'Rode Duivels mogen sterkhouder Genk definitief schrappen'

119 stemmen
'Rode Duivels mogen sterkhouder Genk definitief schrappen'

Roberto Martinez maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de komende interlands tegen Ierland en Burkina Faso en had daarin ook plaats voor een aantal spelers uit de Jupiler Pro League. Club Brugge, Anderlecht en Union mochten samen zes spelers afvaardigen, maar KRC Genk bleef met lege handen achter. Bij de Limburgers speelden zich het voorbije jaar nochtans wel enkele jongens in de kijker, maar zij haalden de selectie nooit.


Bryan Heynen kwam er nog het dichtst bij, want Martinez zette de middenvelder vorige zomer nog op de reservelijst voor het EK. Theo Bongonda solliciteerde dan weer zowel op als naast het veld naar een selectie, maar kreeg nooit een oproepingsbrief. De flankaanvaller lijkt nu definitief af te haken voor de Rode Duivels, want hij kan volgende week definitief voor Congo kiezen.

In januari werd Bongonda al een eerste keer opgeroepen voor het Afrikaanse land en speelde hij ook mee in een vriendschappelijke wedstrijd. Nu werd hij opnieuw opgeroepen, want de 26-jarige zit in de selectie voor de dubbele confrontatie met Marokko. De winnaar daarvan mag eind dit jaar naar het WK. Als Bongonda straks minuten maakt in een officiële interland, kan hij niet meer voor België uitkomen.

BEKENDE NAMEN
De Congolezen rekenen op heel wat in België bekende namen om een eerste WK-deelname sinds 1974 af te dwingen. Ook Standard-middenvelders Samuel Bastien en Bope Bokadi werden opgeroepen en daarnaast hebben Dieumerci Mbokani, Christian Luyindama, Chancel Mbemba, Chris Mavinga, Edo Kayembe, Neeskens Kebano, Paul-José Mpoku en Yannick Bolasie een verleden in de Jupiler Pro League.


LEES OOK: KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

Had hij van waarde kunnen zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

29
29
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

21
21
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

193
193
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

185
185
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

247
247
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

111
111
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

403
403
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

197
197
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

716
716
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

287
287
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

528
528
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

363
363
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

133
133
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

620
620
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

262
262
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

182
182
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

30
30
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

143
143
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

554
554
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

82
82
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

257
257
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

252
252
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

113
113
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

166
166

Meer sportnieuws