Belangrijke meeting Pro League: competitieformat op tafel

153
Belangrijke meeting Pro League: competitieformat op tafel

De competitie trekt zich komend weekend pas weer op gang, toch staat maandag al een belangrijke afspraak op de agenda voor de Jupiler Pro League. Zo komt de Raad van Bestuur van de Pro League nog eens samen. En tijdens deze meeting zullen enkele cruciale agendapunten aan bod komen.


Volgens Het Nieuwsblad en SudPresse zullen de clubleiders onder meer het competitieformat onder de loep nemen. En dan vooral de degradaties van volgend seizoen. Normaal gezien zouden dan drie clubs uit 1A afzakken om opnieuw af te stappen van een competitie met 18, zoals voor de corona-crisis. Maar heel wat 'kleinere' ploegen zijn niet bepaald gewonnen voor dat idee. Zij willen zo lang mogelijk met 18 clubs in 1A blijven, wat hun kansen op het behoud zo vergroten.

De grotere teams staan daar niet allemaal voor te springen, maar zien zo wel een opportuniteit. Door toe te geven aan de kleinere clubs, zouden die zich namelijk flexibeler opstellen ten opzichte van een BeNe-liga. Zo'n gezamenlijke competitie tussen Belgische en Nederlandse ploegen staat al langer op de agenda bij de topclubs. De zogenaamde 'K11' stond daar echter niet om te springen. Maar een alternatief in de vorm van een gemeenschappelijke bekercompetitie zou nu wel bespreekbaar zijn.

OPVOLGER FRANÇOIS
Daarnaast zal ook de zoektocht naar een nieuwe CEO besproken worden. Na het vertrek van Pierre François kregen Wouter Vandenhaute en Vincent Mannaert een speciaal mandaat om de aanstelling van een opvolger in goede banen te leiden. Volgens SudPresse zou er alvast een belangrijke kandidaat zijn die niet bekend is bij het grote publiek. Afwachten nu of er maandag ook al gestemd zal worden over de nieuwe CEO.

LEES OOK: Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

Een BeNe-beker zou een goede zaak zijn ...

Meest recent

De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

13
13
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

86
86
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

111
111
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

25
25
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

44
44
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

82
82
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

152
152
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

310
310
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

331
331
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

54
54
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

389
389
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

138
138
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

330
330
Ontslagvraag op tafel bij KV Mechelen: “Forse uitspraken”

KV Mechelen speelde afgelopen speeldag doelpuntenloos gelijk tegen Lommel en Malinwa staat nog ...

293
293
‘Blessureverdict Ordonez gooit transferplannen in de war’

Joel Ordonez stond al een paar keer dichtbij een transfer. Afgelopen zomer leek de centrale ...

144
144
‘La Louvière hakt knoop door over Edward Still’

La Louvière ging afgelopen speeldag met 2-0 onderuit tegen rechtstreekse concurrent ...

132
132
Code rood bij KRC Genk: Jess Thorup in de problemen?

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De formatie van Jess Thorup is ...

300
300
Anderlecht en Vitor Bruno krijgen ferme waarschuwing

RSC Anderlecht boekte afgelopen speeldag een 3-0 zege tegen Zulte Waregem. Paars-Wit sprong daardoor ...

231
231
'Club Brugge incasseert ferme tegenslag Joel Ordonez'

Joel Ordonez werd al verschillende keren in verband gebracht met een knaltransfer, maar de ...

284
284
'KV Mechelen zet druk op Vanderbiest: twee opvolgers''

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Vorig seizoen was Malinwa nog de grote revelatie ...

237
237
Sensationele comeback: twee trainers ruiken bloed in CPL

Ook in de Challenger Pro League is de eerste fase van de competitie achter de rug. En daarbij vallen ...

192
192
TRANSFERUURTJE: ‘JPL-ontslag nakend, comeback bij STVV’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

356
356
‘Uniek fenomeen’ in JPL: “De rest kijkt machteloos toe”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en helemaal bovenaan prijkt alweer Union SG. Sinds de ...

171
171
Italië gaat los op Diego Moreira: boodschap voor AC Milan

Diego Moreira is bij AC Milan nog geen onbetwistbare basispion, maar de buitenspeler heeft zich de ...

126
126
Ruben Van Gucht gaat diep door het stof: Verbijsterende exit

Ruben Van Gucht beleefde een weekend van uitersten. Terwijl zijn vriendin Valentine Besard de titel ...

86
86

Meer sportnieuws