Kranten sabelen zondebok Anderlecht neer

door
Kranten sabelen zondebok Anderlecht neer

RSC Anderlecht oogstte de voorbije weken terecht heel wat lof voor zijn opmars in de Jupiler Pro League. Maar met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, dreigt Paars-Wit alsnog naast deelname aan de Champions' Play-Offs te grijpen. Zondag verloor RSCA immers de cruciale match op het veld van AA Gent.


De Buffalo's hielden de drie punten thuis na een doelpunt van de onvermijdelijke Tarik Tissoudali en sprongen zo over Anderlecht naar de vierde plaats. De Brusselaars moeten in de twee volgende matchen dus rekenen op puntenverlies van Gent en/of Antwerp om zich alsnog te plaatsen voor de belangrijkste nacompetitie. Een serieuze domper voor de recordkampioen, waar lang niet iedereen op het gewenste niveau acteerde.

Zo speelde vooral Joshua Zirkzee een erg matige wedstrijd. Het contrast met zijn prestatie een week eerder tegen Antwerp was opvallend groot. Bij La Dernière Heure heeft men het zelfs over een 'spookachtige' Zirkzee. "Hij kon de bal niet in de ploeg houden en wist Davy Roef amper te bedreigen. Hij probeerde ook te veel onmogelijke dingen. Een off-day die viel op een compleet verkeerd moment", klinkt het. Ook in Het Laatste Nieuws krijgt Zirkzee met 4 op 10 veruit de laagste beoordeling.

ONGEÏNSPIREERD
Bij Het Nieuwsblad zag men dan weer hoe de huurling van Bayern München het erg lastig had met de sterke thuisdefensie. "Hij had het niet onder de markt tegen de duelkrachtige beren Okumu, Ngadeu en Torunarigha. Knalde één keer op de vuisten van Roef, maar maakte ook slechte keuzes." Ook SudPresse tot slot, kon niet anders dan Zirkzee te buizen. "Zijn schot op Roef was één van zijn weinige waardevolle bijdragen aan het spel. Ongeïnspireerd stapelde hij de foute keuzes op."

LEES OOK: Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Wie vindt u intrinsiek de beste spits?

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

1
1
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

19
19
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

27
27
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

29
29
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

185
185
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

144
144
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

205
205
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

57
57
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

201
201
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

484
484
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

40
40
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

334
334
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

446
446
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

363
363
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

63
63
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

62
62
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

92
92
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

56
56
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

222
222
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

522
522
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

123
123
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

163
163
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15

Meer sportnieuws