Kranten sabelen zondebok Anderlecht neer

door
Kranten sabelen zondebok Anderlecht neer

RSC Anderlecht oogstte de voorbije weken terecht heel wat lof voor zijn opmars in de Jupiler Pro League. Maar met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, dreigt Paars-Wit alsnog naast deelname aan de Champions' Play-Offs te grijpen. Zondag verloor RSCA immers de cruciale match op het veld van AA Gent.


De Buffalo's hielden de drie punten thuis na een doelpunt van de onvermijdelijke Tarik Tissoudali en sprongen zo over Anderlecht naar de vierde plaats. De Brusselaars moeten in de twee volgende matchen dus rekenen op puntenverlies van Gent en/of Antwerp om zich alsnog te plaatsen voor de belangrijkste nacompetitie. Een serieuze domper voor de recordkampioen, waar lang niet iedereen op het gewenste niveau acteerde.

Zo speelde vooral Joshua Zirkzee een erg matige wedstrijd. Het contrast met zijn prestatie een week eerder tegen Antwerp was opvallend groot. Bij La Dernière Heure heeft men het zelfs over een 'spookachtige' Zirkzee. "Hij kon de bal niet in de ploeg houden en wist Davy Roef amper te bedreigen. Hij probeerde ook te veel onmogelijke dingen. Een off-day die viel op een compleet verkeerd moment", klinkt het. Ook in Het Laatste Nieuws krijgt Zirkzee met 4 op 10 veruit de laagste beoordeling.

ONGEÏNSPIREERD
Bij Het Nieuwsblad zag men dan weer hoe de huurling van Bayern München het erg lastig had met de sterke thuisdefensie. "Hij had het niet onder de markt tegen de duelkrachtige beren Okumu, Ngadeu en Torunarigha. Knalde één keer op de vuisten van Roef, maar maakte ook slechte keuzes." Ook SudPresse tot slot, kon niet anders dan Zirkzee te buizen. "Zijn schot op Roef was één van zijn weinige waardevolle bijdragen aan het spel. Ongeïnspireerd stapelde hij de foute keuzes op."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

Wie vindt u intrinsiek de beste spits?

Meest recent

Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

1
1
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

22
22
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

21
21
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

29
29
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

87
87
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

154
154
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

64
64
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

103
103
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

276
276
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

264
264
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

91
91
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

159
159
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

281
281
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

135
135
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

114
114
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

151
151
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

496
496
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

98
98
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

587
587
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

939
939
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

145
145
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

467
467
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

366
366
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

689
689
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

452
452

Meer sportnieuws