Roadtrip Italië: "Hopen hem te kopen bij Club Brugge"

130 stemmen
Roadtrip Italië:

De Serie A is een competitie die nog altijd het imago heeft van het stugge en defensieve Italiaanse voetbal van vele jaren geleden. De realiteit is echter helemaal anders. Onze redactie ging onlangs een bezoek brengen aan traditieclub Parma én aan Venezia FC. Ontdek in beeld en woord mee hoe de voetbalromantiek, de passie en het aanvallende voetbal in elkaar samensmelten. Dag twee stond in het teken van Venezia FC, nadat we eerder een bezoekje brachten aan de club van Gianluigi Buffon.


Venetië is vooral gekend vanwege het San Marco-plein, de Rialto-brug, de prachtige architectuur, de gondels en ga zo maar door. Meer en meer is voetbalclub Venezia FC naam aan het maken. Onze redactie bracht een bezoekje aan de club en woonde daags na de partij van Parma Venezia-Sassuolo bij.



Vanaf het San Marco-plein wandel je langs het water op ongeveer een half uur naar het stadion. Meer voetbalromantiek dan hier ga je niet vinden. Het stadion ligt uiteraard naast een kanaaltje en je moet dus eerst een brugje over om het stadion te betreden. Na de nodige controles komen we aan in het stadion. Er zijn twee drank- en eetstandjes en een kleine shop waar je de prachtige shirts, sjaals en andere clubitems kan kopen. De truitjes van Venezia FC zorgden afgelopen zomer voor bijzonder veel lof, want knapper zal je ze niet vinden in Europa. Ze brachten er dan ook vier verschillende uit en de Amerikaanse eigenaars pakten dit goed aan.

Venezia is sinds 2015 in Amerikaanse handen en sinds begin 2020 is de Amerikaanse zakenman Duncan Niederauer er voorzitter. De club promoveerde in 2021 onverwacht naar de Serie A en daar vecht het nu voor het behoud. Tegen Sassuolo hoopten de Venetianen punten te pakken. Het stadion, dat een beetje wegheeft van het Kuipje van Westerlo, was aardig gevuld met 5.732 aanwezigen. De Amerikaanse impact is er duidelijk. Voor de wedstrijd krijgen we bijna doorlopend Amerikaanse muziek te horen (van Bruce Springsteen tot Amerikaanse hiphop) en net voor de partij begint krijgen we zowaar flitsende stadionlampen te zien. We zijn er nu al zeker van dat een voetbalnamiddag Venezia FC in de toekomst, er komt een nieuw stadion, nog spectaculairder zal zijn. Amerikanen moet je op vlak van entertainment niets meer leren.



Ook knap, aan de Zuidelijke tribune hangen tal van vlaggen. Het zijn de vlaggen van alle nationaliteiten die er in de kern zitten. Een knap detail. Net zoals de dag voordien in Parma, hoorden we 90 minuten gezang. En ook deze keer werd het cliché van dat georganiseerde Italiaanse voetbal nog maar eens ontkracht. Wat een pot voetbal! Sassuolo, zonder de geblesseerde Filip Djuricic (ex-Anderlecht) was een half uur lang meesterlijk goed, met voetbal dat we dit seizoen niet zien op de Belgische velden.

Met Domenico Berardi (wat een klasbak), Giacomo Raspadori en Giunluca Scamacca heeft het drie aanvallende pionnen in de kern die geen enkele Belgische topclub heeft. Zij worden niet voor niets gelinkt aan transfers van 40-50 miljoen euro richting topclubs als Inter, Juventus, AC Milan en tal van Engelse ploegen. Voeg daar nog eens de bijzonder sierlijke Mathieu Henrique en Hamed Traoré aan toe, en je hebt alles wat een aanval moet hebben: kracht, snelheid, diepgang, uitmuntend technisch vermogen… . Smullen.



Na 29 minuten stond het 0-3. Bij de thuisploeg zagen we ook enkele bekende namen. Thomas Henry (ex-OHL), David Okereke (gehuurd van Club Brugge) en Sofiane Kiyine (ex-Standard) stonden in de ploeg. Zoals u weet trok David Heymans in januari (met wie we onlangs een gesprek hadden) van Venezia naar Sporting Charleroi en Jack De Vries (ex-Anderlecht) speelt voor de beloften.

Okereke is zeer geliefd. “We hopen dat hij bij ons blijft”, zegt een trouwe Italiaanse fan naast ons. De spits zorgde met een knappe actie voor de aanzet tot de 1-3 van Henry. De Fransman weegt op een defensie, dat is het zwakke punt van Sassuolo. Henry is altijd bezig, is ijzersterk op flankvoorzetten, en legt met de borst en voet vaak goed af. AA Gent had hem zéker kunnen gebruiken. De teller in de Serie A: 6 goals en 3 assists in 27 wedstrijden. Kiyine is duidelijk minder geliefd, smaakmaker Gianluca Busio ontbrak, en hij vertraagt het spel soms. Hij heeft inzake loopstijl bijzonder veel weg van ex-Rode Duivel Moussa Dembélé, maar daar stopt de vergelijking.



Bij de rust stond het 1-3 en we hadden ons geen minuut verveeld. Het regende kansen. Beide ploegen kozen voluit voor de aanval. Sassuolo deed dat op een technische manier, Venezia met passie en overgave en in de tweede helft zagen we ook de ene na de andere kans. Het werd uiteindelijk 1-4. Als u dacht dat we in België slechte spelleiding hadden… De VAR moest scheidsrechter Luca Pairetto twee keer helpen en zo kregen we maar liefst 4! strafschoppen te zien. Drie voor Sassuolo, allen omgezet, en één voor Venezia. Die werd echter gemist en de thuisploeg had zeker nog één penalty kunnen krijgen na een duwfout in de lucht op Henry. De fans waren duidelijk: ‘Bastaaaaardoooo’, waren de kreten voor de ref. Daar hoeft weinig uitleg bij.



Ondanks de 1-4 – ‘good old’ Nani viel kort even in - kregen de spelers applaus, al gingen de supporters nadien onderling nakaarten over de zware nederlaag. Het wordt nog een zeer zware degradatiestrijd. Op de terugweg naar huis hoorden we de feestende fans van Sassuolo op de watertaxi nog kreten schreeuwen richting Venetiaanse fans (zie filmpje onderaan).

Een niet alledaagse setting, sfeer, match en dus een meer dan geslaagde voetbalnamiddag. Voor degenen die het Italiaans voetbal niet zo volgen als pakweg de Premier League, we raden het je aan om zeker eens een tripje richting ‘Italia’ te boeken. Wie houdt van ‘old school’-voetbalstadions, in combinatie met een heerlijke sfeer en leuk voetbal, die moet bij zijn/haar volgende trip zeker een wedstrijd meepikken. Parma e Venezia, grazie mille.



 

Op deze heerlijke wijze komen de spelers van Sassuolo aan bij het stadion:

LEES OOK: ‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Gaat Venezia Okereke kopen?

Meest recent

Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

15
15
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

60
60
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

43
43
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

110
110
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

43
43
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

46
46
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

51
51
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

54
54
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

88
88
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

69
69
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

181
181
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

102
102
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

498
498
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

122
122
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

566
566
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

520
520
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

66
66
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

200
200
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

347
347
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

259
259
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

176
176
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

370
370
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

61
61
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

99
99
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

58
58

Meer sportnieuws