'Rode Duivels mogen sterkhouder Genk definitief schrappen'

door
'Rode Duivels mogen sterkhouder Genk definitief schrappen'

Roberto Martinez maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de komende interlands tegen Ierland en Burkina Faso en had daarin ook plaats voor een aantal spelers uit de Jupiler Pro League. Club Brugge, Anderlecht en Union mochten samen zes spelers afvaardigen, maar KRC Genk bleef met lege handen achter. Bij de Limburgers speelden zich het voorbije jaar nochtans wel enkele jongens in de kijker, maar zij haalden de selectie nooit.


Bryan Heynen kwam er nog het dichtst bij, want Martinez zette de middenvelder vorige zomer nog op de reservelijst voor het EK. Theo Bongonda solliciteerde dan weer zowel op als naast het veld naar een selectie, maar kreeg nooit een oproepingsbrief. De flankaanvaller lijkt nu definitief af te haken voor de Rode Duivels, want hij kan volgende week definitief voor Congo kiezen.

In januari werd Bongonda al een eerste keer opgeroepen voor het Afrikaanse land en speelde hij ook mee in een vriendschappelijke wedstrijd. Nu werd hij opnieuw opgeroepen, want de 26-jarige zit in de selectie voor de dubbele confrontatie met Marokko. De winnaar daarvan mag eind dit jaar naar het WK. Als Bongonda straks minuten maakt in een officiële interland, kan hij niet meer voor België uitkomen.

BEKENDE NAMEN
De Congolezen rekenen op heel wat in België bekende namen om een eerste WK-deelname sinds 1974 af te dwingen. Ook Standard-middenvelders Samuel Bastien en Bope Bokadi werden opgeroepen en daarnaast hebben Dieumerci Mbokani, Christian Luyindama, Chancel Mbemba, Chris Mavinga, Edo Kayembe, Neeskens Kebano, Paul-José Mpoku en Yannick Bolasie een verleden in de Jupiler Pro League.


LEES OOK: Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

Had hij van waarde kunnen zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

10
10
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

4
4
'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

76
76
Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

204
204
'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

97
97
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

61
61
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

196
196
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

379
379
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

138
138
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

328
328
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

184
184
Benteke-gerucht ontploft: familie reageert keihard

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

178
178
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

140
140
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

245
245
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

223
223
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

330
330
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

123
123
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

46
46
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1759
1759
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

236
236
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

306
306
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

319
319
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

39
39
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

165
165
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

869
869

Meer sportnieuws