Anderlecht zag Januzaj graag vertrekken

door
Anderlecht zag Januzaj graag vertrekken

De Rode Duivels komen vanavond in actie tegen Burkina Faso, en dat doen ze in de thuishaven van RSC Anderlecht, het Lotto Park. Zo zullen er heel wat Belgische internationals terugkeren op het oude nest. Paars-Wit is namelijk goed vertegenwoordigd in de selectie van Martinez.


Maar liefst 14 spelers hebben een link met Anderlecht, maar kwamen ze evenwel niet allemaal ook effectief in actie voor de A-ploeg. Denayer, Faes, Mangala, Van der Heyden, maar ook Adnan Januzaj zijn hier dan de spelers in kwestie. Die laatste vertrok reeds op 16-jarige leeftijd op Neerpede. De linkspoot verkoos een overstap naar Manchester United.

“Zonder twijfel mijn grootste ontgoocheling (van spelers die vroegtijdig bij Anderlecht vertrokken, nvdr)”, klinkt het bij hoofd opleiding Jean Kindermans in Het Laatste Nieuws. “Pure klasse, een nummer tien die nooit een bal verloor”, is hij vol lof.

“GEEN SLECHTE ZAAK”
Kindermans zag Januzaj dus absoluut niet graag vertrekken, een gevoel dat niet iedereen op Anderlecht destijds deelde. Zo was de toenmalige jeugdvoorzitter Philippe Collin van mening dat ze financieel geen slechte zaak deden met Januzaj te laten vertrekken. Hij vond immers dat die gezien zijn gebrek aan explosiviteit een fraaie som opleverde. Dat bedroeg destijds iets meer dan een half miljoen euro.

Bij Man Utd kon Januzaj uiteindelijk niet hélemaal doorbreken, maar werd hij wel voor 8,5 miljoen euro verkocht aan Real Sociedad. Daar is hij inmiddels al toe aan zijn vijfde seizoen, en behoort hij in het Baskenland tot de sterkhouders. Mogelijk wordt dit wel zijn laatste jaargang daar, want naar verluidt verlopen de contractonderhandelingen tussen speler en club maar stroef.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Januzaj was beter nog enkele jaren bij Anderlecht gebleven...

Meest recent

Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

92
92
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

53
53
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

119
119
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

90
90
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

70
70
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

178
178
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

130
130
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

403
403
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

274
274
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

84
84
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

440
440
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

121
121
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

446
446
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

218
218
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

368
368
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

569
569
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

270
270
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

167
167
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

290
290
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

60
60
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

439
439
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

373
373
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

70
70
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

398
398

Meer sportnieuws