Roadtrip Italië: "Hopen hem te kopen bij Club Brugge"

130
Roadtrip Italië:

De Serie A is een competitie die nog altijd het imago heeft van het stugge en defensieve Italiaanse voetbal van vele jaren geleden. De realiteit is echter helemaal anders. Onze redactie ging onlangs een bezoek brengen aan traditieclub Parma én aan Venezia FC. Ontdek in beeld en woord mee hoe de voetbalromantiek, de passie en het aanvallende voetbal in elkaar samensmelten. Dag twee stond in het teken van Venezia FC, nadat we eerder een bezoekje brachten aan de club van Gianluigi Buffon.


Venetië is vooral gekend vanwege het San Marco-plein, de Rialto-brug, de prachtige architectuur, de gondels en ga zo maar door. Meer en meer is voetbalclub Venezia FC naam aan het maken. Onze redactie bracht een bezoekje aan de club en woonde daags na de partij van Parma Venezia-Sassuolo bij.



Vanaf het San Marco-plein wandel je langs het water op ongeveer een half uur naar het stadion. Meer voetbalromantiek dan hier ga je niet vinden. Het stadion ligt uiteraard naast een kanaaltje en je moet dus eerst een brugje over om het stadion te betreden. Na de nodige controles komen we aan in het stadion. Er zijn twee drank- en eetstandjes en een kleine shop waar je de prachtige shirts, sjaals en andere clubitems kan kopen. De truitjes van Venezia FC zorgden afgelopen zomer voor bijzonder veel lof, want knapper zal je ze niet vinden in Europa. Ze brachten er dan ook vier verschillende uit en de Amerikaanse eigenaars pakten dit goed aan.

Venezia is sinds 2015 in Amerikaanse handen en sinds begin 2020 is de Amerikaanse zakenman Duncan Niederauer er voorzitter. De club promoveerde in 2021 onverwacht naar de Serie A en daar vecht het nu voor het behoud. Tegen Sassuolo hoopten de Venetianen punten te pakken. Het stadion, dat een beetje wegheeft van het Kuipje van Westerlo, was aardig gevuld met 5.732 aanwezigen. De Amerikaanse impact is er duidelijk. Voor de wedstrijd krijgen we bijna doorlopend Amerikaanse muziek te horen (van Bruce Springsteen tot Amerikaanse hiphop) en net voor de partij begint krijgen we zowaar flitsende stadionlampen te zien. We zijn er nu al zeker van dat een voetbalnamiddag Venezia FC in de toekomst, er komt een nieuw stadion, nog spectaculairder zal zijn. Amerikanen moet je op vlak van entertainment niets meer leren.



Ook knap, aan de Zuidelijke tribune hangen tal van vlaggen. Het zijn de vlaggen van alle nationaliteiten die er in de kern zitten. Een knap detail. Net zoals de dag voordien in Parma, hoorden we 90 minuten gezang. En ook deze keer werd het cliché van dat georganiseerde Italiaanse voetbal nog maar eens ontkracht. Wat een pot voetbal! Sassuolo, zonder de geblesseerde Filip Djuricic (ex-Anderlecht) was een half uur lang meesterlijk goed, met voetbal dat we dit seizoen niet zien op de Belgische velden.

Met Domenico Berardi (wat een klasbak), Giacomo Raspadori en Giunluca Scamacca heeft het drie aanvallende pionnen in de kern die geen enkele Belgische topclub heeft. Zij worden niet voor niets gelinkt aan transfers van 40-50 miljoen euro richting topclubs als Inter, Juventus, AC Milan en tal van Engelse ploegen. Voeg daar nog eens de bijzonder sierlijke Mathieu Henrique en Hamed Traoré aan toe, en je hebt alles wat een aanval moet hebben: kracht, snelheid, diepgang, uitmuntend technisch vermogen… . Smullen.



Na 29 minuten stond het 0-3. Bij de thuisploeg zagen we ook enkele bekende namen. Thomas Henry (ex-OHL), David Okereke (gehuurd van Club Brugge) en Sofiane Kiyine (ex-Standard) stonden in de ploeg. Zoals u weet trok David Heymans in januari (met wie we onlangs een gesprek hadden) van Venezia naar Sporting Charleroi en Jack De Vries (ex-Anderlecht) speelt voor de beloften.

