Joos: "Clement maakte grote fout bij Club"

door
Joos:

Club Brugge lijkt helemaal klaar om de titelstrijd in de Champions' Play-Offs aan te gaan. Blauw-Zwart is de laatste weken helemaal onder stoom geraakt en boekte zondag tegen KRC Genk alweer zijn zesde competitiezege op rij. Hoewel het spelniveau nog regelmatig ruimte tot verbetering heeft, levert coach Alfred Schreuder dus goed werk.


De start onder het bewind van de Nederlander verliep nochtans behoorlijk stroef, met de bekeruitschakeling tegen AA Gent als dieptepunt. Maar Schreuder maakte vervolgens enkele duidelijke keuzes en die pakten goed uit. Bovendien tonen de winterse nieuwkomers zich een grote meerwaarde. Maar ook Mats Rits is sinds de komst van Schreuder weer op topniveau geraakt. De 28-jarige middenvelder wordt steeds bepalender voor zijn ploeg.

Analist Filip Joos vindt dan ook dat vorige coach Philippe Clement een fout maakte door Rits zo vaak uit zijn ploeg te laten. "Rits is volgens mij dé fout van Clement geweest dit seizoen", vertelde Joos maandagavond bij Extra Time. "Dat hij Eder Balanta de voorkeur gaf. Ik vind dat Rits in deze ploeg echt niet weg te denken is."

GOEDE BEURT SCHREUDER
Een andere geslaagde zet van Schreuder is dat hij Denis Odoi uitspeelde als controlerende middenvelder, terwijl die toch als aanwinst voor de defensie werd aangetrokken. "Schreuder heeft toch enkele opvallende keuzes gemaakt, waarvan we niet dachten dat ze die blij Club Brugge zouden maken. Zo haalde hij ook Noa Lang eruit. En vooral om Odoi daar centraal op het middenveld te zetten", is Wim De Coninck onder de indruk.

LEES OOK: Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Welke coach schat u het hoogste in?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

70
70
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

75
75
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

54
54
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

131
131
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

51
51
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

84
84
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

48
48
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

120
120
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

32
32
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

212
212
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1245
1245
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

128
128
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

62
62
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

178
178
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

364
364
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

73
73
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

139
139
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

46
46
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

190
190
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

96
96
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

353
353
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws