Kranten sabelen zondebok Anderlecht neer

door
Kranten sabelen zondebok Anderlecht neer

RSC Anderlecht oogstte de voorbije weken terecht heel wat lof voor zijn opmars in de Jupiler Pro League. Maar met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, dreigt Paars-Wit alsnog naast deelname aan de Champions' Play-Offs te grijpen. Zondag verloor RSCA immers de cruciale match op het veld van AA Gent.


De Buffalo's hielden de drie punten thuis na een doelpunt van de onvermijdelijke Tarik Tissoudali en sprongen zo over Anderlecht naar de vierde plaats. De Brusselaars moeten in de twee volgende matchen dus rekenen op puntenverlies van Gent en/of Antwerp om zich alsnog te plaatsen voor de belangrijkste nacompetitie. Een serieuze domper voor de recordkampioen, waar lang niet iedereen op het gewenste niveau acteerde.

Zo speelde vooral Joshua Zirkzee een erg matige wedstrijd. Het contrast met zijn prestatie een week eerder tegen Antwerp was opvallend groot. Bij La Dernière Heure heeft men het zelfs over een 'spookachtige' Zirkzee. "Hij kon de bal niet in de ploeg houden en wist Davy Roef amper te bedreigen. Hij probeerde ook te veel onmogelijke dingen. Een off-day die viel op een compleet verkeerd moment", klinkt het. Ook in Het Laatste Nieuws krijgt Zirkzee met 4 op 10 veruit de laagste beoordeling.

ONGEÏNSPIREERD
Bij Het Nieuwsblad zag men dan weer hoe de huurling van Bayern München het erg lastig had met de sterke thuisdefensie. "Hij had het niet onder de markt tegen de duelkrachtige beren Okumu, Ngadeu en Torunarigha. Knalde één keer op de vuisten van Roef, maar maakte ook slechte keuzes." Ook SudPresse tot slot, kon niet anders dan Zirkzee te buizen. "Zijn schot op Roef was één van zijn weinige waardevolle bijdragen aan het spel. Ongeïnspireerd stapelde hij de foute keuzes op."

LEES OOK: Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Wie vindt u intrinsiek de beste spits?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

20
20
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

72
72
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

430
430
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

45
45
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

588
588
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

66
66
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

141
141
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

827
827
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

90
90
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

591
591
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

401
401
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1296
1296
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

372
372
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

44
44
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

218
218
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

526
526
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

341
341
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

921
921
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

246
246
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

660
660
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

109
109
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

642
642
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

411
411

Meer sportnieuws