Okereke is zeer geliefd. “We hopen dat hij bij ons blijft”, zegt een trouwe Italiaanse fan naast ons. De spits zorgde met een knappe actie voor de aanzet tot de 1-3 van Henry. De Fransman weegt op een defensie, dat is het zwakke punt van Sassuolo. Henry is altijd bezig, is ijzersterk op flankvoorzetten, en legt met de borst en voet vaak goed af. AA Gent had hem zéker kunnen gebruiken. De teller in de Serie A: 6 goals en 3 assists in 27 wedstrijden. Kiyine is duidelijk minder geliefd, smaakmaker Gianluca Busio ontbrak, en hij vertraagt het spel soms. Hij heeft inzake loopstijl bijzonder veel weg van ex-Rode Duivel Moussa Dembélé, maar daar stopt de vergelijking.



Bij de rust stond het 1-3 en we hadden ons geen minuut verveeld. Het regende kansen. Beide ploegen kozen voluit voor de aanval. Sassuolo deed dat op een technische manier, Venezia met passie en overgave en in de tweede helft zagen we ook de ene na de andere kans. Het werd uiteindelijk 1-4. Als u dacht dat we in België slechte spelleiding hadden… De VAR moest scheidsrechter Luca Pairetto twee keer helpen en zo kregen we maar liefst 4! strafschoppen te zien. Drie voor Sassuolo, allen omgezet, en één voor Venezia. Die werd echter gemist en de thuisploeg had zeker nog één penalty kunnen krijgen na een duwfout in de lucht op Henry. De fans waren duidelijk: ‘Bastaaaaardoooo’, waren de kreten voor de ref. Daar hoeft weinig uitleg bij.



Ondanks de 1-4 – ‘good old’ Nani viel kort even in - kregen de spelers applaus, al gingen de supporters nadien onderling nakaarten over de zware nederlaag. Het wordt nog een zeer zware degradatiestrijd. Op de terugweg naar huis hoorden we de feestende fans van Sassuolo op de watertaxi nog kreten schreeuwen richting Venetiaanse fans (zie filmpje onderaan).

Een niet alledaagse setting, sfeer, match en dus een meer dan geslaagde voetbalnamiddag. Voor degenen die het Italiaans voetbal niet zo volgen als pakweg de Premier League, we raden het je aan om zeker eens een tripje richting ‘Italia’ te boeken. Wie houdt van ‘old school’-voetbalstadions, in combinatie met een heerlijke sfeer en leuk voetbal, die moet bij zijn/haar volgende trip zeker een wedstrijd meepikken. Parma e Venezia, grazie mille.



 

Op deze heerlijke wijze komen de spelers van Sassuolo aan bij het stadion:

LEES OOK: Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Gaat Venezia Okereke kopen?

Meest recent

Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

17
17
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

139
139
KBVB komt met vlammend statement richting Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino verliest overal ter wereld steun. De Koninklijke Belgische ...

57
57
Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

RSC Anderlecht is onder Vitor Bruno een heel ander team geworden. Net alleen door de nieuwe spelers, ...

212
212
Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

132
132
Engelsen waarschuwen voor vier Club-spelers: "Major threat"

Club Brugge krijgt dinsdagavond de eer om de League Phase van de Champions League op gang te ...

259
259
"Ongezien" - Thorup wrijft zich in de ogen bij Genkse uitblinker

KRC Genk slaagde er zondagavond niet in om de volle buit te pakken op het veld van RSC Anderlecht. ...

215
215
Gent vindt steunpilaar: "We gaan wel eens in de clinch"

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

97
97
Late slipper Man United: Engelse pers pakt Lammens aan

Manchester United leek zondagnamiddag op weg naar zijn eerste uitzege van het seizoen. Maar op het ...

77
77
‘Leko betrapt op smerig dubbelspel bij Club Brugge’

Een rode kaart van Carlos Forbs was voor Ivan Leko voldoende om zijn speler publiek aan de ...

464
464
Gent niet te stoppen: nieuw target voor interland-break

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

211
211
Club vs. Aston Villa: Leko broedt op drastische ingreep

Club Brugge staat te popelen om te starten aan zijn Champions League-campagne. En dinsdagavond tegen ...

326
326
Anderlecht-publiek laat speler vallen: "Met trillende benen"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

705
705
Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

97
97
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

77
77
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

96
96
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

37
37
Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

304
304
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

295
295
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

90
90
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

31
31
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

153
153
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

385
385
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

236
236
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

134
134

Meer sportnieuws