Piqué duwt mes dieper in Madrileense wonde

door
Piqué duwt mes dieper in Madrileense wonde

FC Barcelona heeft zich na de winterstop helemaal herpakt. Mede dankzij de kwaliteitsinjectie van in de wintermercato zijn de Catalanen al enkele weken sterk bezig. En zondagavond volgde zelfs een nieuw hoogtepunt: zo werd met duidelijke 0-4-cijfers gewonnen op het veld van aartsrivaal Real Madrid.


In de vorige Clasico's moest Barça nog telkens zijn meerdere erkennen, maar inmiddels is het tij dus gekeerd. De ploeg van coach Xavi Hernandez liet bij momenten uitstekend voetbal zien. Real moest Thibaut Courtois zelfs danken de wedstrijd nog niet gespeeld was aan de rust. En na de 0-4 ging de voet van het gaspedaal bij de Catalanen. De averij bij Real, dat het weliswaar zonder Karim Benzema moest doen, had dus veel erger kunnen zijn.

Achteraf liet Gerard Piqué het alvast niet na om het mes nog wat dieper in de wonde te steken. Zo stuurde hij een simpele, maar veelzeggende Tweet te wereld in. "We are back", klonk het. Volgens de ervaren verdediger is Barcelona dus helemaal terug op het gewenste topniveau. Men ging er nochtans vanuit dat de wederopbouw minstens nog enkele maanden in beslag zou nemen, maar Xavi en co staan dus voor op schema.

PRIJZEN WINNEN
In het klassement telt Barça wel nog steeds twaalf punten achterstand op Real. Maar het heeft één wedstrijd te goed ten opzichte van de leider en er zijn daarna nog negen speeldagen te gaan. Sergio Busquets sluit dan ook niets uit. "Als we een kans hebben, moeten we ervoor gaan. Het is heel moeilijk, maar in het voetbal kan er van alles gebeuren. We staan nu derde en moeten er eerst voor zorgen dat we tweede worden. Maar bij een club als Barcelona denk je altijd aan het winnen van prijzen", werd de middenvelder geciteerde bij VI.

LEES OOK: 'Barça slaat toe: spectaculaire comeback helemaal rond'

Barça gaat nog meedoen om de titel ...

Meest recent

Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

39
39
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

27
27
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

132
132
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

61
61
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

318
318
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

128
128
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

115
115
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

27
27
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

144
144
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

309
309
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

80
80
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

313
313
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

56
56
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

740
740
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

454
454
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

71
71
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

554
554
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

255
255
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

442
442
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

706
706
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

602
602
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

229
229
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

97
97
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

337
337
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

135
135

Meer sportnieuws