Imke Courtois: "Wat is stem van vrouwen bij Antwerp waard?"

door
Imke Courtois:

Een aanstelling die heel wat stof deed opwaaien vanmiddag, is de keuze van Antwerp FC voor Marc Overmars. Imke Courtois werd door Sporza gepolst naar haar aanvoelen van de hele situatie rond de nieuwe Sportief Directeur van de Great Old.

"Ik vind zijn aanstelling veel te snel. In februari wordt de man aan de kant geschoven door Ajax wegens onaanvaardbare feiten en enkele weken later presenteert Antwerp hem al", opent Imke Courtois haar interview bij Sporza. Dat Overmars een doorstart mag maken in het voetbal vindt ze overigens wel oké, maar de timing valt erg ongelukkig, is de analiste van mening. 

ZELFINZICHT
Zo vond ze dat er beter nog even gewacht was om de Nederlander een nieuwe kans te geven. "Ik vind dit veel te snel omwille van zelfinzicht. Die man zal wel enkele maanden nodig hebben om aan zichzelf te werken, zou ik denken. Om tot het besef te komen wat hij heeft gedaan, moet hij misschien zijn licht eens opsteken bij zijn slachtoffers, als die daar al voor open zouden staan. Volgens mij kan je op een korte tijd van twee maand niet zelf tot dat inzicht zijn komen", aldus Courtois.

De drang naar de Champions League van voorzitter Paul Gheysens is groot. De ondernemer zou zich in deze zaak wel eens teveel hebben kunnen laten leiden door zijn drang naar succes. "Gheysens is een ondernemer en een goede. Hij heeft al heel veel voor Antwerp gedaan. Maar hier vraag ik me toch af hoeveel vrouwen in het bestuur zitten van Antwerp. Als ze een grotere stem hadden gehad, hadden ze hun voorzitter misschien attent kunnen maken op de gevoeligheden rond zijn persoon in de maatschappij", aldus Courtois bij Sporza

LEES OOK: Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

Heeft Imke Courtois een punt met de ongelukkige timing van de aanstelling van Overmars?

Meest recent

Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

16
16
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

16
16
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

22
22
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

164
164
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

168
168
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

97
97
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

306
306
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

275
275
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

159
159
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

62
62
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

312
312
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

109
109
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

63
63
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

227
227
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

333
333
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

383
383
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

306
306
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

361
361
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

144
144
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

397
397
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

234
234
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

266
266
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

256
256
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

186
186

Meer sportnieuws