Cercle legt Genk het vuur aan de schenen in strijd om play-offs

118 stemmen
Cercle legt Genk het vuur aan de schenen in strijd om play-offs

De laatste drie speeldagen in de Jupiler Pro League beloven nog razend spannend te worden. Vooral in de strijd om de play-offs ligt nog veel open. Bovenaan strijden Anderlecht, Antwerp en AA Gent voor de laatste twee tickets voor Play-Off I, terwijl iets lager Cercle Brugge nog voor een enorme stunt kan zorgen door Play-Off II te halen.


De Bruggelingen deden vorig weekend alvast een uitstekende zaak in de strijd om de top acht. Ze klopten immers KV Kortrijk met 2-0 en profiteerden zo optimaal van de verrassende nederlaag van KRC Genk in de Limburgse derby tegen STVV. Cercle nadert zo tot op twee punten van de achtste plaats, waardoor plots alles weer mogelijkl lijkt.

"Met een negen op negen maken we een reële kans", stelt aanvoerder Hannes Van der Bruggen in Krant van West-Vlaanderen. Cercle zit alvast in een goede flow om die reeks neer te zetten, maar het programma in de laatste weken van de reguliere competitie oogt bijzonder pittig. Zaterdag moeten ze naar Charleroi en daarna wachten nog toppers tegen AA Gent en Antwerp.

BUUR
Cercle zal dan ook moeten rekenen op een helpende hand van buur Club, dat het zondag tegen Genk opneemt. Zeker omdat daarna het programma van de Limburgers haalbaar oogt, met confrontaties tegen staartploegen Eupen en Seraing. Maar Genk is al een heel seizoen wisselvallig en blikt terug op een vier op twaalf, en dus mogen ze bij Cercle blijven dromen.

LEES OOK: Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Zal Cercle nog de play-offs halen?

Meest recent

De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

5
5
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

29
29
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

23
23
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

27
27
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

116
116
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

136
136
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

105
105
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

54
54
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

542
542
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

406
406
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

185
185
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

263
263
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

79
79
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

64
64
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

66
66
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

317
317
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

720
720
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

169
169
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

512
512
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

249
249
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

359
359
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

248
248
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

194
194
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

119
119
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

287
287

Meer sportnieuws