'Rode Duivels mogen sterkhouder Genk definitief schrappen'

door
'Rode Duivels mogen sterkhouder Genk definitief schrappen'

Roberto Martinez maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de komende interlands tegen Ierland en Burkina Faso en had daarin ook plaats voor een aantal spelers uit de Jupiler Pro League. Club Brugge, Anderlecht en Union mochten samen zes spelers afvaardigen, maar KRC Genk bleef met lege handen achter. Bij de Limburgers speelden zich het voorbije jaar nochtans wel enkele jongens in de kijker, maar zij haalden de selectie nooit.


Bryan Heynen kwam er nog het dichtst bij, want Martinez zette de middenvelder vorige zomer nog op de reservelijst voor het EK. Theo Bongonda solliciteerde dan weer zowel op als naast het veld naar een selectie, maar kreeg nooit een oproepingsbrief. De flankaanvaller lijkt nu definitief af te haken voor de Rode Duivels, want hij kan volgende week definitief voor Congo kiezen.

In januari werd Bongonda al een eerste keer opgeroepen voor het Afrikaanse land en speelde hij ook mee in een vriendschappelijke wedstrijd. Nu werd hij opnieuw opgeroepen, want de 26-jarige zit in de selectie voor de dubbele confrontatie met Marokko. De winnaar daarvan mag eind dit jaar naar het WK. Als Bongonda straks minuten maakt in een officiële interland, kan hij niet meer voor België uitkomen.

BEKENDE NAMEN
De Congolezen rekenen op heel wat in België bekende namen om een eerste WK-deelname sinds 1974 af te dwingen. Ook Standard-middenvelders Samuel Bastien en Bope Bokadi werden opgeroepen en daarnaast hebben Dieumerci Mbokani, Christian Luyindama, Chancel Mbemba, Chris Mavinga, Edo Kayembe, Neeskens Kebano, Paul-José Mpoku en Yannick Bolasie een verleden in de Jupiler Pro League.


LEES OOK: Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

Had hij van waarde kunnen zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

25
25
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

9
9
Deschacht: "Hij had vroeger moeten vertrekken bij Anderlecht"

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

57
57
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

17
17
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

87
87
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

96
96
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

195
195
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

294
294
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

118
118
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

65
65
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

178
178
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

159
159
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

90
90
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

317
317
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

150
150
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

221
221
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

159
159
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

87
87
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

226
226
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

103
103
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

161
161
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

307
307
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

369
369
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

30
30
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

723
723

Meer sportnieuws