Drama! Italië niet naar WK, Portugal legt Turkije over de knie

door
Drama! Italië niet naar WK, Portugal legt Turkije over de knie

Terwijl de Rode Duivels straks twee oefeninterlands afwerken, is het voor andere landen een interlandperiode waar veel meer van afhangt. Zo worden ook de Play-Offwedstrijden afgewerkt die zullen beslissen over deelname aan het WK op het einde van dit jaar in Qatar. En dan keken we vanavond voornamelijk naar Portugal en Italië.


Die landen zouden elkaar immers treffen in de finale van die Play-Offs, mits ze vandaag konden afrekenen met hun tegenstander in de halve finale. Voornamelijk voor Portugal betrof dat toch een gevaarlijke klant met Turkije. En dat bleek ook, al klommen de Portugezen voor de koffie al op een schijnbaar geruststellende voorsprong. Octavio en Jota zorgden voor een 2-0 ruststand. Echter kwamen de Turken toch nog terug in de wedstrijd dankzij Burak Yilmaz. Die kon er vanop de stip zelfs 2-2 van maken, maar besloot jammerlijk over. In de blessuretijd zorgde Luiz nog voor de bevrijding: 3-1.

Maar wat gezegd van Italië? De Squadra zal zowaar niét aanwezig zijn op het WK in december. Dat heeft het te danken aan een blamage in eigen huis tegen godbetert Noord-Macedonië. Italië had de hele partij controle, maar morste met zijn kansen. En dat brak hen uiteindelijk wel érg zuur op. In de toegevoegde tijd knalde voormalig Essevee'er Trajkovski zijn land immers naar het delirium, en Italië in rouw: 0-1 voor Noord-Macedonië dus, die straks Portugal zullen partij geven in de finale. Voor de tweede keer op rij komt er zo een WK zónder de Italianen, die afgelopen zomer nog Europees Kampioen werden.

Bale gidst Wales naar de finale
Ook Wales stond vanavond in de halve finale, en Gareth Bale had er klaarblijkelijk nog eens zin in na al dat bankzitten bij Real Madrid. De linkspoot knalde eerst een vrije trap erg fraai in de winkelhaak, om in de tweede helft voor de beslissing te zorgen. Oostenrijk kwam niet verder dan een aansluitingstreffer, dus bleef het bij 2-1. Wales neemt het straks op tegen de winnaar van Schotland-Oekraïne, een wedstrijd die werd uitgesteld. De derde finale zal gaan tussen Polen en Zweden. De Scandinaviërs hadden verlengingen nodig tegen Tsjechië, maar trokken daar aan het langste eind door een doelpunt van Quaison: 1-0. Polen was rechtstreeks gekwalificeerd na de diskwalificatie van Rusland.


Zal u Italië missen op het WK?

Meest recent

Club-spelers schrikken op: onverwachte gast tijdens oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

24
24
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

35
35
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

166
166
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

287
287
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

40
40
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

302
302
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

205
205
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

241
241
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

323
323
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

157
157
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

444
444
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

602
602
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

624
624
'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

351
351
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

97
97
Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

178
178
Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

124
124
'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Het belooft bij Anderlecht nog een zeer drukke wintermercato te worden. Zowel aan inkomende als ...

260
260
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

231
231
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

346
346
Hasi pessimistisch over mercato: "Zolang dat zo blijft..."

Anderlecht stoomt zich dezer dagen onder de Spaanse zon klaar voor de tweede helft van het seizoen. ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemvertrek De Bruyne, transfer Nainggolan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

420
420
Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Lucas Biglia was een iconische middenvelder bij RSC Anderlecht en nu zit de Argentijn in de staf van ...

390
390
‘Kassa voor Westerlo: miljoenenbod op sterkhouder’

De wintermercato is geopend en de Belgische club speuren naar opportuniteiten. Er moet echter ook ...

87
87

Meer sportnieuws