Met AA Gent is donderdag het laatste Belgische team in Europa gesneuveld. De achtste finales van de Conference League werden het eindstation van de Buffalo's, want na de heenwedstrijd verloren ze ook de terugwedstrijd tegen PAOK. De Griekse topclub kwam met 1-2 winnen in de Ghelamco Arena en die nederlaag breekt heel België zuur op.
De uitschakeling van AA Gent betekent immers dat België zeker niet meer de top elf van de Europese coëfficiëntenlijst zal halen. Ons land is de voorbije maanden weggezakt van de tiende naar de dertiende plaats en moet nu Rusland, Oekraïne en Servië laten doorgaan. Dat betekent dat de kampioen van volgend seizoen niet langer rechtstreeks geplaatst zal zijn voor de groepsfase van de Champions League.
Maar Sporza weet dat er toch hoop aan de horizon gloort voor de Belgische clubs. Volgend seizoen kunnen ze immers weer een sprongetje omhoog maken op de ranking. Dan vallen de resultaten van het seizoen 2017/18 immers weg en dat was voor België een absoluut rampjaar. Ons land sprokkelde toen amper 2.600 punten. Ter vergelijking: hoewel dit seizoen ook geen hoogvlieger was, verzamelden Club Brugge, AA Gent, Antwerp, KRC Genk en Anderlecht toch nog 6.600 punten.
WEER VANAF 2024
Behoudens een nieuw drama voor de Belgische teams in Europa zal ons land daardoor al minstens Oekraïne passeren, want dat verliest een seizoen van 8.000 punten. Ook Servië en Rusland komen weer in het vizier. In principe is een elfde plaats al voldoende om vanaf 2024 weer een rechtstreeks ticket voor de Champions League te krijgen. In theorie mag enkel in de top tien de kampioen meteen naar de groepsfase, maar in de praktijk krijgt de nummer elf altijd het ticket dat bestemd is voor de eindwinnaar, omdat die zich altijd al in de eigen competitie wist te plaatsen.
LEES OOK: Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"
Jannick Lanckriet