Heymans geniet van ex-target RSCA en Club: "Haalt de wereldtop"

206
Heymans geniet van ex-target RSCA en Club:

Er spelen heel wat Belgen in de Serie A en Serie B. Eén van de meest verrassende transfers van afgelopen zomer was die van Daan Heymans van Waasland-Beveren naar Venezia. Onze redactie sprak met de middenvelder over zijn eerste maanden in de Serie A, over Gianluca Busio (ex-target van de Belgische top), het sterke Atalanta en Franck Ribery & co. 


Venezia doet het als promovenus best goed in de Italiaanse eerste klasse. Het staat zestiende en heeft al zes punten meer dan de derde laatst (Genoa). De laatste drie in Italië degraderen. Heymans is tevreden. "In Italië hadden ze niet verwacht dat we dergelijke resultaten bij elkaar zouden gaan spelen. We staan zes punten boven de degradatie en we versloegen in eigen huis zelfs enkele toppers. Het is ook een feit dat we wel iets teveel punten hebben laten liggen tegen rechtstreekse concurrenten. Als we daar in de terugronde nog wat meer punten kunnen halen, dan denk ik dat we ons zeker zullen handhaven in de Serie A." Venezia neemt het vanavond op tegen concurrent Salernitana.



GOAL EN ASSIST

Heymans kwam ook al regelmatig in actie. Hij startte in de competitie drie keer in de basis en mocht vier keer invallen. Tegen Cagliari leverde hij een assist af. In de Coppa Italia startte hij twee keer en scoorde hij tegen Ternana zijn eerste treffer.

"Ik ben tevreden met mijn eerste zes maanden in Italië, al had ik de laatste weken misschien wat meer minuten willen spelen. Maar oké, ik heb wel een stap gezet van een ploeg onderaan de Jupiler Pro League naar een ploeg in een top vijf competitie in de wereld. Dat is een stap die heel groot is en die de mensen toch wel eens durven te onderschatten. Desondanks ben ik toch al mogen starten aan een aantal wedstrijden. Ik ben ingevallen, heb een assist kunnen leveren in de Serie A en scoorde mijn eerste goal in de Coppa Italia. Het is wat op en neer gegaan, maar ik ben tevreden met hoe het tot dusver is gelopen.”



BELGISCHE INTERESSE

Het was geen alledaagse stap, van Waasland-Beveren naar Venezia. Er waren nochtans ook genoeg opties in België, zoals Cercle Brugge. De 22-jarige middenvelder twijfelde echter nooit en als kers op de taart steeg Venezia naar de Serie A nadat hij al had getekend.

"Ik was einde contract bij Waasland-Beveren, waardoor ik al vanaf januari 2021 elders kon tekenen. Ik had toen een goede periode met de nodige doelpunten en assists. Ik sprak met heel wat Belgische clubs, onder de top zes, en ik zag dat wel zitten. Maar op een gegeven moment kwam mijn makelaar met de optie Venezia. Ik bekeek een aantal matchen en de manier van voetballen stond mij wel aan. De club nodigde mij dan een weekend uit om de club en de stad te leren kennen en het was duidelijk dat ik die kans moest grijpen. Het was misschien wel een ‘once in a lifetime’-mogelijkheid. En het is bovendien ook makkelijker om vanuit de Serie A eventueel terug te keren naar België. Als mens verrijkt deze uitdaging mij ook en ik leer hier als voetballer enorm veel bij, dus ik kon deze kans niet laten liggen."



STERKE BUSIO

"Ik tekende voor Venezia met de bedoeling om er in de Serie B te spelen en met in het achterhoofd dat er kans was dat het alsnog Serie A zou gaan worden. Als de club in de Italiaanse tweede klasse zou hebben gespeeld, ben ik er zeker van dat ik 3/4e van de wedstrijden zou hebben gespeeld. De club heeft enkele toppers gehaald toen ze promoveerden, met onder meer Gianluca Busio (die ook interesse genoot van Genk, Anderlecht en Club Brugge, nvdr.) die volgens mij op een dag de wereldtop zal halen. Dan is er Ethan Ampadu die van Chelsea wordt gehuurd en ook nog Mattia Aramu die al 5 goals en 3 assists heeft in de competitie. Er is dus héél veel kwaliteit op het middenveld en het is voor mij heel aangenaam om ook veel van hen te leren." Met Michaël Cuisance haalde Venezia nog een middenvelder weg bij Bayern München.

