Heymans geniet van ex-target RSCA en Club: "Haalt de wereldtop"

206
Heymans geniet van ex-target RSCA en Club:

Er spelen heel wat Belgen in de Serie A en Serie B. Eén van de meest verrassende transfers van afgelopen zomer was die van Daan Heymans van Waasland-Beveren naar Venezia. Onze redactie sprak met de middenvelder over zijn eerste maanden in de Serie A, over Gianluca Busio (ex-target van de Belgische top), het sterke Atalanta en Franck Ribery & co. 


Venezia doet het als promovenus best goed in de Italiaanse eerste klasse. Het staat zestiende en heeft al zes punten meer dan de derde laatst (Genoa). De laatste drie in Italië degraderen. Heymans is tevreden. "In Italië hadden ze niet verwacht dat we dergelijke resultaten bij elkaar zouden gaan spelen. We staan zes punten boven de degradatie en we versloegen in eigen huis zelfs enkele toppers. Het is ook een feit dat we wel iets teveel punten hebben laten liggen tegen rechtstreekse concurrenten. Als we daar in de terugronde nog wat meer punten kunnen halen, dan denk ik dat we ons zeker zullen handhaven in de Serie A." Venezia neemt het vanavond op tegen concurrent Salernitana.



GOAL EN ASSIST

Heymans kwam ook al regelmatig in actie. Hij startte in de competitie drie keer in de basis en mocht vier keer invallen. Tegen Cagliari leverde hij een assist af. In de Coppa Italia startte hij twee keer en scoorde hij tegen Ternana zijn eerste treffer.

"Ik ben tevreden met mijn eerste zes maanden in Italië, al had ik de laatste weken misschien wat meer minuten willen spelen. Maar oké, ik heb wel een stap gezet van een ploeg onderaan de Jupiler Pro League naar een ploeg in een top vijf competitie in de wereld. Dat is een stap die heel groot is en die de mensen toch wel eens durven te onderschatten. Desondanks ben ik toch al mogen starten aan een aantal wedstrijden. Ik ben ingevallen, heb een assist kunnen leveren in de Serie A en scoorde mijn eerste goal in de Coppa Italia. Het is wat op en neer gegaan, maar ik ben tevreden met hoe het tot dusver is gelopen.”



BELGISCHE INTERESSE

Het was geen alledaagse stap, van Waasland-Beveren naar Venezia. Er waren nochtans ook genoeg opties in België, zoals Cercle Brugge. De 22-jarige middenvelder twijfelde echter nooit en als kers op de taart steeg Venezia naar de Serie A nadat hij al had getekend.

"Ik was einde contract bij Waasland-Beveren, waardoor ik al vanaf januari 2021 elders kon tekenen. Ik had toen een goede periode met de nodige doelpunten en assists. Ik sprak met heel wat Belgische clubs, onder de top zes, en ik zag dat wel zitten. Maar op een gegeven moment kwam mijn makelaar met de optie Venezia. Ik bekeek een aantal matchen en de manier van voetballen stond mij wel aan. De club nodigde mij dan een weekend uit om de club en de stad te leren kennen en het was duidelijk dat ik die kans moest grijpen. Het was misschien wel een ‘once in a lifetime’-mogelijkheid. En het is bovendien ook makkelijker om vanuit de Serie A eventueel terug te keren naar België. Als mens verrijkt deze uitdaging mij ook en ik leer hier als voetballer enorm veel bij, dus ik kon deze kans niet laten liggen."



STERKE BUSIO

"Ik tekende voor Venezia met de bedoeling om er in de Serie B te spelen en met in het achterhoofd dat er kans was dat het alsnog Serie A zou gaan worden. Als de club in de Italiaanse tweede klasse zou hebben gespeeld, ben ik er zeker van dat ik 3/4e van de wedstrijden zou hebben gespeeld. De club heeft enkele toppers gehaald toen ze promoveerden, met onder meer Gianluca Busio (die ook interesse genoot van Genk, Anderlecht en Club Brugge, nvdr.) die volgens mij op een dag de wereldtop zal halen. Dan is er Ethan Ampadu die van Chelsea wordt gehuurd en ook nog Mattia Aramu die al 5 goals en 3 assists heeft in de competitie. Er is dus héél veel kwaliteit op het middenveld en het is voor mij heel aangenaam om ook veel van hen te leren." Met Michaël Cuisance haalde Venezia nog een middenvelder weg bij Bayern München.

