Italië in zak en as: "Ongelooflijke dingen gebeurd"

door
Italië in zak en as:

De eindronde van het wereldkampioenschap in Qatar, zal afgewerkt moeten worden zonder Europese kampioen. Na de enorme triomf van afgelopen zomer volgde donderdagavond een absolute mokerslag voor het voetballand Italië. Zo zal La Squadra er wederom niet bij tijdens het WK.


Na een tegenvallende groepsfase, moest Italië op de Play-Offs rekenen om zijn kwalificatiecampagne alsnog tot een goed einde te brengen. Met een thuiswedstrijd tegen Noord-Macedonië leek het ticket voor een finalewedstrijd tegen Portugal ook binnen handbereik te liggen. Maar door een tegendoelpunt in de slotminuten dropen de Italianen af met het schaamrood op de wangen.

De verslagenheid in het kamp van La Squadra was dan ook zeer groot achteraf. "Het is moeilijk te verklaren. We speelden een goede wedstrijd maar we scoorden gewoon niet", reageerde routinier Giorgio Chiellini. "We hebben vanaf september tot nu fouten gemaakt en we betalen daar de rekening voor", verwees hij naar de zwakke prestaties in de groepsfase.

TOTALE PECH
Ook volgens bondscoach Roberto Mancini is de kwalificatie te grabbel gegooid tijdens de poulewedstrijden. "We hadden hier al niet moeten staan, maar we hebben alles gedaan om te winnen. Het is moeilijk om er maar over te praten. Het geluk dat we soms hadden op het EK veranderde in totale pech. Sinds september zijn er ongelooflijke dingen gebeurd", werd Mancini geciteerd bij VI.

LEES OOK: Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Italië moet een nieuwe bondscoach aanstellen ...

Meest recent

Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

31
31
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

199
199
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

248
248
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

50
50
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

23
23
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

346
346
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

83
83
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

119
119
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

209
209
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

30
30
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

67
67
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

140
140
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

1914
1914
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

183
183
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

527
527
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

263
263
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

208
208
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

632
632
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

537
537
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

497
497
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

513
513
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

97
97
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

724
724
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

692
692

Meer sportnieuws