'Rode Duivels mogen sterkhouder Genk definitief schrappen'

119 stemmen
'Rode Duivels mogen sterkhouder Genk definitief schrappen'

Roberto Martinez maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de komende interlands tegen Ierland en Burkina Faso en had daarin ook plaats voor een aantal spelers uit de Jupiler Pro League. Club Brugge, Anderlecht en Union mochten samen zes spelers afvaardigen, maar KRC Genk bleef met lege handen achter. Bij de Limburgers speelden zich het voorbije jaar nochtans wel enkele jongens in de kijker, maar zij haalden de selectie nooit.


Bryan Heynen kwam er nog het dichtst bij, want Martinez zette de middenvelder vorige zomer nog op de reservelijst voor het EK. Theo Bongonda solliciteerde dan weer zowel op als naast het veld naar een selectie, maar kreeg nooit een oproepingsbrief. De flankaanvaller lijkt nu definitief af te haken voor de Rode Duivels, want hij kan volgende week definitief voor Congo kiezen.

In januari werd Bongonda al een eerste keer opgeroepen voor het Afrikaanse land en speelde hij ook mee in een vriendschappelijke wedstrijd. Nu werd hij opnieuw opgeroepen, want de 26-jarige zit in de selectie voor de dubbele confrontatie met Marokko. De winnaar daarvan mag eind dit jaar naar het WK. Als Bongonda straks minuten maakt in een officiële interland, kan hij niet meer voor België uitkomen.

BEKENDE NAMEN
De Congolezen rekenen op heel wat in België bekende namen om een eerste WK-deelname sinds 1974 af te dwingen. Ook Standard-middenvelders Samuel Bastien en Bope Bokadi werden opgeroepen en daarnaast hebben Dieumerci Mbokani, Christian Luyindama, Chancel Mbemba, Chris Mavinga, Edo Kayembe, Neeskens Kebano, Paul-José Mpoku en Yannick Bolasie een verleden in de Jupiler Pro League.


LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Had hij van waarde kunnen zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

2
2
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

14
14
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

15
15
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

107
107
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

82
82
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

19
19
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

107
107
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

22
22
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

262
262
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

349
349
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

156
156
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

104
104
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

159
159
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

781
781
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

457
457
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

362
362
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

264
264
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

47
47
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

811
811
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

597
597
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

360
360

Meer sportnieuws