TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Club, Rode Duivel naar Serie A'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Club, Rode Duivel naar Serie A'

In verschillende andere continenten blijft de transferperiode geopend, waardoor ook de Europese ploegen nog namen kunnen zien vertrekken. Bovendien kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities tijdelijk van club veranderen. Daarnaast wordt er achter de schermen ook al volop gewerkt aan transfers voor volgend seizoen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De eerste zomerse vertrekker bij Club Brugge lijkt Bas Dost te gaan worden. De loopt komende zomer loopt hij dus uit contract, maar van een verlenging was tot dusver geen sprake. Eerder deze week kwamen dan ook al berichten naar buiten over een mogelijk vertrek na het seizoen. En die geruchten worden nu bevestigd door Het Laatste Nieuws. Het dagblad meldt dat Club inmiddels besloten heeft om het contract van Dost niet te verlengen.



Afgelopen zondag was een scout van Ajax aanwezig tijdens de partij RSC Anderlecht-Antwerp FC, zo melden goed ingevoerde bronnen aan onze redactie. Zij zullen wellicht twee spelers in de gaten hebben gehouden: Sergio Gomez en Manuel Benson. Gomez werd eerder al gelinkt aan Ajax en past met zijn manier van voetballen als gegoten bij de Nederlandse topclub. Ook Benson zou al een tijdje gevolgd worden door de Ajacieden. Van een concreet bod is momenteel echter geen sprake.



Cercle Brugge nam de 20-jarige David Sousa in de zomer op huurbasis over van Botafogo, maar voorlopig slaagt hij er niet in om een basisplaats af te dwingen. Volgens journalist Ekrem Konur is Cercle voorlopig dan ook niet van plan om zijn aankoopoptie te lichten, al lijkt Sousa wel nog even tijd te hebben om de Vereniging te overtuigen. Zijn huurcontract loopt immers in principe nog door tot eind volgend seizoen.



Volgens onze bronnen heeft KV Kortrijk een bod gedaan om Sunday Jang naar België te halen. Die naam zal zeker een belletje laten rinkelen, want de 19-jarige aanvaller uit Kameroen staat al ruim een jaar op de radar van de Kerels. Jang bracht al een bezoek aan de club, maar tot een deal kwam het nog niet. KVK verloor hem allerminst uit het oog en ondernam dus een nieuwe poging.

BUITENLAND
De makelaars van Divock Origi zijn volop bezig om hem in Italië te slijten. De ex-jeugdspeler van KRC Genk werd volgens lokale bronnen ook aangeboden bij Internazionale en Juventus, maar daar lieten ze verstaan dat ze geen interesse hebben in de Rode Duivel. AC Milan is dat wel, net als Atalanta. In ieder geval lijkt de Rode Duivel goed op weg naar de uitgang bij Liverpool FC, waar hij al jarenlang een vaste supersub is.



Juventus werd deze week pijnlijk uitgeschakeld in de Champions League, en dat is voor de Oude Dame het signaal om zich stevig te versterken. Antonio Rüdiger staat alvast hoog genoteerd op de verlanglijst. De verdediger werd nochtans getipt om te vertrekken naar Real Madrid, maar volgens Calciomercato zijn de Italianen dus weer in de race om de Duitser. Sowieso vertrekt Rüdiger na het seizoen transfervrij bij Chelsea FC.

LEES OOK: 'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Club Brugge moet een poging doen voor Origi ...

Meest recent

Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

1
1
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

17
17
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

131
131
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

28
28
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

101
101
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

141
141
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

79
79
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

275
275
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

233
233
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

258
258
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

72
72
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

110
110
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

50
50
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

326
326
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

237
237
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

301
301
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

271
271
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

38
38
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

199
199
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

345
345
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

270
270
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

70
70
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

75
75
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

170
170

Meer sportnieuws