De Serie A is uiteraard van een veel hoger niveau dan de Jupiler Pro League. "In de eerste weken bij Venezia moest ik vooral wennen aan het ritme. Het gaat tegen 100% op training. In België ging het er soms wel eens rustig aan toe als het op training bijvoorbeeld een wedstrijdje vijf tegen vijf was. Dat is hier absoluut niet het geval, hier heb je geen twee seconden tijd om na te denken. Daarin zette ik al enorm veel stappen voorwaarts. Als ik op een dag zou terugkeren naar België dan is dat wel een aspect dat ik zou meenemen en waarbij ik op dat vlak een voorsprong zou hebben op veel spelers."



ATALANTA MAAKT INDRUK

Met Internazionale, AC Milan, Napoli, Juventus en AS Roma heeft de Serie A een pak topclubs. Toch waren zij niet de ploegen die het meeste indruk hebben nagelaten op Heymans. "Atalanta liet de beste indruk achter op mij. Een paar spelers vertelden mij voor het seizoen al dat dit één van de moeilijkste matchen van het jaar ging zijn. Ik was toch verrast, want we gingen toch tegen Juventus, Inter enzovoort spelen. Toen we in Bergamo moesten spelen, werden we echt weggespeeld en verloren we met 4-0. Ze hebben niet die grote namen, maar het is een echte machine die draait met een beresterke Ilicic."

"En als ik naar individuele spelers kijk, dan kom ik uit bij Leonardo Bonucci van Juventus. Hij straalt zoveel rust uit aan de bal en hij kan de bal zo goed tussen de linies spelen. Dat is echt ongelooflijk om zien. We speelden tegen Lazio en Pedro, die misschien over zijn top heen is, was ook ongelooflijk goed. Dan heb je ook nog Franck Ribéry van Salernitana… Je ziet dat dit wereldtoppers zijn en het is heel leerrijk om er met je ogen van te kunnen leren”, besluit Heymans.

LEES OOK: Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

Zal Heymans een vaste waarde worden bij Venezia?

Meest recent

Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

9
9
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

41
41
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

67
67
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

13
13
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

65
65
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

158
158
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

114
114
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

156
156
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

114
114
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

81
81
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

131
131
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

63
63
'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Voor Club Brugge breken er zeer drukke weken aan, want in drie van de vier komende weken wacht een ...

258
258
'Witte rook: Courtois kent zijn club voor volgend seizoen'

De Rode Duivels moesten het de voorbije weken in de Nations League zien te stellen zonder Thibaut ...

386
386
Tielemans moet vrezen: Neville komt met pijnlijk verdict

Het is alweer crisis bij Manchester United, dat afgelopen weekend niet verder raakte dan een 1-1 ...

60
60
'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Thibaut Courtois heeft een opvallende zet gedaan naast het voetbalveld. De doelman van Real Madrid ...

83
83
Cucurella reageert op rood Vinicius: "Als ze één haar aanraken..."

Real Madrid pakte zaterdag een belangrijke zege tegen Villarreal, maar grote vreugde heerste er ...

211
211
Bizarre situatie Club: genegeerd door Leko, niet door maats

Club Brugge stoomt zich klaar voor zijn volgende cruciale opdracht, want dinsdag volgt al de tweede ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Sensatietransfer Alvarez, nieuwe grootmacht voor Seys'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

123
123
"Atypische" Rik De Mil pakt achilleshiel KAA Gent hard aan

KAA Gent blijft verbazen. De Buffalo’s wonnen afgelopen speeldag met 0-2 op het veld van KV ...

201
201
Code rood bij Anderlecht: “Dit kan niet zo doorgaan”

RSC Anderlecht kroop afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League door het oog van de naald tegen ...

355
355
‘Club krijgt verrassend uitsluitsel over Forbs voor Inter’

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De twee blauw-zwarte clubs ...

407
407
Coucke belandt in onwaarschijnlijke financiële rollercoaster

Marc Coucke is in een financiële rollercoaster beland waar zelfs hij even van moet opkijken. ...

243
243
Degryse ziet 'nieuwe' topspeler opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hebben dit seizoen een ruime kern ...

515
515
"Ongelooflijk": Vandenbempt merkt énorme JPL-blunder op

Standard boekte een nul op negen. Ze verloren in een leeg stadion met 0-1 van Sporting Charleroi. ...

239
239

Meer sportnieuws