Belangrijke meeting Pro League: competitieformat op tafel

door
Belangrijke meeting Pro League: competitieformat op tafel

De competitie trekt zich komend weekend pas weer op gang, toch staat maandag al een belangrijke afspraak op de agenda voor de Jupiler Pro League. Zo komt de Raad van Bestuur van de Pro League nog eens samen. En tijdens deze meeting zullen enkele cruciale agendapunten aan bod komen.


Volgens Het Nieuwsblad en SudPresse zullen de clubleiders onder meer het competitieformat onder de loep nemen. En dan vooral de degradaties van volgend seizoen. Normaal gezien zouden dan drie clubs uit 1A afzakken om opnieuw af te stappen van een competitie met 18, zoals voor de corona-crisis. Maar heel wat 'kleinere' ploegen zijn niet bepaald gewonnen voor dat idee. Zij willen zo lang mogelijk met 18 clubs in 1A blijven, wat hun kansen op het behoud zo vergroten.

De grotere teams staan daar niet allemaal voor te springen, maar zien zo wel een opportuniteit. Door toe te geven aan de kleinere clubs, zouden die zich namelijk flexibeler opstellen ten opzichte van een BeNe-liga. Zo'n gezamenlijke competitie tussen Belgische en Nederlandse ploegen staat al langer op de agenda bij de topclubs. De zogenaamde 'K11' stond daar echter niet om te springen. Maar een alternatief in de vorm van een gemeenschappelijke bekercompetitie zou nu wel bespreekbaar zijn.

OPVOLGER FRANÇOIS
Daarnaast zal ook de zoektocht naar een nieuwe CEO besproken worden. Na het vertrek van Pierre François kregen Wouter Vandenhaute en Vincent Mannaert een speciaal mandaat om de aanstelling van een opvolger in goede banen te leiden. Volgens SudPresse zou er alvast een belangrijke kandidaat zijn die niet bekend is bij het grote publiek. Afwachten nu of er maandag ook al gestemd zal worden over de nieuwe CEO.

LEES OOK: Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

Een BeNe-beker zou een goede zaak zijn ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

67
67
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

2
2
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

25
25
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

10
10
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

11
11
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

24
24
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

34
34
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

98
98
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

64
64
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

237
237
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

118
118
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

179
179
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

27
27
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

198
198
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

52
52
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

192
192
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

189
189
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

287
287
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

84
84
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

337
337
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

193
193
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

412
412
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

295
295
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

271
271
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

390
390
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

309
309

Meer sportnieuws