'Rode Duivels mogen sterkhouder Genk definitief schrappen'

119
'Rode Duivels mogen sterkhouder Genk definitief schrappen'

Roberto Martinez maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de komende interlands tegen Ierland en Burkina Faso en had daarin ook plaats voor een aantal spelers uit de Jupiler Pro League. Club Brugge, Anderlecht en Union mochten samen zes spelers afvaardigen, maar KRC Genk bleef met lege handen achter. Bij de Limburgers speelden zich het voorbije jaar nochtans wel enkele jongens in de kijker, maar zij haalden de selectie nooit.


Bryan Heynen kwam er nog het dichtst bij, want Martinez zette de middenvelder vorige zomer nog op de reservelijst voor het EK. Theo Bongonda solliciteerde dan weer zowel op als naast het veld naar een selectie, maar kreeg nooit een oproepingsbrief. De flankaanvaller lijkt nu definitief af te haken voor de Rode Duivels, want hij kan volgende week definitief voor Congo kiezen.

In januari werd Bongonda al een eerste keer opgeroepen voor het Afrikaanse land en speelde hij ook mee in een vriendschappelijke wedstrijd. Nu werd hij opnieuw opgeroepen, want de 26-jarige zit in de selectie voor de dubbele confrontatie met Marokko. De winnaar daarvan mag eind dit jaar naar het WK. Als Bongonda straks minuten maakt in een officiële interland, kan hij niet meer voor België uitkomen.

BEKENDE NAMEN
De Congolezen rekenen op heel wat in België bekende namen om een eerste WK-deelname sinds 1974 af te dwingen. Ook Standard-middenvelders Samuel Bastien en Bope Bokadi werden opgeroepen en daarnaast hebben Dieumerci Mbokani, Christian Luyindama, Chancel Mbemba, Chris Mavinga, Edo Kayembe, Neeskens Kebano, Paul-José Mpoku en Yannick Bolasie een verleden in de Jupiler Pro League.


LEES OOK: Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Had hij van waarde kunnen zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

6
6
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

10
10
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

22
22
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

13
13
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

72
72
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

65
65
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

38
38
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

44
44
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

20
20
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

13
13
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

185
185
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

59
59
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

112
112
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

86
86
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

99
99
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

87
87
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

320
320
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

62
62
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

65
65
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

334
334
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

296
296
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

233
233
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

185
185
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

117
117
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

208
208

Meer sportnieuws