Roadtrip Italië: "Hopen hem te kopen bij Club Brugge"

door
Roadtrip Italië:

De Serie A is een competitie die nog altijd het imago heeft van het stugge en defensieve Italiaanse voetbal van vele jaren geleden. De realiteit is echter helemaal anders. Onze redactie ging onlangs een bezoek brengen aan traditieclub Parma én aan Venezia FC. Ontdek in beeld en woord mee hoe de voetbalromantiek, de passie en het aanvallende voetbal in elkaar samensmelten. Dag twee stond in het teken van Venezia FC, nadat we eerder een bezoekje brachten aan de club van Gianluigi Buffon.


Venetië is vooral gekend vanwege het San Marco-plein, de Rialto-brug, de prachtige architectuur, de gondels en ga zo maar door. Meer en meer is voetbalclub Venezia FC naam aan het maken. Onze redactie bracht een bezoekje aan de club en woonde daags na de partij van Parma Venezia-Sassuolo bij.



Vanaf het San Marco-plein wandel je langs het water op ongeveer een half uur naar het stadion. Meer voetbalromantiek dan hier ga je niet vinden. Het stadion ligt uiteraard naast een kanaaltje en je moet dus eerst een brugje over om het stadion te betreden. Na de nodige controles komen we aan in het stadion. Er zijn twee drank- en eetstandjes en een kleine shop waar je de prachtige shirts, sjaals en andere clubitems kan kopen. De truitjes van Venezia FC zorgden afgelopen zomer voor bijzonder veel lof, want knapper zal je ze niet vinden in Europa. Ze brachten er dan ook vier verschillende uit en de Amerikaanse eigenaars pakten dit goed aan.

Venezia is sinds 2015 in Amerikaanse handen en sinds begin 2020 is de Amerikaanse zakenman Duncan Niederauer er voorzitter. De club promoveerde in 2021 onverwacht naar de Serie A en daar vecht het nu voor het behoud. Tegen Sassuolo hoopten de Venetianen punten te pakken. Het stadion, dat een beetje wegheeft van het Kuipje van Westerlo, was aardig gevuld met 5.732 aanwezigen. De Amerikaanse impact is er duidelijk. Voor de wedstrijd krijgen we bijna doorlopend Amerikaanse muziek te horen (van Bruce Springsteen tot Amerikaanse hiphop) en net voor de partij begint krijgen we zowaar flitsende stadionlampen te zien. We zijn er nu al zeker van dat een voetbalnamiddag Venezia FC in de toekomst, er komt een nieuw stadion, nog spectaculairder zal zijn. Amerikanen moet je op vlak van entertainment niets meer leren.



Ook knap, aan de Zuidelijke tribune hangen tal van vlaggen. Het zijn de vlaggen van alle nationaliteiten die er in de kern zitten. Een knap detail. Net zoals de dag voordien in Parma, hoorden we 90 minuten gezang. En ook deze keer werd het cliché van dat georganiseerde Italiaanse voetbal nog maar eens ontkracht. Wat een pot voetbal! Sassuolo, zonder de geblesseerde Filip Djuricic (ex-Anderlecht) was een half uur lang meesterlijk goed, met voetbal dat we dit seizoen niet zien op de Belgische velden.

Met Domenico Berardi (wat een klasbak), Giacomo Raspadori en Giunluca Scamacca heeft het drie aanvallende pionnen in de kern die geen enkele Belgische topclub heeft. Zij worden niet voor niets gelinkt aan transfers van 40-50 miljoen euro richting topclubs als Inter, Juventus, AC Milan en tal van Engelse ploegen. Voeg daar nog eens de bijzonder sierlijke Mathieu Henrique en Hamed Traoré aan toe, en je hebt alles wat een aanval moet hebben: kracht, snelheid, diepgang, uitmuntend technisch vermogen… . Smullen.



Na 29 minuten stond het 0-3. Bij de thuisploeg zagen we ook enkele bekende namen. Thomas Henry (ex-OHL), David Okereke (gehuurd van Club Brugge) en Sofiane Kiyine (ex-Standard) stonden in de ploeg. Zoals u weet trok David Heymans in januari (met wie we onlangs een gesprek hadden) van Venezia naar Sporting Charleroi en Jack De Vries (ex-Anderlecht) speelt voor de beloften.

Okereke is zeer geliefd. “We hopen dat hij bij ons blijft”, zegt een trouwe Italiaanse fan naast ons. De spits zorgde met een knappe actie voor de aanzet tot de 1-3 van Henry. De Fransman weegt op een defensie, dat is het zwakke punt van Sassuolo. Henry is altijd bezig, is ijzersterk op flankvoorzetten, en legt met de borst en voet vaak goed af. AA Gent had hem zéker kunnen gebruiken. De teller in de Serie A: 6 goals en 3 assists in 27 wedstrijden. Kiyine is duidelijk minder geliefd, smaakmaker Gianluca Busio ontbrak, en hij vertraagt het spel soms. Hij heeft inzake loopstijl bijzonder veel weg van ex-Rode Duivel Moussa Dembélé, maar daar stopt de vergelijking.



Bij de rust stond het 1-3 en we hadden ons geen minuut verveeld. Het regende kansen. Beide ploegen kozen voluit voor de aanval. Sassuolo deed dat op een technische manier, Venezia met passie en overgave en in de tweede helft zagen we ook de ene na de andere kans. Het werd uiteindelijk 1-4. Als u dacht dat we in België slechte spelleiding hadden… De VAR moest scheidsrechter Luca Pairetto twee keer helpen en zo kregen we maar liefst 4! strafschoppen te zien. Drie voor Sassuolo, allen omgezet, en één voor Venezia. Die werd echter gemist en de thuisploeg had zeker nog één penalty kunnen krijgen na een duwfout in de lucht op Henry. De fans waren duidelijk: ‘Bastaaaaardoooo’, waren de kreten voor de ref. Daar hoeft weinig uitleg bij.



Ondanks de 1-4 – ‘good old’ Nani viel kort even in - kregen de spelers applaus, al gingen de supporters nadien onderling nakaarten over de zware nederlaag. Het wordt nog een zeer zware degradatiestrijd. Op de terugweg naar huis hoorden we de feestende fans van Sassuolo op de watertaxi nog kreten schreeuwen richting Venetiaanse fans (zie filmpje onderaan).

Een niet alledaagse setting, sfeer, match en dus een meer dan geslaagde voetbalnamiddag. Voor degenen die het Italiaans voetbal niet zo volgen als pakweg de Premier League, we raden het je aan om zeker eens een tripje richting ‘Italia’ te boeken. Wie houdt van ‘old school’-voetbalstadions, in combinatie met een heerlijke sfeer en leuk voetbal, die moet bij zijn/haar volgende trip zeker een wedstrijd meepikken. Parma e Venezia, grazie mille.



 

Op deze heerlijke wijze komen de spelers van Sassuolo aan bij het stadion:

LEES OOK: 'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Gaat Venezia Okereke kopen?

Meest recent

Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

7
7
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

19
19
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

153
153
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

327
327
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

133
133
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

733
733
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

94
94
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

344
344
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

436
436
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

205
205
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

57
57
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

440
440
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

199
199
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

101
101
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

309
309
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

167
167
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

412
412
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

235
235
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

460
460
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

405
405
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

53
53
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

303
303
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

125
125
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

464
464

Meer sportnieuws