Drama! Italië niet naar WK, Portugal legt Turkije over de knie

door
Drama! Italië niet naar WK, Portugal legt Turkije over de knie

Terwijl de Rode Duivels straks twee oefeninterlands afwerken, is het voor andere landen een interlandperiode waar veel meer van afhangt. Zo worden ook de Play-Offwedstrijden afgewerkt die zullen beslissen over deelname aan het WK op het einde van dit jaar in Qatar. En dan keken we vanavond voornamelijk naar Portugal en Italië.


Die landen zouden elkaar immers treffen in de finale van die Play-Offs, mits ze vandaag konden afrekenen met hun tegenstander in de halve finale. Voornamelijk voor Portugal betrof dat toch een gevaarlijke klant met Turkije. En dat bleek ook, al klommen de Portugezen voor de koffie al op een schijnbaar geruststellende voorsprong. Octavio en Jota zorgden voor een 2-0 ruststand. Echter kwamen de Turken toch nog terug in de wedstrijd dankzij Burak Yilmaz. Die kon er vanop de stip zelfs 2-2 van maken, maar besloot jammerlijk over. In de blessuretijd zorgde Luiz nog voor de bevrijding: 3-1.

Maar wat gezegd van Italië? De Squadra zal zowaar niét aanwezig zijn op het WK in december. Dat heeft het te danken aan een blamage in eigen huis tegen godbetert Noord-Macedonië. Italië had de hele partij controle, maar morste met zijn kansen. En dat brak hen uiteindelijk wel érg zuur op. In de toegevoegde tijd knalde voormalig Essevee'er Trajkovski zijn land immers naar het delirium, en Italië in rouw: 0-1 voor Noord-Macedonië dus, die straks Portugal zullen partij geven in de finale. Voor de tweede keer op rij komt er zo een WK zónder de Italianen, die afgelopen zomer nog Europees Kampioen werden.

Bale gidst Wales naar de finale
Ook Wales stond vanavond in de halve finale, en Gareth Bale had er klaarblijkelijk nog eens zin in na al dat bankzitten bij Real Madrid. De linkspoot knalde eerst een vrije trap erg fraai in de winkelhaak, om in de tweede helft voor de beslissing te zorgen. Oostenrijk kwam niet verder dan een aansluitingstreffer, dus bleef het bij 2-1. Wales neemt het straks op tegen de winnaar van Schotland-Oekraïne, een wedstrijd die werd uitgesteld. De derde finale zal gaan tussen Polen en Zweden. De Scandinaviërs hadden verlengingen nodig tegen Tsjechië, maar trokken daar aan het langste eind door een doelpunt van Quaison: 1-0. Polen was rechtstreeks gekwalificeerd na de diskwalificatie van Rusland.


Zal u Italië missen op het WK?

Meest recent

'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

102
102
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

60
60
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

84
84
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

95
95
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

36
36
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

111
111
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

29
29
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

68
68
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

188
188
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

103
103
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

101
101
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

214
214
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

158
158
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

164
164
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

213
213
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

79
79
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

103
103
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

60
60
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

493
493
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

141
141
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

363
363
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

584
584
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

434
434
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

105
105
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

263
263

Meer sportnieuws