TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Club, Rode Duivel naar Serie A'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Club, Rode Duivel naar Serie A'

In verschillende andere continenten blijft de transferperiode geopend, waardoor ook de Europese ploegen nog namen kunnen zien vertrekken. Bovendien kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities tijdelijk van club veranderen. Daarnaast wordt er achter de schermen ook al volop gewerkt aan transfers voor volgend seizoen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De eerste zomerse vertrekker bij Club Brugge lijkt Bas Dost te gaan worden. De loopt komende zomer loopt hij dus uit contract, maar van een verlenging was tot dusver geen sprake. Eerder deze week kwamen dan ook al berichten naar buiten over een mogelijk vertrek na het seizoen. En die geruchten worden nu bevestigd door Het Laatste Nieuws. Het dagblad meldt dat Club inmiddels besloten heeft om het contract van Dost niet te verlengen.



Afgelopen zondag was een scout van Ajax aanwezig tijdens de partij RSC Anderlecht-Antwerp FC, zo melden goed ingevoerde bronnen aan onze redactie. Zij zullen wellicht twee spelers in de gaten hebben gehouden: Sergio Gomez en Manuel Benson. Gomez werd eerder al gelinkt aan Ajax en past met zijn manier van voetballen als gegoten bij de Nederlandse topclub. Ook Benson zou al een tijdje gevolgd worden door de Ajacieden. Van een concreet bod is momenteel echter geen sprake.



Cercle Brugge nam de 20-jarige David Sousa in de zomer op huurbasis over van Botafogo, maar voorlopig slaagt hij er niet in om een basisplaats af te dwingen. Volgens journalist Ekrem Konur is Cercle voorlopig dan ook niet van plan om zijn aankoopoptie te lichten, al lijkt Sousa wel nog even tijd te hebben om de Vereniging te overtuigen. Zijn huurcontract loopt immers in principe nog door tot eind volgend seizoen.



Volgens onze bronnen heeft KV Kortrijk een bod gedaan om Sunday Jang naar België te halen. Die naam zal zeker een belletje laten rinkelen, want de 19-jarige aanvaller uit Kameroen staat al ruim een jaar op de radar van de Kerels. Jang bracht al een bezoek aan de club, maar tot een deal kwam het nog niet. KVK verloor hem allerminst uit het oog en ondernam dus een nieuwe poging.

BUITENLAND
De makelaars van Divock Origi zijn volop bezig om hem in Italië te slijten. De ex-jeugdspeler van KRC Genk werd volgens lokale bronnen ook aangeboden bij Internazionale en Juventus, maar daar lieten ze verstaan dat ze geen interesse hebben in de Rode Duivel. AC Milan is dat wel, net als Atalanta. In ieder geval lijkt de Rode Duivel goed op weg naar de uitgang bij Liverpool FC, waar hij al jarenlang een vaste supersub is.



Juventus werd deze week pijnlijk uitgeschakeld in de Champions League, en dat is voor de Oude Dame het signaal om zich stevig te versterken. Antonio Rüdiger staat alvast hoog genoteerd op de verlanglijst. De verdediger werd nochtans getipt om te vertrekken naar Real Madrid, maar volgens Calciomercato zijn de Italianen dus weer in de race om de Duitser. Sowieso vertrekt Rüdiger na het seizoen transfervrij bij Chelsea FC.

LEES OOK: Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Club Brugge moet een poging doen voor Origi ...

Meest recent

Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

12
12
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

17
17
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

23
23
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

132
132
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

125
125
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

68
68
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

289
289
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

29
29
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

66
66
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

68
68
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

175
175
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

161
161
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

72
72
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

350
350
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

164
164
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

318
318
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

261
261
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

291
291
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

199
199
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

61
61
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

216
216
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

153
153
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

189
189
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

182
182
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

71
71

Meer sportnieuws