Heymans geniet van ex-target RSCA en Club: "Haalt de wereldtop"

206
Heymans geniet van ex-target RSCA en Club:

Er spelen heel wat Belgen in de Serie A en Serie B. Eén van de meest verrassende transfers van afgelopen zomer was die van Daan Heymans van Waasland-Beveren naar Venezia. Onze redactie sprak met de middenvelder over zijn eerste maanden in de Serie A, over Gianluca Busio (ex-target van de Belgische top), het sterke Atalanta en Franck Ribery & co. 


Venezia doet het als promovenus best goed in de Italiaanse eerste klasse. Het staat zestiende en heeft al zes punten meer dan de derde laatst (Genoa). De laatste drie in Italië degraderen. Heymans is tevreden. "In Italië hadden ze niet verwacht dat we dergelijke resultaten bij elkaar zouden gaan spelen. We staan zes punten boven de degradatie en we versloegen in eigen huis zelfs enkele toppers. Het is ook een feit dat we wel iets teveel punten hebben laten liggen tegen rechtstreekse concurrenten. Als we daar in de terugronde nog wat meer punten kunnen halen, dan denk ik dat we ons zeker zullen handhaven in de Serie A." Venezia neemt het vanavond op tegen concurrent Salernitana.



GOAL EN ASSIST

Heymans kwam ook al regelmatig in actie. Hij startte in de competitie drie keer in de basis en mocht vier keer invallen. Tegen Cagliari leverde hij een assist af. In de Coppa Italia startte hij twee keer en scoorde hij tegen Ternana zijn eerste treffer.

"Ik ben tevreden met mijn eerste zes maanden in Italië, al had ik de laatste weken misschien wat meer minuten willen spelen. Maar oké, ik heb wel een stap gezet van een ploeg onderaan de Jupiler Pro League naar een ploeg in een top vijf competitie in de wereld. Dat is een stap die heel groot is en die de mensen toch wel eens durven te onderschatten. Desondanks ben ik toch al mogen starten aan een aantal wedstrijden. Ik ben ingevallen, heb een assist kunnen leveren in de Serie A en scoorde mijn eerste goal in de Coppa Italia. Het is wat op en neer gegaan, maar ik ben tevreden met hoe het tot dusver is gelopen.”



BELGISCHE INTERESSE

Het was geen alledaagse stap, van Waasland-Beveren naar Venezia. Er waren nochtans ook genoeg opties in België, zoals Cercle Brugge. De 22-jarige middenvelder twijfelde echter nooit en als kers op de taart steeg Venezia naar de Serie A nadat hij al had getekend.

"Ik was einde contract bij Waasland-Beveren, waardoor ik al vanaf januari 2021 elders kon tekenen. Ik had toen een goede periode met de nodige doelpunten en assists. Ik sprak met heel wat Belgische clubs, onder de top zes, en ik zag dat wel zitten. Maar op een gegeven moment kwam mijn makelaar met de optie Venezia. Ik bekeek een aantal matchen en de manier van voetballen stond mij wel aan. De club nodigde mij dan een weekend uit om de club en de stad te leren kennen en het was duidelijk dat ik die kans moest grijpen. Het was misschien wel een ‘once in a lifetime’-mogelijkheid. En het is bovendien ook makkelijker om vanuit de Serie A eventueel terug te keren naar België. Als mens verrijkt deze uitdaging mij ook en ik leer hier als voetballer enorm veel bij, dus ik kon deze kans niet laten liggen."



STERKE BUSIO

"Ik tekende voor Venezia met de bedoeling om er in de Serie B te spelen en met in het achterhoofd dat er kans was dat het alsnog Serie A zou gaan worden. Als de club in de Italiaanse tweede klasse zou hebben gespeeld, ben ik er zeker van dat ik 3/4e van de wedstrijden zou hebben gespeeld. De club heeft enkele toppers gehaald toen ze promoveerden, met onder meer Gianluca Busio (die ook interesse genoot van Genk, Anderlecht en Club Brugge, nvdr.) die volgens mij op een dag de wereldtop zal halen. Dan is er Ethan Ampadu die van Chelsea wordt gehuurd en ook nog Mattia Aramu die al 5 goals en 3 assists heeft in de competitie. Er is dus héél veel kwaliteit op het middenveld en het is voor mij heel aangenaam om ook veel van hen te leren." Met Michaël Cuisance haalde Venezia nog een middenvelder weg bij Bayern München.

De Serie A is uiteraard van een veel hoger niveau dan de Jupiler Pro League. "In de eerste weken bij Venezia moest ik vooral wennen aan het ritme. Het gaat tegen 100% op training. In België ging het er soms wel eens rustig aan toe als het op training bijvoorbeeld een wedstrijdje vijf tegen vijf was. Dat is hier absoluut niet het geval, hier heb je geen twee seconden tijd om na te denken. Daarin zette ik al enorm veel stappen voorwaarts. Als ik op een dag zou terugkeren naar België dan is dat wel een aspect dat ik zou meenemen en waarbij ik op dat vlak een voorsprong zou hebben op veel spelers."



