Joos: "Clement maakte grote fout bij Club"

733 stemmen
Joos:

Club Brugge lijkt helemaal klaar om de titelstrijd in de Champions' Play-Offs aan te gaan. Blauw-Zwart is de laatste weken helemaal onder stoom geraakt en boekte zondag tegen KRC Genk alweer zijn zesde competitiezege op rij. Hoewel het spelniveau nog regelmatig ruimte tot verbetering heeft, levert coach Alfred Schreuder dus goed werk.


De start onder het bewind van de Nederlander verliep nochtans behoorlijk stroef, met de bekeruitschakeling tegen AA Gent als dieptepunt. Maar Schreuder maakte vervolgens enkele duidelijke keuzes en die pakten goed uit. Bovendien tonen de winterse nieuwkomers zich een grote meerwaarde. Maar ook Mats Rits is sinds de komst van Schreuder weer op topniveau geraakt. De 28-jarige middenvelder wordt steeds bepalender voor zijn ploeg.

Analist Filip Joos vindt dan ook dat vorige coach Philippe Clement een fout maakte door Rits zo vaak uit zijn ploeg te laten. "Rits is volgens mij dé fout van Clement geweest dit seizoen", vertelde Joos maandagavond bij Extra Time. "Dat hij Eder Balanta de voorkeur gaf. Ik vind dat Rits in deze ploeg echt niet weg te denken is."

GOEDE BEURT SCHREUDER
Een andere geslaagde zet van Schreuder is dat hij Denis Odoi uitspeelde als controlerende middenvelder, terwijl die toch als aanwinst voor de defensie werd aangetrokken. "Schreuder heeft toch enkele opvallende keuzes gemaakt, waarvan we niet dachten dat ze die blij Club Brugge zouden maken. Zo haalde hij ook Noa Lang eruit. En vooral om Odoi daar centraal op het middenveld te zetten", is Wim De Coninck onder de indruk.

LEES OOK: 'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Welke coach schat u het hoogste in?

Meest recent

'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

45
45
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

25
25
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

151
151
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

72
72
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

89
89
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

60
60
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

61
61
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

101
101
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

153
153
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

277
277
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

286
286
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

195
195
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

370
370
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

130
130
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

612
612
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

91
91
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

61
61
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

347
347
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

60
60
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

150
150
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

38
38
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

102
102
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

126
126
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

183
183

Meer sportnieuws