Imke Courtois: "Wat is stem van vrouwen bij Antwerp waard?"

439 stemmen
Imke Courtois:

Een aanstelling die heel wat stof deed opwaaien vanmiddag, is de keuze van Antwerp FC voor Marc Overmars. Imke Courtois werd door Sporza gepolst naar haar aanvoelen van de hele situatie rond de nieuwe Sportief Directeur van de Great Old.

"Ik vind zijn aanstelling veel te snel. In februari wordt de man aan de kant geschoven door Ajax wegens onaanvaardbare feiten en enkele weken later presenteert Antwerp hem al", opent Imke Courtois haar interview bij Sporza. Dat Overmars een doorstart mag maken in het voetbal vindt ze overigens wel oké, maar de timing valt erg ongelukkig, is de analiste van mening. 

ZELFINZICHT
Zo vond ze dat er beter nog even gewacht was om de Nederlander een nieuwe kans te geven. "Ik vind dit veel te snel omwille van zelfinzicht. Die man zal wel enkele maanden nodig hebben om aan zichzelf te werken, zou ik denken. Om tot het besef te komen wat hij heeft gedaan, moet hij misschien zijn licht eens opsteken bij zijn slachtoffers, als die daar al voor open zouden staan. Volgens mij kan je op een korte tijd van twee maand niet zelf tot dat inzicht zijn komen", aldus Courtois.

De drang naar de Champions League van voorzitter Paul Gheysens is groot. De ondernemer zou zich in deze zaak wel eens teveel hebben kunnen laten leiden door zijn drang naar succes. "Gheysens is een ondernemer en een goede. Hij heeft al heel veel voor Antwerp gedaan. Maar hier vraag ik me toch af hoeveel vrouwen in het bestuur zitten van Antwerp. Als ze een grotere stem hadden gehad, hadden ze hun voorzitter misschien attent kunnen maken op de gevoeligheden rond zijn persoon in de maatschappij", aldus Courtois bij Sporza

LEES OOK: Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Heeft Imke Courtois een punt met de ongelukkige timing van de aanstelling van Overmars?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

6
6
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

13
13
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

7
7
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

16
16
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

68
68
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

211
211
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

99
99
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

263
263
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

314
314
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

26
26
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

978
978
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

39
39
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

39
39
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

100
100
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

388
388
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

146
146
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

161
161
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

74
74
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

114
114
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

66
66
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

64
64
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

248
248
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

147
147
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

45
45

Meer sportnieuws