Joos: "Clement maakte grote fout bij Club"

door
Joos:

Club Brugge lijkt helemaal klaar om de titelstrijd in de Champions' Play-Offs aan te gaan. Blauw-Zwart is de laatste weken helemaal onder stoom geraakt en boekte zondag tegen KRC Genk alweer zijn zesde competitiezege op rij. Hoewel het spelniveau nog regelmatig ruimte tot verbetering heeft, levert coach Alfred Schreuder dus goed werk.


De start onder het bewind van de Nederlander verliep nochtans behoorlijk stroef, met de bekeruitschakeling tegen AA Gent als dieptepunt. Maar Schreuder maakte vervolgens enkele duidelijke keuzes en die pakten goed uit. Bovendien tonen de winterse nieuwkomers zich een grote meerwaarde. Maar ook Mats Rits is sinds de komst van Schreuder weer op topniveau geraakt. De 28-jarige middenvelder wordt steeds bepalender voor zijn ploeg.

Analist Filip Joos vindt dan ook dat vorige coach Philippe Clement een fout maakte door Rits zo vaak uit zijn ploeg te laten. "Rits is volgens mij dé fout van Clement geweest dit seizoen", vertelde Joos maandagavond bij Extra Time. "Dat hij Eder Balanta de voorkeur gaf. Ik vind dat Rits in deze ploeg echt niet weg te denken is."

GOEDE BEURT SCHREUDER
Een andere geslaagde zet van Schreuder is dat hij Denis Odoi uitspeelde als controlerende middenvelder, terwijl die toch als aanwinst voor de defensie werd aangetrokken. "Schreuder heeft toch enkele opvallende keuzes gemaakt, waarvan we niet dachten dat ze die blij Club Brugge zouden maken. Zo haalde hij ook Noa Lang eruit. En vooral om Odoi daar centraal op het middenveld te zetten", is Wim De Coninck onder de indruk.

LEES OOK: Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Welke coach schat u het hoogste in?

Meest recent

Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

8
8
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

35
35
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

60
60
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

97
97
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

42
42
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

300
300
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

240
240
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

194
194
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

214
214
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

170
170
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

40
40
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

62
62
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

43
43
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

158
158
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

107
107
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

28
28
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

212
212
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

260
260
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

62
62
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

141
141
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

456
456
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

67
67
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

378
378
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

259
259
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

97
97

Meer sportnieuws