Belangrijke meeting Pro League: competitieformat op tafel

153 stemmen
Belangrijke meeting Pro League: competitieformat op tafel

De competitie trekt zich komend weekend pas weer op gang, toch staat maandag al een belangrijke afspraak op de agenda voor de Jupiler Pro League. Zo komt de Raad van Bestuur van de Pro League nog eens samen. En tijdens deze meeting zullen enkele cruciale agendapunten aan bod komen.


Volgens Het Nieuwsblad en SudPresse zullen de clubleiders onder meer het competitieformat onder de loep nemen. En dan vooral de degradaties van volgend seizoen. Normaal gezien zouden dan drie clubs uit 1A afzakken om opnieuw af te stappen van een competitie met 18, zoals voor de corona-crisis. Maar heel wat 'kleinere' ploegen zijn niet bepaald gewonnen voor dat idee. Zij willen zo lang mogelijk met 18 clubs in 1A blijven, wat hun kansen op het behoud zo vergroten.

De grotere teams staan daar niet allemaal voor te springen, maar zien zo wel een opportuniteit. Door toe te geven aan de kleinere clubs, zouden die zich namelijk flexibeler opstellen ten opzichte van een BeNe-liga. Zo'n gezamenlijke competitie tussen Belgische en Nederlandse ploegen staat al langer op de agenda bij de topclubs. De zogenaamde 'K11' stond daar echter niet om te springen. Maar een alternatief in de vorm van een gemeenschappelijke bekercompetitie zou nu wel bespreekbaar zijn.

OPVOLGER FRANÇOIS
Daarnaast zal ook de zoektocht naar een nieuwe CEO besproken worden. Na het vertrek van Pierre François kregen Wouter Vandenhaute en Vincent Mannaert een speciaal mandaat om de aanstelling van een opvolger in goede banen te leiden. Volgens SudPresse zou er alvast een belangrijke kandidaat zijn die niet bekend is bij het grote publiek. Afwachten nu of er maandag ook al gestemd zal worden over de nieuwe CEO.

LEES OOK: CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

Een BeNe-beker zou een goede zaak zijn ...

Meest recent

Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

2
2
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

29
29
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

53
53
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

19
19
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

44
44
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

109
109
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

307
307
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

119
119
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

319
319
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

420
420
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1102
1102
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

45
45
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

116
116
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

434
434
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

160
160
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

177
177
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

86
86
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

73
73
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

259
259
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

130
130

Meer sportnieuws