Drama! Italië niet naar WK, Portugal legt Turkije over de knie

door
Drama! Italië niet naar WK, Portugal legt Turkije over de knie

Terwijl de Rode Duivels straks twee oefeninterlands afwerken, is het voor andere landen een interlandperiode waar veel meer van afhangt. Zo worden ook de Play-Offwedstrijden afgewerkt die zullen beslissen over deelname aan het WK op het einde van dit jaar in Qatar. En dan keken we vanavond voornamelijk naar Portugal en Italië.


Die landen zouden elkaar immers treffen in de finale van die Play-Offs, mits ze vandaag konden afrekenen met hun tegenstander in de halve finale. Voornamelijk voor Portugal betrof dat toch een gevaarlijke klant met Turkije. En dat bleek ook, al klommen de Portugezen voor de koffie al op een schijnbaar geruststellende voorsprong. Octavio en Jota zorgden voor een 2-0 ruststand. Echter kwamen de Turken toch nog terug in de wedstrijd dankzij Burak Yilmaz. Die kon er vanop de stip zelfs 2-2 van maken, maar besloot jammerlijk over. In de blessuretijd zorgde Luiz nog voor de bevrijding: 3-1.

Maar wat gezegd van Italië? De Squadra zal zowaar niét aanwezig zijn op het WK in december. Dat heeft het te danken aan een blamage in eigen huis tegen godbetert Noord-Macedonië. Italië had de hele partij controle, maar morste met zijn kansen. En dat brak hen uiteindelijk wel érg zuur op. In de toegevoegde tijd knalde voormalig Essevee'er Trajkovski zijn land immers naar het delirium, en Italië in rouw: 0-1 voor Noord-Macedonië dus, die straks Portugal zullen partij geven in de finale. Voor de tweede keer op rij komt er zo een WK zónder de Italianen, die afgelopen zomer nog Europees Kampioen werden.

Bale gidst Wales naar de finale
Ook Wales stond vanavond in de halve finale, en Gareth Bale had er klaarblijkelijk nog eens zin in na al dat bankzitten bij Real Madrid. De linkspoot knalde eerst een vrije trap erg fraai in de winkelhaak, om in de tweede helft voor de beslissing te zorgen. Oostenrijk kwam niet verder dan een aansluitingstreffer, dus bleef het bij 2-1. Wales neemt het straks op tegen de winnaar van Schotland-Oekraïne, een wedstrijd die werd uitgesteld. De derde finale zal gaan tussen Polen en Zweden. De Scandinaviërs hadden verlengingen nodig tegen Tsjechië, maar trokken daar aan het langste eind door een doelpunt van Quaison: 1-0. Polen was rechtstreeks gekwalificeerd na de diskwalificatie van Rusland.


Zal u Italië missen op het WK?

Meest recent

'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

5
5
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

62
62
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

13
13
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

192
192
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

200
200
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

41
41
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

301
301
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

130
130
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

277
277
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

370
370
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

389
389
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

172
172
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

82
82
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

284
284
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

106
106
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

532
532
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

187
187
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

217
217
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

61
61
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

138
138
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

130
130
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

134
134
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

109
109
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

44
44
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

216
216

Meer sportnieuws