestie. Die laatste vertrok reeds op 16-jarige leeftijd op Neerpede. De linkspoot verkoos een overstap naar Manchester United.

“Zonder twijfel mijn grootste ontgoocheling (van spelers die vroegtijdig bij Anderlecht vertrokken, nvdr)”, klinkt het bij hoofd opleiding Jean Kindermans in Het Laatste Nieuws. “Pure klasse, een nummer tien die nooit een bal verloor”, is hij vol lof.

“GEEN SLECHTE ZAAK”
Kindermans zag Januzaj dus absoluut niet graag vertrekken, een gevoel dat niet iedereen op Anderlecht destijds deelde. Zo was de toenmalige jeugdvoorzitter Philippe Collin van mening dat ze financieel geen slechte zaak deden met Januzaj te laten vertrekken. Hij vond immers dat die gezien zijn gebrek aan explosiviteit een fraaie som opleverde. Dat bedroeg destijds iets meer dan een half miljoen euro.

Bij Man Utd kon Januzaj uiteindelijk niet hélemaal doorbreken, maar werd hij wel voor 8,5 miljoen euro verkocht aan Real Sociedad. Daar is hij inmiddels al toe aan zijn vijfde seizoen, en behoort hij in het Baskenland tot de sterkhouders. Mogelijk wordt dit wel zijn laatste jaargang daar, want naar verluidt verlopen de contractonderhandelingen tussen speler en club maar stroef.

LEES OOK: Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Januzaj was beter nog enkele jaren bij Anderlecht gebleven...

Meest recent

'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

7
7
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

300
300
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

82
82
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

233
233
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

133
133
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

217
217
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

167
167
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

997
997
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

76
76
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

405
405
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

226
226
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

625
625
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

717
717
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

81
81
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

160
160
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

788
788
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

94
94
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

71
71
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

67
67
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

42
42
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

169
169
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

117
117
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

100
100

Meer sportnieuws