Belangrijke meeting Pro League: competitieformat op tafel

153 stemmen
Belangrijke meeting Pro League: competitieformat op tafel

De competitie trekt zich komend weekend pas weer op gang, toch staat maandag al een belangrijke afspraak op de agenda voor de Jupiler Pro League. Zo komt de Raad van Bestuur van de Pro League nog eens samen. En tijdens deze meeting zullen enkele cruciale agendapunten aan bod komen.


Volgens Het Nieuwsblad en SudPresse zullen de clubleiders onder meer het competitieformat onder de loep nemen. En dan vooral de degradaties van volgend seizoen. Normaal gezien zouden dan drie clubs uit 1A afzakken om opnieuw af te stappen van een competitie met 18, zoals voor de corona-crisis. Maar heel wat 'kleinere' ploegen zijn niet bepaald gewonnen voor dat idee. Zij willen zo lang mogelijk met 18 clubs in 1A blijven, wat hun kansen op het behoud zo vergroten.

De grotere teams staan daar niet allemaal voor te springen, maar zien zo wel een opportuniteit. Door toe te geven aan de kleinere clubs, zouden die zich namelijk flexibeler opstellen ten opzichte van een BeNe-liga. Zo'n gezamenlijke competitie tussen Belgische en Nederlandse ploegen staat al langer op de agenda bij de topclubs. De zogenaamde 'K11' stond daar echter niet om te springen. Maar een alternatief in de vorm van een gemeenschappelijke bekercompetitie zou nu wel bespreekbaar zijn.

OPVOLGER FRANÇOIS
Daarnaast zal ook de zoektocht naar een nieuwe CEO besproken worden. Na het vertrek van Pierre François kregen Wouter Vandenhaute en Vincent Mannaert een speciaal mandaat om de aanstelling van een opvolger in goede banen te leiden. Volgens SudPresse zou er alvast een belangrijke kandidaat zijn die niet bekend is bij het grote publiek. Afwachten nu of er maandag ook al gestemd zal worden over de nieuwe CEO.

LEES OOK: Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Een BeNe-beker zou een goede zaak zijn ...

Meest recent

'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

53
53
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

58
58
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

73
73
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

71
71
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

138
138
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

145
145
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

47
47
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

38
38
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

328
328
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

174
174
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

261
261
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

146
146
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

220
220
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

105
105
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

391
391
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

175
175
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

305
305
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

216
216
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

135
135
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

156
156
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

113
113
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

852
852
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

11
11
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

248
248

Meer sportnieuws