TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Club, Rode Duivel naar Serie A'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Club, Rode Duivel naar Serie A'

In verschillende andere continenten blijft de transferperiode geopend, waardoor ook de Europese ploegen nog namen kunnen zien vertrekken. Bovendien kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities tijdelijk van club veranderen. Daarnaast wordt er achter de schermen ook al volop gewerkt aan transfers voor volgend seizoen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De eerste zomerse vertrekker bij Club Brugge lijkt Bas Dost te gaan worden. De loopt komende zomer loopt hij dus uit contract, maar van een verlenging was tot dusver geen sprake. Eerder deze week kwamen dan ook al berichten naar buiten over een mogelijk vertrek na het seizoen. En die geruchten worden nu bevestigd door Het Laatste Nieuws. Het dagblad meldt dat Club inmiddels besloten heeft om het contract van Dost niet te verlengen.



Afgelopen zondag was een scout van Ajax aanwezig tijdens de partij RSC Anderlecht-Antwerp FC, zo melden goed ingevoerde bronnen aan onze redactie. Zij zullen wellicht twee spelers in de gaten hebben gehouden: Sergio Gomez en Manuel Benson. Gomez werd eerder al gelinkt aan Ajax en past met zijn manier van voetballen als gegoten bij de Nederlandse topclub. Ook Benson zou al een tijdje gevolgd worden door de Ajacieden. Van een concreet bod is momenteel echter geen sprake.



Cercle Brugge nam de 20-jarige David Sousa in de zomer op huurbasis over van Botafogo, maar voorlopig slaagt hij er niet in om een basisplaats af te dwingen. Volgens journalist Ekrem Konur is Cercle voorlopig dan ook niet van plan om zijn aankoopoptie te lichten, al lijkt Sousa wel nog even tijd te hebben om de Vereniging te overtuigen. Zijn huurcontract loopt immers in principe nog door tot eind volgend seizoen.



Volgens onze bronnen heeft KV Kortrijk een bod gedaan om Sunday Jang naar België te halen. Die naam zal zeker een belletje laten rinkelen, want de 19-jarige aanvaller uit Kameroen staat al ruim een jaar op de radar van de Kerels. Jang bracht al een bezoek aan de club, maar tot een deal kwam het nog niet. KVK verloor hem allerminst uit het oog en ondernam dus een nieuwe poging.

BUITENLAND
De makelaars van Divock Origi zijn volop bezig om hem in Italië te slijten. De ex-jeugdspeler van KRC Genk werd volgens lokale bronnen ook aangeboden bij Internazionale en Juventus, maar daar lieten ze verstaan dat ze geen interesse hebben in de Rode Duivel. AC Milan is dat wel, net als Atalanta. In ieder geval lijkt de Rode Duivel goed op weg naar de uitgang bij Liverpool FC, waar hij al jarenlang een vaste supersub is.



Juventus werd deze week pijnlijk uitgeschakeld in de Champions League, en dat is voor de Oude Dame het signaal om zich stevig te versterken. Antonio Rüdiger staat alvast hoog genoteerd op de verlanglijst. De verdediger werd nochtans getipt om te vertrekken naar Real Madrid, maar volgens Calciomercato zijn de Italianen dus weer in de race om de Duitser. Sowieso vertrekt Rüdiger na het seizoen transfervrij bij Chelsea FC.

LEES OOK: 'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

Club Brugge moet een poging doen voor Origi ...

Meest recent

'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

46
46
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

63
63
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

67
67
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

213
213
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

53
53
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

118
118
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

400
400
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

128
128
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

266
266
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

452
452
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

173
173
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

92
92
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

156
156
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

133
133
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

383
383
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

66
66
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

185
185
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

707
707
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

655
655
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

360
360
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

604
604
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

192
192
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

402
402
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

637
637
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

53
53

Meer sportnieuws