Drama! Italië niet naar WK, Portugal legt Turkije over de knie

door
Drama! Italië niet naar WK, Portugal legt Turkije over de knie

Terwijl de Rode Duivels straks twee oefeninterlands afwerken, is het voor andere landen een interlandperiode waar veel meer van afhangt. Zo worden ook de Play-Offwedstrijden afgewerkt die zullen beslissen over deelname aan het WK op het einde van dit jaar in Qatar. En dan keken we vanavond voornamelijk naar Portugal en Italië.


Die landen zouden elkaar immers treffen in de finale van die Play-Offs, mits ze vandaag konden afrekenen met hun tegenstander in de halve finale. Voornamelijk voor Portugal betrof dat toch een gevaarlijke klant met Turkije. En dat bleek ook, al klommen de Portugezen voor de koffie al op een schijnbaar geruststellende voorsprong. Octavio en Jota zorgden voor een 2-0 ruststand. Echter kwamen de Turken toch nog terug in de wedstrijd dankzij Burak Yilmaz. Die kon er vanop de stip zelfs 2-2 van maken, maar besloot jammerlijk over. In de blessuretijd zorgde Luiz nog voor de bevrijding: 3-1.

Maar wat gezegd van Italië? De Squadra zal zowaar niét aanwezig zijn op het WK in december. Dat heeft het te danken aan een blamage in eigen huis tegen godbetert Noord-Macedonië. Italië had de hele partij controle, maar morste met zijn kansen. En dat brak hen uiteindelijk wel érg zuur op. In de toegevoegde tijd knalde voormalig Essevee'er Trajkovski zijn land immers naar het delirium, en Italië in rouw: 0-1 voor Noord-Macedonië dus, die straks Portugal zullen partij geven in de finale. Voor de tweede keer op rij komt er zo een WK zónder de Italianen, die afgelopen zomer nog Europees Kampioen werden.

Bale gidst Wales naar de finale
Ook Wales stond vanavond in de halve finale, en Gareth Bale had er klaarblijkelijk nog eens zin in na al dat bankzitten bij Real Madrid. De linkspoot knalde eerst een vrije trap erg fraai in de winkelhaak, om in de tweede helft voor de beslissing te zorgen. Oostenrijk kwam niet verder dan een aansluitingstreffer, dus bleef het bij 2-1. Wales neemt het straks op tegen de winnaar van Schotland-Oekraïne, een wedstrijd die werd uitgesteld. De derde finale zal gaan tussen Polen en Zweden. De Scandinaviërs hadden verlengingen nodig tegen Tsjechië, maar trokken daar aan het langste eind door een doelpunt van Quaison: 1-0. Polen was rechtstreeks gekwalificeerd na de diskwalificatie van Rusland.


Zal u Italië missen op het WK?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

14
14
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

28
28
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

16
16
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

124
124
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

50
50
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

234
234
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

28
28
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

121
121
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

294
294
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

340
340
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

174
174
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

572
572
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

380
380
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

90
90
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

187
187
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

127
127
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

115
115
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

161
161
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

433
433
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

663
663
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

331
331
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

185
185
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

551
551
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

536
536

Meer sportnieuws