Heymans geniet van ex-target RSCA en Club: "Haalt de wereldtop"

door
Heymans geniet van ex-target RSCA en Club:

Er spelen heel wat Belgen in de Serie A en Serie B. Eén van de meest verrassende transfers van afgelopen zomer was die van Daan Heymans van Waasland-Beveren naar Venezia. Onze redactie sprak met de middenvelder over zijn eerste maanden in de Serie A, over Gianluca Busio (ex-target van de Belgische top), het sterke Atalanta en Franck Ribery & co. 


Venezia doet het als promovenus best goed in de Italiaanse eerste klasse. Het staat zestiende en heeft al zes punten meer dan de derde laatst (Genoa). De laatste drie in Italië degraderen. Heymans is tevreden. "In Italië hadden ze niet verwacht dat we dergelijke resultaten bij elkaar zouden gaan spelen. We staan zes punten boven de degradatie en we versloegen in eigen huis zelfs enkele toppers. Het is ook een feit dat we wel iets teveel punten hebben laten liggen tegen rechtstreekse concurrenten. Als we daar in de terugronde nog wat meer punten kunnen halen, dan denk ik dat we ons zeker zullen handhaven in de Serie A." Venezia neemt het vanavond op tegen concurrent Salernitana.



GOAL EN ASSIST

Heymans kwam ook al regelmatig in actie. Hij startte in de competitie drie keer in de basis en mocht vier keer invallen. Tegen Cagliari leverde hij een assist af. In de Coppa Italia startte hij twee keer en scoorde hij tegen Ternana zijn eerste treffer.

"Ik ben tevreden met mijn eerste zes maanden in Italië, al had ik de laatste weken misschien wat meer minuten willen spelen. Maar oké, ik heb wel een stap gezet van een ploeg onderaan de Jupiler Pro League naar een ploeg in een top vijf competitie in de wereld. Dat is een stap die heel groot is en die de mensen toch wel eens durven te onderschatten. Desondanks ben ik toch al mogen starten aan een aantal wedstrijden. Ik ben ingevallen, heb een assist kunnen leveren in de Serie A en scoorde mijn eerste goal in de Coppa Italia. Het is wat op en neer gegaan, maar ik ben tevreden met hoe het tot dusver is gelopen.”



BELGISCHE INTERESSE

Het was geen alledaagse stap, van Waasland-Beveren naar Venezia. Er waren nochtans ook genoeg opties in België, zoals Cercle Brugge. De 22-jarige middenvelder twijfelde echter nooit en als kers op de taart steeg Venezia naar de Serie A nadat hij al had getekend.

"Ik was einde contract bij Waasland-Beveren, waardoor ik al vanaf januari 2021 elders kon tekenen. Ik had toen een goede periode met de nodige doelpunten en assists. Ik sprak met heel wat Belgische clubs, onder de top zes, en ik zag dat wel zitten. Maar op een gegeven moment kwam mijn makelaar met de optie Venezia. Ik bekeek een aantal matchen en de manier van voetballen stond mij wel aan. De club nodigde mij dan een weekend uit om de club en de stad te leren kennen en het was duidelijk dat ik die kans moest grijpen. Het was misschien wel een ‘once in a lifetime’-mogelijkheid. En het is bovendien ook makkelijker om vanuit de Serie A eventueel terug te keren naar België. Als mens verrijkt deze uitdaging mij ook en ik leer hier als voetballer enorm veel bij, dus ik kon deze kans niet laten liggen."



STERKE BUSIO

"Ik tekende voor Venezia met de bedoeling om er in de Serie B te spelen en met in het achterhoofd dat er kans was dat het alsnog Serie A zou gaan worden. Als de club in de Italiaanse tweede klasse zou hebben gespeeld, ben ik er zeker van dat ik 3/4e van de wedstrijden zou hebben gespeeld. De club heeft enkele toppers gehaald toen ze promoveerden, met onder meer Gianluca Busio (die ook interesse genoot van Genk, Anderlecht en Club Brugge, nvdr.) die volgens mij op een dag de wereldtop zal halen. Dan is er Ethan Ampadu die van Chelsea wordt gehuurd en ook nog Mattia Aramu die al 5 goals en 3 assists heeft in de competitie. Er is dus héél veel kwaliteit op het middenveld en het is voor mij heel aangenaam om ook veel van hen te leren." Met Michaël Cuisance haalde Venezia nog een middenvelder weg bij Bayern München.

De Serie A is uiteraard van een veel hoger niveau dan de Jupiler Pro League. "In de eerste weken bij Venezia moest ik vooral wennen aan het ritme. Het gaat tegen 100% op training. In België ging het er soms wel eens rustig aan toe als het op training bijvoorbeeld een wedstrijdje vijf tegen vijf was. Dat is hier absoluut niet het geval, hier heb je geen twee seconden tijd om na te denken. Daarin zette ik al enorm veel stappen voorwaarts. Als ik op een dag zou terugkeren naar België dan is dat wel een aspect dat ik zou meenemen en waarbij ik op dat vlak een voorsprong zou hebben op veel spelers."



ATALANTA MAAKT INDRUK

Met Internazionale, AC Milan, Napoli, Juventus en AS Roma heeft de Serie A een pak topclubs. Toch waren zij niet de ploegen die het meeste indruk hebben nagelaten op Heymans. "Atalanta liet de beste indruk achter op mij. Een paar spelers vertelden mij voor het seizoen al dat dit één van de moeilijkste matchen van het jaar ging zijn. Ik was toch verrast, want we gingen toch tegen Juventus, Inter enzovoort spelen. Toen we in Bergamo moesten spelen, werden we echt weggespeeld en verloren we met 4-0. Ze hebben niet die grote namen, maar het is een echte machine die draait met een beresterke Ilicic."

"En als ik naar individuele spelers kijk, dan kom ik uit bij Leonardo Bonucci van Juventus. Hij straalt zoveel rust uit aan de bal en hij kan de bal zo goed tussen de linies spelen. Dat is echt ongelooflijk om zien. We speelden tegen Lazio en Pedro, die misschien over zijn top heen is, was ook ongelooflijk goed. Dan heb je ook nog Franck Ribéry van Salernitana… Je ziet dat dit wereldtoppers zijn en het is heel leerrijk om er met je ogen van te kunnen leren”, besluit Heymans.

Zal Heymans een vaste waarde worden bij Venezia?

Meest recent

Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

0
0
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

41
41
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

41
41
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

186
186
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

79
79
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

36
36
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

25
25
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

60
60
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

266
266
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

57
57
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

74
74
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

79
79
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

53
53
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

51
51
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

231
231
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

352
352
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

71
71
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

206
206
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

174
174
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

203
203
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

484
484
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

271
271
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

367
367
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

96
96
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

353
353

Meer sportnieuws