Zwak Malinwa bijt tanden stuk op tienkoppig Eupen

door
Zwak Malinwa bijt tanden stuk op tienkoppig Eupen

Een teleurstellend KV Mechelen heeft deze namiddag opnieuw dure punten verspeeld in de strijd om de Play-Offs. Aan de Kehrweg leek het na een vroege achterstand de maat te nemen van Eupen maar een gemiste strafschop en matig voetbal hielpen tien Panda's aan een punt.

De Panda's uit Eupen en Malinwa openden het zaterdagvoetbal aan de Kehrweg. Eupen was nog niet zeker van het behoud, KV Mechelen had nog wat punten nodig om zijn plek in Play-Off II veilig te stellen. Bij de thuisploeg kwam Prevljak opnieuw in het elftal, Vrancken kon dan weer rekenen op Walsh en Vanlerberghe, hierdoor verdween onder meer Peyre opnieuw naar de bank.
Tienkoppig Eupen ontsnapt aan achterstand
De bezoekers begonnen dominant maar het was wel de thuisploeg dat na dik zeven minuten spelen de voorsprong nam. Lambert klom bij een hoekschop hoger dan iedereen en kopte krachtig raak: 1-0 en nog maar eens een tegendoelpunt na een hoekschop voor Vrancken en co. Ei zo na liep het een paar minuten later weer fout voor Rood-Geel maar deze keer redde Hairemans na een nieuwe kopbal op de lijn. KV Mechelen rechtte nadien wel knap de rug en halfweg de eerste helft herstelde Schoofs al het evenwicht door een voorzet van Walsh in één tijd in doel te verlengen: 1-1. Malinwa duwde door en Cuypers kwam even later met een lage schuiver dicht bij een bezoekende voorsprong, Nurudeen hield de bal nog fraai uit doel. Vlak voor de rust ging thuisspeler Amat aan Van Drongelen hangen, KV kreeg een strafschop en tot overmaat van ramp pakte Amat in de nastoot ook zijn tweede gele kaart.  Mrabti kende genade vanaf elf meter en faalde, tegen een tienkoppig Eupen moest KV Mechelen na de rust op zoek gaan naar de zege.

KV Mechelen komt op gelijke hoogte maar gaat met een slecht gevoel de kleedkamer in.
Doelkader verhindert Eupense voorsprong
Met een mannetje meer drongen de bezoekers na de rustig stevig aan. Sousa plaatste na dik vijf minuten spelen een eerste poging een meter over de kooi van Nurudeen. Aan de overzijde was er plots een dikke kans voor Peeters die met een lage schuiver doelman Coucke en de paal op zijn weg vond, Malinwa ontsnapte. Iets voorbij het uur was KV weer dicht bij een tweede treffer, Walsh kopte uitstekend maar de thuisdoelman pakte uit met een prachtige snoekduik. Het team van Wouter Vrancken was vaak te slordig in de zone van de waarheid en zo bleven de Panda's ook nadien relatief eenvoudig overeind. In de blessuretijd hielden Coucke en de paal Eupen zelfs van de winnende treffer. Het bleef finaal bij een 1-1 gelijkspel, dat zal voor KV Mechelen aanvoelen als een zware teleurstelling.
Scoreverloop:
1-0 (8') Lambert, 1-1 (21') Schoofs
Bijzonderheid:
Amat (Eupen) krijgt een tweede gele kaart (43').
Mrabti (KV Mechelen) mist een strafschop (44').

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Valt KV Mechelen finaal nog uit de Play-Offs?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

56
56
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

5
5
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

19
19
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

28
28
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

63
63
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

102
102
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

21
21
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

164
164
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

153
153
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

107
107
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

181
181
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

98
98
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

356
356
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

128
128
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

96
96
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

165
165
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

269
269
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

185
185
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

245
245
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

423
423
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

246
246
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

281
281
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

612
612
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

135
135
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

42
42
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

236
236

Meer sportnieuws