Drama! Italië niet naar WK, Portugal legt Turkije over de knie

391
Drama! Italië niet naar WK, Portugal legt Turkije over de knie

Terwijl de Rode Duivels straks twee oefeninterlands afwerken, is het voor andere landen een interlandperiode waar veel meer van afhangt. Zo worden ook de Play-Offwedstrijden afgewerkt die zullen beslissen over deelname aan het WK op het einde van dit jaar in Qatar. En dan keken we vanavond voornamelijk naar Portugal en Italië.


Die landen zouden elkaar immers treffen in de finale van die Play-Offs, mits ze vandaag konden afrekenen met hun tegenstander in de halve finale. Voornamelijk voor Portugal betrof dat toch een gevaarlijke klant met Turkije. En dat bleek ook, al klommen de Portugezen voor de koffie al op een schijnbaar geruststellende voorsprong. Octavio en Jota zorgden voor een 2-0 ruststand. Echter kwamen de Turken toch nog terug in de wedstrijd dankzij Burak Yilmaz. Die kon er vanop de stip zelfs 2-2 van maken, maar besloot jammerlijk over. In de blessuretijd zorgde Luiz nog voor de bevrijding: 3-1.

Maar wat gezegd van Italië? De Squadra zal zowaar niét aanwezig zijn op het WK in december. Dat heeft het te danken aan een blamage in eigen huis tegen godbetert Noord-Macedonië. Italië had de hele partij controle, maar morste met zijn kansen. En dat brak hen uiteindelijk wel érg zuur op. In de toegevoegde tijd knalde voormalig Essevee'er Trajkovski zijn land immers naar het delirium, en Italië in rouw: 0-1 voor Noord-Macedonië dus, die straks Portugal zullen partij geven in de finale. Voor de tweede keer op rij komt er zo een WK zónder de Italianen, die afgelopen zomer nog Europees Kampioen werden.

Bale gidst Wales naar de finale
Ook Wales stond vanavond in de halve finale, en Gareth Bale had er klaarblijkelijk nog eens zin in na al dat bankzitten bij Real Madrid. De linkspoot knalde eerst een vrije trap erg fraai in de winkelhaak, om in de tweede helft voor de beslissing te zorgen. Oostenrijk kwam niet verder dan een aansluitingstreffer, dus bleef het bij 2-1. Wales neemt het straks op tegen de winnaar van Schotland-Oekraïne, een wedstrijd die werd uitgesteld. De derde finale zal gaan tussen Polen en Zweden. De Scandinaviërs hadden verlengingen nodig tegen Tsjechië, maar trokken daar aan het langste eind door een doelpunt van Quaison: 1-0. Polen was rechtstreeks gekwalificeerd na de diskwalificatie van Rusland.


LEES OOK: Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Zal u Italië missen op het WK?

Meest recent

Lommel SK heeft ruwe diamant: "Topspeler in wording"

Bij Lommel SK hebben ze een aantal zeer goede spelers in de rangen. Eén van hen schitterde op ...

0
0
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

13
13
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

60
60
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

38
38
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

137
137
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

69
69
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

47
47
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

289
289
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

22
22
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

424
424
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

48
48
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

645
645
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

63
63
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

548
548
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

214
214
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1043
1043
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

162
162
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

27
27
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

210
210
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

100
100
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

329
329
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

254
254
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

125
125

Meer sportnieuws