Mercier laat zich uit over interesse van Anderlecht en Standard

door
Mercier laat zich uit over interesse van Anderlecht en Standard

Tijdens zijn passages bij KV Kortrijk en Cercle Brugge bleek Xavier Mercier nog wispelturig, maar de voorbije jaren is de Franse draaischijf bij OH Leuven uitgegroeid tot één van de smaakmakers van de Jupiler Pro League. Hij streek in 2019 neer aan Den Dreef, loodste OHL terug naar het hoogste niveau en ontpopte zich ook daar tot assistkoning.


Vorig seizoen liet Mercier twee keer dubbele cijfers optekenen, want hij was in 34 competitiewedstrijden goed voor maar liefst tien doelpunten en vijftien assists. Deze jaargang is de Leuvense aanvoerder iets minder productief met slechts drie doelpunten in 29 wedstrijden, maar hij stelt daar wel veertien beslissende passes tegenover. Daarmee is hij opnieuw de primus, want hij gaat Jean-Luc Dompé en Junya Ito met elk twaalf assists vooraf.

Desondanks leek het er nooit op dat Mercier OHL zou verlaten. "Ik heb in de laatste drie transferperiodes geen enkele aanbieding van een andere club gekregen", onthult hij aan Sudpresse. "Ik heb er geen uitleg voor. Vorige zomer nam Anderlecht een 35-jarige Lior Refaelov, dus leeftijd kan het probleem niet zijn. Ik denk ook niet dat ik één van de duurste spelers van de competitie ben. Ik weet dat supporters van Standard, Anderlecht en AA Gent me vaak aanspreken op sociale media, maar ik heb nooit een aanbieding uit die richting gekregen. Zelfs geen contact."

CONTRACT
Mercier gaat er dus vanuit dat hij ook volgend seizoen bij OHL zal blijven, waar hij nog een contract tot de zomer van 2023 heeft. Op zijn 32ste lijkt het daarna de laatste kans voor de Fransman te zijn om nog een mooie transfer te versieren. De Belgische topclub lijken echter niet op hem te zitten wachten, dus wellicht zal Mercier zijn heil dan in het buitenland moeten gaan zoeken.

LEES OOK: Mazzu officieel terug in JPL: OHL legt keuze uit

Zou hij waardevol zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

Penders net geen held, Fofana in tranen, weer domper Openda

Zondagavond kwamen in het buitenland nog enkele Rode Duivels in actie. In de kraker tussen Lyon en ...

7
7
Hubert ziet Union groeien: "Die les hebben we getrokken"

Union kreeg enkele dagen geleden nog een tweede pandoering op rij in de Champions League, want net ...

6
6
Fink doet voorspelling na nieuwe opdoffer Genk

Al voor de derde officiële wedstrijd op rij is KRC Genk zondag blijven steken op een ...

192
192
Wat een week: Belgische Villa-beul alweer de held

Een week geleden was hij voor de modale Belgische voetballiefhebber nog compleet onbekend, maar de ...

14
14
Wéér zelfde pijnpunt Genk: "Moeten oplossing vinden"

Het blijft dit seizoen voor KRC Genk zeer wisselvallig lopen. De Limburgers tankten eerder deze week ...

84
84
Ondanks dwarszittende VAR klopt Union toch STVV

Union heeft zich hersteld van de pandoering tegen Inter in de Champions League met een zege in de ...

66
66
Vandenbroeck: "Daardoor zit ik met een dubbel gevoel"

Zulte Waregem blijft punten bij elkaar sprokkelen. Ze wisten een punt weg te kapen bij Cercle ...

56
56
KRC Genk bijt de tanden stuk op pittig La Louvière

KRC Genk boekte een 7 op 9 en speelde een goede Europese match tegen Real Betis. Tegen La ...

70
70
Van der Bruggen baalt stevig: "Ronduit belachelijk"

Cercle Brugge kent een bijzonder moeizaam seizoen. Tegen Zulte Waregem wisten ze alweer geen zege te ...

107
107
Antwerp vat vol frustratie: "Toch kan dit kantelmoment zijn"

Royal Antwerp FC blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. De Great Old verloor onverdiend ...

108
108
Vermant dolgelukkig: "Voor Club Brugge is het nooit makkelijk"

Romeo Vermant is geen goalgetter pur sang, maar wel iemand die altijd belangrijke goals maakt. Zo ...

99
99
Ruzie na Real-Barça: Courtois en Yamal in de clinch

Real Madrid won vandaag de Spaanse klassieker tegen FC Barcelona met 2-1. Een verdiende zege voor de ...

205
205
Mechele ziet één groot pijnpunt bij Club Brugge

Club Brugge won net als vorige week op een diefje op verplaatsing. Ook deze keer was de 0-1 gevleid. ...

257
257
Real Madrid pakt de scalp van Barcelona na héérlijke Clasico

Dé grootste match in het clubvoetbal stond om 16u15 op het programma in Spanje: Real Madrid ...

81
81
STVV aast op megastunt: “Als we dat doen…”

STVV is aan een zeer goed seizoen bezig. Na een goede zomermercato wist de club een goed elftal ...

58
58
Zulte Waregem met succesje, Beerschot juicht in het slot

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er een aantal matchen op het programma. ...

94
94
Antwerp baalt enorm: "Ik heb geen magisch recept"

Royal Antwerp FC speelde een goede wedstrijd tegen Club Brugge. Ze verdienden altijd een punt en ...

150
150
Club ziet speler uitvallen: "Lijkt een zware blessure"

Club Brugge won met 0-1 op het veld van Royal Antwerp FC, maar dat was niet verdiend. De Great Old ...

242
242
Arsenal deelt Manchester City ferme tik uit

In de Premier League lijkt Liverpool dit seizoen geen titelkandidaat meer te zijn. Het niveau is ...

45
45
PSV maakt statement en laat Feyenoord verweesd achter

Ajax redde het vel van trainer John Heitinga door met 2-3 te winnen van FC Twente en kon zo met ...

60
60
Leko vol lof na demonstratie van AA Gent tegen Standard

AA Gent kende een avond om nooit meer te vergeten. Het 125-jarige bestaan van de club werd danig ...

131
131
KV Mechelen vs Lierse: Rivaliteit bereikt kookpunt

Dinsdagavond trilt Achter De Kazerne op zijn grondvesten. KV Mechelen en Lierse kruisen de degens in ...

306
306
Club wint, Antwerp bloedt: toekomst Wils aan zijden draadje

Club Brugge heeft op de Bosuil een felbevochten overwinning geboekt tegen Antwerp. De West-Vlamingen ...

165
165
Bekersprookje in Lotto Park? Amateurclub stunt op voorhand

Dinsdagavond wordt er geschiedenis geschreven in Ninove. De club uit eerste nationale trekt voor ...

589
589
Dender leeft op hoop en wacht nu wel heel 'pikant' duel

Het seizoen verloopt rampzalig voor Dender. Na 12 speeldagen in de Jupiler Pro League prijken de ...

63
63

Meer sportnieuws