De Serie A is uiteraard van een veel hoger niveau dan de Jupiler Pro League. "In de eerste weken bij Venezia moest ik vooral wennen aan het ritme. Het gaat tegen 100% op training. In België ging het er soms wel eens rustig aan toe als het op training bijvoorbeeld een wedstrijdje vijf tegen vijf was. Dat is hier absoluut niet het geval, hier heb je geen twee seconden tijd om na te denken. Daarin zette ik al enorm veel stappen voorwaarts. Als ik op een dag zou terugkeren naar België dan is dat wel een aspect dat ik zou meenemen en waarbij ik op dat vlak een voorsprong zou hebben op veel spelers."



ATALANTA MAAKT INDRUK

Met Internazionale, AC Milan, Napoli, Juventus en AS Roma heeft de Serie A een pak topclubs. Toch waren zij niet de ploegen die het meeste indruk hebben nagelaten op Heymans. "Atalanta liet de beste indruk achter op mij. Een paar spelers vertelden mij voor het seizoen al dat dit één van de moeilijkste matchen van het jaar ging zijn. Ik was toch verrast, want we gingen toch tegen Juventus, Inter enzovoort spelen. Toen we in Bergamo moesten spelen, werden we echt weggespeeld en verloren we met 4-0. Ze hebben niet die grote namen, maar het is een echte machine die draait met een beresterke Ilicic."

"En als ik naar individuele spelers kijk, dan kom ik uit bij Leonardo Bonucci van Juventus. Hij straalt zoveel rust uit aan de bal en hij kan de bal zo goed tussen de linies spelen. Dat is echt ongelooflijk om zien. We speelden tegen Lazio en Pedro, die misschien over zijn top heen is, was ook ongelooflijk goed. Dan heb je ook nog Franck Ribéry van Salernitana… Je ziet dat dit wereldtoppers zijn en het is heel leerrijk om er met je ogen van te kunnen leren”, besluit Heymans.

LEES OOK: Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Zal Heymans een vaste waarde worden bij Venezia?

Meest recent

Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

0
0
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

7
7
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

22
22
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

29
29
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

69
69
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

185
185
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

348
348
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

360
360
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

190
190
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

65
65
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

277
277
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

115
115
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

279
279
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

397
397
Leko leert lesje: duo valt door de mand bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na een nieuwe galavertoning in de Champions League, al is Ivan Leko ...

442
442
Club slaat Mechele met verstomming: fans gaan uit hun dak

Een gebroken neus houdt Brandon Mechele niet tegen. Amper een week nadat de verdediger van Club ...

198
198
SK Beveren pakt uit en geeft jonge middenvelder kans

SK Beveren veroverde vorig seizoen met overmacht de titel in de Challenger Pro League en is ook in ...

44
44
Kassa rinkelt: Club op koers voor nóg grotere CL-jackpot

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League. Nadat het woensdagavond ...

296
296
Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

78
78
'Nieuwe saillante details affaire-Ronaldo lekken uit'

De Portugese voetbalwereld daverde de voorbije weken op zijn grondvesten. Aanvoerder en vedette ...

84
84
Europese domper voor fans: STVV onderneemt actie

STVV begon zijn campagne in de Conference League uitstekend met een zege tegen Iberia en hoopt om ...

38
38
Patro verrast compleet met nieuwe functie Nilis

Luc Nilis is nog steeds één van de meest iconische spitsen die België ooit ...

249
249
Courtois onthult: "Bij deze club wil ik carrière afsluiten"

Real Madrid boekte woensdagavond in de Champions League uiteindelijk een vlotte zege tegen RB ...

142
142
Club binnen 2 weken al zo goed als zeker van kwalificatie?

In drie van de laatste vier seizoenen wist Club Brugge door te stoten tot de knock-outfase van de ...

258
258
Kogel door de kerk: Gunnarsdottir ontslagen bij Red Flames

De Red Flames liepen deze maand tegen een enorme domper aan, want nadat ze in een tweeluik ...

97
97

Meer sportnieuws