Belangrijke meeting Pro League: competitieformat op tafel

153
Belangrijke meeting Pro League: competitieformat op tafel

De competitie trekt zich komend weekend pas weer op gang, toch staat maandag al een belangrijke afspraak op de agenda voor de Jupiler Pro League. Zo komt de Raad van Bestuur van de Pro League nog eens samen. En tijdens deze meeting zullen enkele cruciale agendapunten aan bod komen.


Volgens Het Nieuwsblad en SudPresse zullen de clubleiders onder meer het competitieformat onder de loep nemen. En dan vooral de degradaties van volgend seizoen. Normaal gezien zouden dan drie clubs uit 1A afzakken om opnieuw af te stappen van een competitie met 18, zoals voor de corona-crisis. Maar heel wat 'kleinere' ploegen zijn niet bepaald gewonnen voor dat idee. Zij willen zo lang mogelijk met 18 clubs in 1A blijven, wat hun kansen op het behoud zo vergroten.

De grotere teams staan daar niet allemaal voor te springen, maar zien zo wel een opportuniteit. Door toe te geven aan de kleinere clubs, zouden die zich namelijk flexibeler opstellen ten opzichte van een BeNe-liga. Zo'n gezamenlijke competitie tussen Belgische en Nederlandse ploegen staat al langer op de agenda bij de topclubs. De zogenaamde 'K11' stond daar echter niet om te springen. Maar een alternatief in de vorm van een gemeenschappelijke bekercompetitie zou nu wel bespreekbaar zijn.

OPVOLGER FRANÇOIS
Daarnaast zal ook de zoektocht naar een nieuwe CEO besproken worden. Na het vertrek van Pierre François kregen Wouter Vandenhaute en Vincent Mannaert een speciaal mandaat om de aanstelling van een opvolger in goede banen te leiden. Volgens SudPresse zou er alvast een belangrijke kandidaat zijn die niet bekend is bij het grote publiek. Afwachten nu of er maandag ook al gestemd zal worden over de nieuwe CEO.

LEES OOK: Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Een BeNe-beker zou een goede zaak zijn ...

Meest recent

Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

3
3
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

21
21
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

16
16
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

67
67
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

8
8
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

6
6
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

55
55
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

139
139
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

72
72
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

69
69
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

636
636
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

126
126
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

77
77
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

34
34
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

356
356
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

385
385
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

368
368
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

344
344
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

81
81
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

346
346
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

131
131
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

47
47

Meer sportnieuws