TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Club, Rode Duivel naar Serie A'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Club, Rode Duivel naar Serie A'

In verschillende andere continenten blijft de transferperiode geopend, waardoor ook de Europese ploegen nog namen kunnen zien vertrekken. Bovendien kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities tijdelijk van club veranderen. Daarnaast wordt er achter de schermen ook al volop gewerkt aan transfers voor volgend seizoen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De eerste zomerse vertrekker bij Club Brugge lijkt Bas Dost te gaan worden. De loopt komende zomer loopt hij dus uit contract, maar van een verlenging was tot dusver geen sprake. Eerder deze week kwamen dan ook al berichten naar buiten over een mogelijk vertrek na het seizoen. En die geruchten worden nu bevestigd door Het Laatste Nieuws. Het dagblad meldt dat Club inmiddels besloten heeft om het contract van Dost niet te verlengen.



Afgelopen zondag was een scout van Ajax aanwezig tijdens de partij RSC Anderlecht-Antwerp FC, zo melden goed ingevoerde bronnen aan onze redactie. Zij zullen wellicht twee spelers in de gaten hebben gehouden: Sergio Gomez en Manuel Benson. Gomez werd eerder al gelinkt aan Ajax en past met zijn manier van voetballen als gegoten bij de Nederlandse topclub. Ook Benson zou al een tijdje gevolgd worden door de Ajacieden. Van een concreet bod is momenteel echter geen sprake.



Cercle Brugge nam de 20-jarige David Sousa in de zomer op huurbasis over van Botafogo, maar voorlopig slaagt hij er niet in om een basisplaats af te dwingen. Volgens journalist Ekrem Konur is Cercle voorlopig dan ook niet van plan om zijn aankoopoptie te lichten, al lijkt Sousa wel nog even tijd te hebben om de Vereniging te overtuigen. Zijn huurcontract loopt immers in principe nog door tot eind volgend seizoen.



Volgens onze bronnen heeft KV Kortrijk een bod gedaan om Sunday Jang naar België te halen. Die naam zal zeker een belletje laten rinkelen, want de 19-jarige aanvaller uit Kameroen staat al ruim een jaar op de radar van de Kerels. Jang bracht al een bezoek aan de club, maar tot een deal kwam het nog niet. KVK verloor hem allerminst uit het oog en ondernam dus een nieuwe poging.

BUITENLAND
De makelaars van Divock Origi zijn volop bezig om hem in Italië te slijten. De ex-jeugdspeler van KRC Genk werd volgens lokale bronnen ook aangeboden bij Internazionale en Juventus, maar daar lieten ze verstaan dat ze geen interesse hebben in de Rode Duivel. AC Milan is dat wel, net als Atalanta. In ieder geval lijkt de Rode Duivel goed op weg naar de uitgang bij Liverpool FC, waar hij al jarenlang een vaste supersub is.



Juventus werd deze week pijnlijk uitgeschakeld in de Champions League, en dat is voor de Oude Dame het signaal om zich stevig te versterken. Antonio Rüdiger staat alvast hoog genoteerd op de verlanglijst. De verdediger werd nochtans getipt om te vertrekken naar Real Madrid, maar volgens Calciomercato zijn de Italianen dus weer in de race om de Duitser. Sowieso vertrekt Rüdiger na het seizoen transfervrij bij Chelsea FC.

LEES OOK: Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Club Brugge moet een poging doen voor Origi ...

Meest recent

Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

21
21
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

56
56
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

125
125
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

32
32
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

106
106
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

386
386
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

251
251
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

184
184
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

24
24
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

180
180
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

231
231
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

290
290
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

320
320
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

94
94
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

287
287
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

228
228
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

205
205
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

213
213
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

248
248
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

219
219
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

385
385
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

322
322
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

63
63
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

635
635
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

231
231

Meer sportnieuws