AA Gent ontdekt nieuwe talisman

door
AA Gent ontdekt nieuwe talisman

AA Gent boekte zondagavond een cruciale thuiszege tegen directe concurrent RSC Anderlecht. Het was Tarik Tissoudali die voor het enige doelpunt zorgde na een heerlijke assist van Sven Kums. Maar de titel van 'Man van de Match' ging uiteindelijk naar doelman Davy Roef.


De ex-speler van Anderlecht begon het seizoen als doublure van Sinan Bolat, maar kreeg na de transferperikelen bij de Turk zijn kans als nummer één. En die kans greep hij met beide handen. Gesteund door een sterke defensie groeide Roef op korte tijd uit tot één van de helden in de Ghelamco Arena. Ook tegen zijn ex-club speelde hij zondag weer een bepalende rol.

Analist Wim De Coninck, zelf een ex-doelman, toonde zich dan ook lovend bij Extra Time. "Hij is een beetje de talisman van Gent aan het worden", vertelde De Coninck. "Hij kwam er op een rare manier in, maar doet het goed. Zijn reddingen zijn niet wereldschokkend, maar er waren telkens Anderlecht-spelers in de buurt en hij duwde de bal elke keer ver weg. En elke keer ook naar iemand van zijn ploeg."

RUST IN DOEL
Wat De Coninck ook kan bekoren is de rust die Roef uitstraalt. Een groot verschil met zijn voorganger tussen de Gentse palen. "Bolat maakte zich elke keer boos en gebaarde ostentatief naar andere spelers. Dat doet Roef niet. Ik had dat ook wel in het begin van mijn carrière, tot een oudere manier me bij hem riep en me aanmaande om dat niet meer te doen. Toen ben ik er over beginnen nadenken en inderdaad, dat haalt niets uit. Integendeel", aldus de analist.

LEES OOK: Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

Gent moet volgend seizoen doorgaan met Roef als nummer één ...

Meest recent

‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

3
3
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

23
23
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

42
42
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

113
113
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

165
165
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

65
65
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

215
215
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

203
203
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

30
30
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

117
117
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

193
193
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

283
283
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

182
182
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

240
240
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

346
346
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

484
484
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

305
305
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

106
106
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

63
63
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

83
83
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

80
80
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

86
86
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

47
47
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

87
87
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

231
231

Meer sportnieuws