Heymans geniet van ex-target RSCA en Club: "Haalt de wereldtop"

door
Heymans geniet van ex-target RSCA en Club:

Er spelen heel wat Belgen in de Serie A en Serie B. Eén van de meest verrassende transfers van afgelopen zomer was die van Daan Heymans van Waasland-Beveren naar Venezia. Onze redactie sprak met de middenvelder over zijn eerste maanden in de Serie A, over Gianluca Busio (ex-target van de Belgische top), het sterke Atalanta en Franck Ribery & co. 


Venezia doet het als promovenus best goed in de Italiaanse eerste klasse. Het staat zestiende en heeft al zes punten meer dan de derde laatst (Genoa). De laatste drie in Italië degraderen. Heymans is tevreden. "In Italië hadden ze niet verwacht dat we dergelijke resultaten bij elkaar zouden gaan spelen. We staan zes punten boven de degradatie en we versloegen in eigen huis zelfs enkele toppers. Het is ook een feit dat we wel iets teveel punten hebben laten liggen tegen rechtstreekse concurrenten. Als we daar in de terugronde nog wat meer punten kunnen halen, dan denk ik dat we ons zeker zullen handhaven in de Serie A." Venezia neemt het vanavond op tegen concurrent Salernitana.



GOAL EN ASSIST

Heymans kwam ook al regelmatig in actie. Hij startte in de competitie drie keer in de basis en mocht vier keer invallen. Tegen Cagliari leverde hij een assist af. In de Coppa Italia startte hij twee keer en scoorde hij tegen Ternana zijn eerste treffer.

"Ik ben tevreden met mijn eerste zes maanden in Italië, al had ik de laatste weken misschien wat meer minuten willen spelen. Maar oké, ik heb wel een stap gezet van een ploeg onderaan de Jupiler Pro League naar een ploeg in een top vijf competitie in de wereld. Dat is een stap die heel groot is en die de mensen toch wel eens durven te onderschatten. Desondanks ben ik toch al mogen starten aan een aantal wedstrijden. Ik ben ingevallen, heb een assist kunnen leveren in de Serie A en scoorde mijn eerste goal in de Coppa Italia. Het is wat op en neer gegaan, maar ik ben tevreden met hoe het tot dusver is gelopen.”



BELGISCHE INTERESSE

Het was geen alledaagse stap, van Waasland-Beveren naar Venezia. Er waren nochtans ook genoeg opties in België, zoals Cercle Brugge. De 22-jarige middenvelder twijfelde echter nooit en als kers op de taart steeg Venezia naar de Serie A nadat hij al had getekend.

"Ik was einde contract bij Waasland-Beveren, waardoor ik al vanaf januari 2021 elders kon tekenen. Ik had toen een goede periode met de nodige doelpunten en assists. Ik sprak met heel wat Belgische clubs, onder de top zes, en ik zag dat wel zitten. Maar op een gegeven moment kwam mijn makelaar met de optie Venezia. Ik bekeek een aantal matchen en de manier van voetballen stond mij wel aan. De club nodigde mij dan een weekend uit om de club en de stad te leren kennen en het was duidelijk dat ik die kans moest grijpen. Het was misschien wel een ‘once in a lifetime’-mogelijkheid. En het is bovendien ook makkelijker om vanuit de Serie A eventueel terug te keren naar België. Als mens verrijkt deze uitdaging mij ook en ik leer hier als voetballer enorm veel bij, dus ik kon deze kans niet laten liggen."



STERKE BUSIO

"Ik tekende voor Venezia met de bedoeling om er in de Serie B te spelen en met in het achterhoofd dat er kans was dat het alsnog Serie A zou gaan worden. Als de club in de Italiaanse tweede klasse zou hebben gespeeld, ben ik er zeker van dat ik 3/4e van de wedstrijden zou hebben gespeeld. De club heeft enkele toppers gehaald toen ze promoveerden, met onder meer Gianluca Busio (die ook interesse genoot van Genk, Anderlecht en Club Brugge, nvdr.) die volgens mij op een dag de wereldtop zal halen. Dan is er Ethan Ampadu die van Chelsea wordt gehuurd en ook nog Mattia Aramu die al 5 goals en 3 assists heeft in de competitie. Er is dus héél veel kwaliteit op het middenveld en het is voor mij heel aangenaam om ook veel van hen te leren." Met Michaël Cuisance haalde Venezia nog een middenvelder weg bij Bayern München.

De Serie A is uiteraard van een veel hoger niveau dan de Jupiler Pro League. "In de eerste weken bij Venezia moest ik vooral wennen aan het ritme. Het gaat tegen 100% op training. In België ging het er soms wel eens rustig aan toe als het op training bijvoorbeeld een wedstrijdje vijf tegen vijf was. Dat is hier absoluut niet het geval, hier heb je geen twee seconden tijd om na te denken. Daarin zette ik al enorm veel stappen voorwaarts. Als ik op een dag zou terugkeren naar België dan is dat wel een aspect dat ik zou meenemen en waarbij ik op dat vlak een voorsprong zou hebben op veel spelers."



ATALANTA MAAKT INDRUK

Met Internazionale, AC Milan, Napoli, Juventus en AS Roma heeft de Serie A een pak topclubs. Toch waren zij niet de ploegen die het meeste indruk hebben nagelaten op Heymans. "Atalanta liet de beste indruk achter op mij. Een paar spelers vertelden mij voor het seizoen al dat dit één van de moeilijkste matchen van het jaar ging zijn. Ik was toch verrast, want we gingen toch tegen Juventus, Inter enzovoort spelen. Toen we in Bergamo moesten spelen, werden we echt weggespeeld en verloren we met 4-0. Ze hebben niet die grote namen, maar het is een echte machine die draait met een beresterke Ilicic."

"En als ik naar individuele spelers kijk, dan kom ik uit bij Leonardo Bonucci van Juventus. Hij straalt zoveel rust uit aan de bal en hij kan de bal zo goed tussen de linies spelen. Dat is echt ongelooflijk om zien. We speelden tegen Lazio en Pedro, die misschien over zijn top heen is, was ook ongelooflijk goed. Dan heb je ook nog Franck Ribéry van Salernitana… Je ziet dat dit wereldtoppers zijn en het is heel leerrijk om er met je ogen van te kunnen leren”, besluit Heymans.

LEES OOK: Serie A 'droomt' van nieuwe historische landstitel

Zal Heymans een vaste waarde worden bij Venezia?

Meest recent

'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

11
11
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

49
49
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

20
20
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

337
337
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

93
93
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

143
143
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

41
41
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

93
93
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

109
109
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

110
110
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

84
84
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

36
36
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

203
203
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

335
335
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

518
518
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

415
415
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

370
370
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

409
409
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

413
413
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

666
666
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

622
622
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

142
142
Degryse maakt korte metten met Gouden Schoen: “Echt bizar”

De Gouden Schoen staat voor de deur en de analisten roepen één voor één ...

246
246
Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Cercle Brugge hoopt zich na de winterbreak uit de degradatiezorgen te spelen. Groen-Zwart zit ook ...

136
136
Leko duidelijk over Gouden Schoen: “Ik zou in shock zijn…”

Zondag staat het gala van de Gouden Schoen op het programma en de grote favoriet is Christos Tzolis. ...

219
219

Meer sportnieuws