ATALANTA MAAKT INDRUK

Met Internazionale, AC Milan, Napoli, Juventus en AS Roma heeft de Serie A een pak topclubs. Toch waren zij niet de ploegen die het meeste indruk hebben nagelaten op Heymans. "Atalanta liet de beste indruk achter op mij. Een paar spelers vertelden mij voor het seizoen al dat dit één van de moeilijkste matchen van het jaar ging zijn. Ik was toch verrast, want we gingen toch tegen Juventus, Inter enzovoort spelen. Toen we in Bergamo moesten spelen, werden we echt weggespeeld en verloren we met 4-0. Ze hebben niet die grote namen, maar het is een echte machine die draait met een beresterke Ilicic."

"En als ik naar individuele spelers kijk, dan kom ik uit bij Leonardo Bonucci van Juventus. Hij straalt zoveel rust uit aan de bal en hij kan de bal zo goed tussen de linies spelen. Dat is echt ongelooflijk om zien. We speelden tegen Lazio en Pedro, die misschien over zijn top heen is, was ook ongelooflijk goed. Dan heb je ook nog Franck Ribéry van Salernitana… Je ziet dat dit wereldtoppers zijn en het is heel leerrijk om er met je ogen van te kunnen leren”, besluit Heymans.

LEES OOK: KRC Genk passeert weer langs de kassa door Juventus

Zal Heymans een vaste waarde worden bij Venezia?

Meest recent

'Moreira verrast: plots transfer naar Europese topclub'

Diego Moreira staat op het punt om een opvallende transfer af te ronden. Volgens de laatste ...

37
37
Twee ‘verdwenen’ RSCA-spelers: tijd voor duidelijkheid

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. De Brusselaars verloren met 1-0 van SK ...

225
225
Vete in Charleroi: "Bayat viel speler aan"

Charleroi pronkt na twee speeldagen met het maximum van de punten mee aan de leiding in de Jupiler ...

56
56
Zulte Waregem pakt uit met zeer stevige aanwinst

Zulte Waregem is zeer goed aan het seizoen begonnen. Ze pakten een vier op zes tegen KRC Genk en ...

48
48
'Lukaku debuteert véél sneller dan verwacht'

Deze zomer kende de maandenlang aanslepende soap tussen Napoli en Romelu Lukaku eindelijk zijn ...

39
39
Pocognoli verklaart zijn keuze voor Schotland

Sébastien Pocognoli moest deze zomer opstappen bij AS Monaco, maar heeft niet al te lang ...

33
33
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

134
134
'Volgende belangrijke vertrekker bij Union'

Bij Union zien ze deze zomer weer de nodige smaakmakers de club verlaten. Kjell Scherpen en Anan ...

51
51
Fernandez-Pardo op ramkoers met Lille: voorzitter haalt uit

Voor een aantal Rode Duivels belooft het einde van de zomemercato nog zeer spannend te worden. Dat ...

72
72
Spaanse pers maakt meteen straffe Bisiwu-vergelijking

Jesse Bisiwu heeft zijn intrede bij FC Barcelona niet gemist. Onze 18-jarige landgenoot drukte bij ...

199
199
Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

De grootste verrassing van afgelopen weekend in de Jupiler Pro League was zonder twijfel de eerste ...

563
563
'Van der Brempt heeft opmerkelijke transfer beet'

De rechtsachter is één van de posities waar binnenkort vernieuwing zal moeten komen ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, nieuw record bij Club'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

263
263
Arsenal-legende trekt grote ogen bij Tzolis: “Goudklomp!”

Christos Tzolis heeft zijn start niet gemist bij Arsenal. De Griekse buitenspeler maakte de overstap ...

118
118
Westerlo hengelt talent binnen: ‘Lengte, kracht en snelheid’

Westerlo heeft op de officiële kanalen een nieuwe zomertransfer bekendgemaakt. De Kemphanen ...

37
37
Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Cercle Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Groen-Zwart is nog op zoek naar versterkingen en ...

115
115
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

398
398
'OHL ruikt miljoenen na Bundesliga-interesse'

OH Leuven lijkt rekening te moeten houden met een vertrek van Roggerio Nyakossi. De 22-jarige ...

91
91
'STVV weigert miljoenenbod op sterspeler'

STVV heeft opnieuw een stevig bod op Ilias Sebaoui van tafel geveegd. Nadat eerder Amed SK 2,5 ...

199
199
Goudklomp voor Antwerp: "Zoals Vermeeren en Keita"

Royal Antwerp FC won afgelopen weekend van KV Kortrijk. Daardoor begon de Great Old met een zes op ...

574
574
'Anderlecht plots gelinkt aan JPL-smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft heel erg nood aan aanvallende versterking, dat bleek nog maar eens tegen SK ...

581
581
'De Ketelaere grijpt naast absolute droomtransfer'

Een transfer naar Paris Saint-Germain zit er voor Charles De Ketelaere wellicht niet meer in. PSG ...

235
235
KRC Genk passeert weer langs de kassa door Juventus

KRC Genk kent een héél lucratieve zomer. Ze verkochten al voor 33 miljoen euro, maar ...

279
279
Nieuwe smaakmaker voor AA Gent? "Dit is zalig"

AA Gent is met een foutloze 6 op 6 aan de competitie begonnen. Zondagnamiddag werd ook La ...

264
264
Vraagtekens bij ingreep Bruno: "Is een transfer hangende?"

De eerste nederlaag van het seizoen is een feit bij RSC Anderlecht. De recordkampioen ging ...

442
442

Meer sportnieuws