Roadtrip Italië: "Hopen hem te kopen bij Club Brugge"

130 stemmen
Roadtrip Italië:

De Serie A is een competitie die nog altijd het imago heeft van het stugge en defensieve Italiaanse voetbal van vele jaren geleden. De realiteit is echter helemaal anders. Onze redactie ging onlangs een bezoek brengen aan traditieclub Parma én aan Venezia FC. Ontdek in beeld en woord mee hoe de voetbalromantiek, de passie en het aanvallende voetbal in elkaar samensmelten. Dag twee stond in het teken van Venezia FC, nadat we eerder een bezoekje brachten aan de club van Gianluigi Buffon.


Venetië is vooral gekend vanwege het San Marco-plein, de Rialto-brug, de prachtige architectuur, de gondels en ga zo maar door. Meer en meer is voetbalclub Venezia FC naam aan het maken. Onze redactie bracht een bezoekje aan de club en woonde daags na de partij van Parma Venezia-Sassuolo bij.



Vanaf het San Marco-plein wandel je langs het water op ongeveer een half uur naar het stadion. Meer voetbalromantiek dan hier ga je niet vinden. Het stadion ligt uiteraard naast een kanaaltje en je moet dus eerst een brugje over om het stadion te betreden. Na de nodige controles komen we aan in het stadion. Er zijn twee drank- en eetstandjes en een kleine shop waar je de prachtige shirts, sjaals en andere clubitems kan kopen. De truitjes van Venezia FC zorgden afgelopen zomer voor bijzonder veel lof, want knapper zal je ze niet vinden in Europa. Ze brachten er dan ook vier verschillende uit en de Amerikaanse eigenaars pakten dit goed aan.

Venezia is sinds 2015 in Amerikaanse handen en sinds begin 2020 is de Amerikaanse zakenman Duncan Niederauer er voorzitter. De club promoveerde in 2021 onverwacht naar de Serie A en daar vecht het nu voor het behoud. Tegen Sassuolo hoopten de Venetianen punten te pakken. Het stadion, dat een beetje wegheeft van het Kuipje van Westerlo, was aardig gevuld met 5.732 aanwezigen. De Amerikaanse impact is er duidelijk. Voor de wedstrijd krijgen we bijna doorlopend Amerikaanse muziek te horen (van Bruce Springsteen tot Amerikaanse hiphop) en net voor de partij begint krijgen we zowaar flitsende stadionlampen te zien. We zijn er nu al zeker van dat een voetbalnamiddag Venezia FC in de toekomst, er komt een nieuw stadion, nog spectaculairder zal zijn. Amerikanen moet je op vlak van entertainment niets meer leren.



Ook knap, aan de Zuidelijke tribune hangen tal van vlaggen. Het zijn de vlaggen van alle nationaliteiten die er in de kern zitten. Een knap detail. Net zoals de dag voordien in Parma, hoorden we 90 minuten gezang. En ook deze keer werd het cliché van dat georganiseerde Italiaanse voetbal nog maar eens ontkracht. Wat een pot voetbal! Sassuolo, zonder de geblesseerde Filip Djuricic (ex-Anderlecht) was een half uur lang meesterlijk goed, met voetbal dat we dit seizoen niet zien op de Belgische velden.

Met Domenico Berardi (wat een klasbak), Giacomo Raspadori en Giunluca Scamacca heeft het drie aanvallende pionnen in de kern die geen enkele Belgische topclub heeft. Zij worden niet voor niets gelinkt aan transfers van 40-50 miljoen euro richting topclubs als Inter, Juventus, AC Milan en tal van Engelse ploegen. Voeg daar nog eens de bijzonder sierlijke Mathieu Henrique en Hamed Traoré aan toe, en je hebt alles wat een aanval moet hebben: kracht, snelheid, diepgang, uitmuntend technisch vermogen… . Smullen.



Na 29 minuten stond het 0-3. Bij de thuisploeg zagen we ook enkele bekende namen. Thomas Henry (ex-OHL), David Okereke (gehuurd van Club Brugge) en Sofiane Kiyine (ex-Standard) stonden in de ploeg. Zoals u weet trok David Heymans in januari (met wie we onlangs een gesprek hadden) van Venezia naar Sporting Charleroi en Jack De Vries (ex-Anderlecht) speelt voor de beloften.

Okereke is zeer geliefd. “We hopen dat hij bij ons blijft”, zegt een trouwe Italiaanse fan naast ons. De spits zorgde met een knappe actie voor de aanzet tot de 1-3 van Henry. De Fransman weegt op een defensie, dat is het zwakke punt van Sassuolo. Henry is altijd bezig, is ijzersterk op flankvoorzetten, en legt met de borst en voet vaak goed af. AA Gent had hem zéker kunnen gebruiken. De teller in de Serie A: 6 goals en 3 assists in 27 wedstrijden. Kiyine is duidelijk minder geliefd, smaakmaker Gianluca Busio ontbrak, en hij vertraagt het spel soms. Hij heeft inzake loopstijl bijzonder veel weg van ex-Rode Duivel Moussa Dembélé, maar daar stopt de vergelijking.



Bij de rust stond het 1-3 en we hadden ons geen minuut verveeld. Het regende kansen. Beide ploegen kozen voluit voor de aanval. Sassuolo deed dat op een technische manier, Venezia met passie en overgave en in de tweede helft zagen we ook de ene na de andere kans. Het werd uiteindelijk 1-4. Als u dacht dat we in België slechte spelleiding hadden… De VAR moest scheidsrechter Luca Pairetto twee keer helpen en zo kregen we maar liefst 4! strafschoppen te zien. Drie voor Sassuolo, allen omgezet, en één voor Venezia. Die werd echter gemist en de thuisploeg had zeker nog één penalty kunnen krijgen na een duwfout in de lucht op Henry. De fans waren duidelijk: ‘Bastaaaaardoooo’, waren de kreten voor de ref. Daar hoeft weinig uitleg bij.



Ondanks de 1-4 – ‘good old’ Nani viel kort even in - kregen de spelers applaus, al gingen de supporters nadien onderling nakaarten over de zware nederlaag. Het wordt nog een zeer zware degradatiestrijd. Op de terugweg naar huis hoorden we de feestende fans van Sassuolo op de watertaxi nog kreten schreeuwen richting Venetiaanse fans (zie filmpje onderaan).

Een niet alledaagse setting, sfeer, match en dus een meer dan geslaagde voetbalnamiddag. Voor degenen die het Italiaans voetbal niet zo volgen als pakweg de Premier League, we raden het je aan om zeker eens een tripje richting ‘Italia’ te boeken. Wie houdt van ‘old school’-voetbalstadions, in combinatie met een heerlijke sfeer en leuk voetbal, die moet bij zijn/haar volgende trip zeker een wedstrijd meepikken. Parma e Venezia, grazie mille.



 

Op deze heerlijke wijze komen de spelers van Sassuolo aan bij het stadion:

LEES OOK: Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Gaat Venezia Okereke kopen?

Meest recent

'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

35
35
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

17
17
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

94
94
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

322
322
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

83
83
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

63
63
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

212
212
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

109
109
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

74
74
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

292
292
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

221
221
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

94
94
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

98
98
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

253
253
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

158
158
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

394
394
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

133
133
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

90
90
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

215
215
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

35
35
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

525
525
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

87
87
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

233
233
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

40
40
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

217
217

Meer sportnieuws