Piqué duwt mes dieper in Madrileense wonde

door
Piqué duwt mes dieper in Madrileense wonde

FC Barcelona heeft zich na de winterstop helemaal herpakt. Mede dankzij de kwaliteitsinjectie van in de wintermercato zijn de Catalanen al enkele weken sterk bezig. En zondagavond volgde zelfs een nieuw hoogtepunt: zo werd met duidelijke 0-4-cijfers gewonnen op het veld van aartsrivaal Real Madrid.


In de vorige Clasico's moest Barça nog telkens zijn meerdere erkennen, maar inmiddels is het tij dus gekeerd. De ploeg van coach Xavi Hernandez liet bij momenten uitstekend voetbal zien. Real moest Thibaut Courtois zelfs danken de wedstrijd nog niet gespeeld was aan de rust. En na de 0-4 ging de voet van het gaspedaal bij de Catalanen. De averij bij Real, dat het weliswaar zonder Karim Benzema moest doen, had dus veel erger kunnen zijn.

Achteraf liet Gerard Piqué het alvast niet na om het mes nog wat dieper in de wonde te steken. Zo stuurde hij een simpele, maar veelzeggende Tweet te wereld in. "We are back", klonk het. Volgens de ervaren verdediger is Barcelona dus helemaal terug op het gewenste topniveau. Men ging er nochtans vanuit dat de wederopbouw minstens nog enkele maanden in beslag zou nemen, maar Xavi en co staan dus voor op schema.

PRIJZEN WINNEN
In het klassement telt Barça wel nog steeds twaalf punten achterstand op Real. Maar het heeft één wedstrijd te goed ten opzichte van de leider en er zijn daarna nog negen speeldagen te gaan. Sergio Busquets sluit dan ook niets uit. "Als we een kans hebben, moeten we ervoor gaan. Het is heel moeilijk, maar in het voetbal kan er van alles gebeuren. We staan nu derde en moeten er eerst voor zorgen dat we tweede worden. Maar bij een club als Barcelona denk je altijd aan het winnen van prijzen", werd de middenvelder geciteerde bij VI.

LEES OOK: Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Barça gaat nog meedoen om de titel ...

Meest recent

Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

6
6
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

12
12
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

86
86
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

13
13
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

47
47
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

86
86
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

48
48
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

109
109
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

71
71
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

128
128
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

50
50
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

295
295
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

371
371
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

159
159
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

69
69
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

344
344
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

230
230
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

40
40
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

399
399
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

104
104
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

102
102
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

543
543
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

124
124
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

561
561
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

166
166

Meer sportnieuws