Nog één doel voor Beerschot: "Voelen ons schuldig"

454 stemmen
Nog één doel voor Beerschot:

Sinds vorig weekend is de degradatie van Beerschot VA een feit. De club mikte al snel op een doorstart in 1B, maar moest wel nog drie wedstrijden afwerken voor het seizoen er definitief opzit. De eerste van die drie, zondagavond op het veld van STVV, ging alvast verloren: 3-2.


De Antwerpenaren speelden voor rust opnieuw een matige partij op Stayen, maar kwamen na de pauze wel beter voor de dag. Mits wat meer efficiëntie van Lawrence Shankland had er zelfs een puntje ingezeten. Toch werd het wederom een nederlaag: in de slotfase schonk invaller Aboubakary Koita de Kanaries de overwinning met een schuiver in de verste hoek.

Een nieuwe opdoffer dus voor het geplaagde Beerschot. "Die late goal komt wel even binnen, maar het is ook niet de eerste keer dit seizoen dat we zo'n klap krijgen", reageerde Ryan Sanusi bij Sporza. "We zijn vandaag begonnen met de intentie om er ondanks de degradatie een mooie wedstrijd van te maken. Voor de supporters, voor de club, maar ook als team naar elkaar toe. We zijn daar redelijk goed in geslaagd, helaas blijven we achter zonder punten."

NOG ÉÉN DOEL
Voor Beerschot zit er nu maar één ding op: de twee resterende duels alsnog in schoonheid afsluiten. Al wordt dat niet gemakkelijk tegen de nummers één en twee uit het klassement. "De voorbije week was moeilijk. Je voelt je als voetballer gewoon schuldig naar de club toe, je hebt de club veroordeeld tot degradatie naar tweede klasse. Maar het is nu zo en dan moet je de laatste wedstrijden op een zo goed mogelijk manier proberen te beëindigen. Dat gaan we ook proberen tegen Club Brugge en Union", aldus Sanusi.

LEES OOK: Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

🚀

Wie is volgens u de grootste schuldige aan de degradatie?

Meest recent

"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

38
38
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

45
45
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

293
293
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

248
248
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

286
286
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

53
53
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

299
299
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

148
148
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

90
90
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

505
505
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

73
73
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

586
586
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

848
848
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

320
320
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

967
967
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

601
601
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

153
153
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

1016
1016
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

244
244
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

154
154
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

389
389
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

216
216
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

77
77
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

54
54

Meer sportnieuws