Imke Courtois: "Wat is stem van vrouwen bij Antwerp waard?"

door
Imke Courtois:

Een aanstelling die heel wat stof deed opwaaien vanmiddag, is de keuze van Antwerp FC voor Marc Overmars. Imke Courtois werd door Sporza gepolst naar haar aanvoelen van de hele situatie rond de nieuwe Sportief Directeur van de Great Old.

"Ik vind zijn aanstelling veel te snel. In februari wordt de man aan de kant geschoven door Ajax wegens onaanvaardbare feiten en enkele weken later presenteert Antwerp hem al", opent Imke Courtois haar interview bij Sporza. Dat Overmars een doorstart mag maken in het voetbal vindt ze overigens wel oké, maar de timing valt erg ongelukkig, is de analiste van mening. 

ZELFINZICHT
Zo vond ze dat er beter nog even gewacht was om de Nederlander een nieuwe kans te geven. "Ik vind dit veel te snel omwille van zelfinzicht. Die man zal wel enkele maanden nodig hebben om aan zichzelf te werken, zou ik denken. Om tot het besef te komen wat hij heeft gedaan, moet hij misschien zijn licht eens opsteken bij zijn slachtoffers, als die daar al voor open zouden staan. Volgens mij kan je op een korte tijd van twee maand niet zelf tot dat inzicht zijn komen", aldus Courtois.

De drang naar de Champions League van voorzitter Paul Gheysens is groot. De ondernemer zou zich in deze zaak wel eens teveel hebben kunnen laten leiden door zijn drang naar succes. "Gheysens is een ondernemer en een goede. Hij heeft al heel veel voor Antwerp gedaan. Maar hier vraag ik me toch af hoeveel vrouwen in het bestuur zitten van Antwerp. Als ze een grotere stem hadden gehad, hadden ze hun voorzitter misschien attent kunnen maken op de gevoeligheden rond zijn persoon in de maatschappij", aldus Courtois bij Sporza

LEES OOK: Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

Heeft Imke Courtois een punt met de ongelukkige timing van de aanstelling van Overmars?

Meest recent

'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

54
54
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

155
155
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

64
64
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

21
21
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

26
26
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

104
104
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

109
109
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

375
375
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

87
87
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

177
177
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

38
38
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

130
130
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

136
136
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

311
311
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

125
125
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

90
90
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

371
371
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

73
73
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

152
152
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

160
160
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

335
335
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

450
450
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

144
144
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

148
148

Meer sportnieuws